Metadon
09.11.09,20:03
Dobry den prajem, po dlhotvajucom patrani a zhanami materialov a hlavne foto inspiracii sme sa pustili do svojpomocnej vystavby muranej kuchynskej linky rozmerov 2x4 m. Nakolko potrebne informacie a skusenosti ludi s touto temou je obmedzene rad odpoviem na potrebne informacie a k teme prikladam aj par fotografii:)
dolfort
10.11.09,06:58
Moc pekne.
1.) Pracovná doska je z akého materiálu?
2.) Dvierka v kredenci sú ako robené - vo vnútri je nejaký drevený korpus a k tomu sú dvierka uchytené?
3.) Dvierka máš úchyty vnorené na úrovni stienky alebo trčia nad profil?
4.) Múriky sú z akého materiálu a rozmeru?
Veľká vďaka za odpovede a tvoje skúsenosti!
Metadon
10.11.09,19:41
Dakujem za pochvalu
po 1.co sa tyka pracovnej dosky: je to obycajna drevena pracovna doska brubky 4cm, vzor som zvolil imitacia kamena, taky jemnejsi odtien aby vytvaral kontrast s tmavsimi dvierkami.
2.akurat zasuvky su osadene v skrinke ktora stoji samostatne na nastavitelnych nozickach,a ostatne dvierka su priskrutkovane na pase drevostriezky sirky cca 10 cm ktory je priskrutkovana na murovane jadro linky oblozene keramickym obkladom.V podstate zivotnost dvierok a samotnych zavesov je rovnaka ako u klaciskej drevostriskovej kuch.linky.
3.dvierka licuju s murovanymi prieckami linky,,neskor beriem digital a urobim par ostrych zaberov
4.na vystavbu murovaneho korpusu boli pouzite presne tvarnice znacky Ytong hrubky 75mm,v podstate sa to obklada obkladom rozmerov 100x100mm takze pri pripocitani lepidla a sietky to dokonale lycuje,,PS:odporucam pouzit tvarnice Ytong nakolko su presnych rozmerov i ked su o nieco drahsie,i tak podtatnu cast ceny linky tvoria spotrebice :D
..pronto tesim sa na dalsie otazky:D
dolfort
11.11.09,07:29
Dakujem za pochvalu
po 1.co sa tyka pracovnej dosky: je to obycajna drevena pracovna doska brubky 4cm, vzor som zvolil imitacia kamena, taky jemnejsi odtien aby vytvaral kontrast s tmavsimi dvierkami.
2.akurat zasuvky su osadene v skrinke ktora stoji samostatne na nastavitelnych nozickach,a ostatne dvierka su priskrutkovane na pase drevostriezky sirky cca 10 cm ktory je priskrutkovana na murovane jadro linky oblozene keramickym obkladom.V podstate zivotnost dvierok a samotnych zavesov je rovnaka ako u klaciskej drevostriskovej kuch.linky.
3.dvierka licuju s murovanymi prieckami linky,,neskor beriem digital a urobim par ostrych zaberov
4.na vystavbu murovaneho korpusu boli pouzite presne tvarnice znacky Ytong hrubky 75mm,v podstate sa to obklada obkladom rozmerov 100x100mm takze pri pripocitani lepidla a sietky to dokonale lycuje,,PS:odporucam pouzit tvarnice Ytong nakolko su presnych rozmerov i ked su o nieco drahsie,i tak podtatnu cast ceny linky tvoria spotrebice :D
..pronto tesim sa na dalsie otazky:D

Fest dik za rady, hlavne bod 4.) veľmi pomôže, s týmto som sa kus trápil že aký rozmer obkladačiek na aké tvárnice. Presne takto to chceme aj my urobiť.
Keď budeš fotiť, hoď prosím aj niekoľko záberov na sokle, korpusy skriniek aj tie zásuvky, budem ti veľmi vďačný.
Ešte pracovná doska - obyčajná drevená znamená DTD či niečo iné?
Metadon
16.11.09,15:29
Zdravim
tak urobil som par zaberov len tak na rychlo popri dokoncovani inej roboty,,snad to bude stacit:D. Co sa tyka toho 4.teho bodu tak ano ide o DTD pracovnu dosku a hrubke 4 cm ako uz bolo spomenute.Obklady sme kupovali od Pl vyrobcu, od firmy Paradyz Ceramika, mne sa osobne tieto obklady najviac pacili.Boli tam nejake problemy s objednavkou ale to bolo zlvyhanim ludskeho faktora,odporucam objednat obklady skor a potom necakat nejaky ten tyzden hore dole.Kuchyna nie je este dokoncena,este planujeme urobit rustikalny kominovy digestor a do praveho roku sa planuje este dorobit nejaka ta potravinova skrinka + chladnicka.
dolfort
16.11.09,20:50
Fest dik za detailne foto. Myslím že manželka má tiež vybraté Paradyz obkladačky, riešime kadejaké zdroje, ale rátame s 1 mesiac dodacou lehotou, hlavne teraz pred Viľiju.
dyovany
17.11.09,19:22
prosim vas mohli by ste mi poslat detail uchytenia šuflikov a kde ste si zohnali alebo ste si dali vyrobit šufliky. dakujem.
Metadon
19.11.09,20:07
zasuvky su klasicky ulozene a uchytene do drevotrieskoveho korpusu ktory je postaveny na nastaviteľnych nozickach,,,,je to klasika ako u normanlne drevotrieskovej kuchynskej linke,,,i ked rozmer zasuviek sa automaticky zmensil,,rozmer medzi murovanymi prieckami je 30 cm a vnutorny rozmer zasuviek je iba 21 cm,je to v podstate moja chyba,,lebo na ulozenie drezu nebolo za potreby murovat taku sirku,,,kedze dokvapkavac je vnoreny do pracovnej dosky nie do medzery medzi prieckami:D
Evkake
03.07.10,04:52
Velmi pekne. Tiez mam na chalupe murovanu a zaujali ma tie prutene kosiky, zapadaju presne, tak predpokladam, ze su vyrobene na mieru, smiem sa opytat kde a kolko vysli? Dakujem.
aicul
26.04.11,07:34
Veľmi pekná...taktiež okukujem murované kuchyne, moja srdcovka a máte presne takú vstavanú rúru, aká sa mi páči...aká je to značka?
alla66
28.08.11,14:49
Fest dik za detailne foto. Myslím že manželka má tiež vybraté Paradyz obkladačky, riešime kadejaké zdroje, ale rátame s 1 mesiac dodacou lehotou, hlavne teraz pred Viľiju.
Už je kuchyňa dokončená? ...nepochváliš sa?:)hľadám inšpiráciu....


prosim vas mohli by ste mi poslat detail uchytenia šuflikov a kde ste si zohnali alebo ste si dali vyrobit šufliky. dakujem.
Tiež by mi bodlo, keby niekto prezradil, ako vyšpekuloval zásuvkový diel:confused:
dolfort
30.08.11,21:45
Už je kuchyňa dokončená? ...nepochváliš sa?:)hľadám inšpiráciu....


Tiež by mi bodlo, keby niekto prezradil, ako vyšpekuloval zásuvkový diel:confused:

ej veru už je dokončené.
pochválim sa len kompík kde mám foto skapal a musím ho dať dokopy :-(
intro
31.08.11,05:01
Šikovný chlapík.:)
Evkake
03.09.11,04:39
Prispievam nasou kuchynkou na chalupe, este chybaju prutene zasuvky.
Evkake
03.09.11,04:57
Ospravedlnujem sa, asi robim nieco nespravne, priloha sa mi neprilozila.
Evkake
03.09.11,10:02
...snad sa nakoniec podari prilozit. Inspiracii na murovane kuchyne je zalostne malo, hadam niekomu pomoze...
katalóg
03.09.11,12:41
Aká sa dosahuje finančná úspora? Napr. pri prepočte pri 4m dĺžke. Efekt neriešim.
Evkake
04.09.11,07:48
S cenou je to nejednoznacne. Zalezi na tom, s akou kuchynou ju ideme porovnavat, samozrejme od kuchyne v laku s corianom na pracovnej doske bude neporovnatelne lacnejsia.

Murovane kuchyne vsak, podla mna, nie su najlacnejsia mozna varianta. Celkova cena zavisi od mnohych veci: obklad, rohove prvky, doplnky, kosiky, predne plochy, police, material, kovania, praca, ... pricom rozptyl cien moze byt velky v kazdej polozke. No aj pri vybere obkladu nizsej ceny, keby sme nepouzili rohove prvky, dekory, ktore vedia vyrazne cenu navysit, aj tak si myslim, ze klasicka kuchyna s MDF doskou, laminatovymi korpusmi, s rovnakymi prednymi plochami a kovanim vyjde lacnejsie, ale zas je to uplne ina kuchyna ako murovana, aj ked jej ucel je rovnaky. O financnej uspore je preto, z mojho pohladu, tazke hovorit. Bolo by fajn, keby sa vyjadrilo viac ludi, ktori relizovali murovanu kuchynu. Celkovy pohlad bol objektivnejsi :)
dolfort
10.09.11,09:28
...snad sa nakoniec podari prilozit. Inspiracii na murovane kuchyne je zalostne malo, hadam niekomu pomoze...

je krásna!
dolfort
10.09.11,09:33
Aká sa dosahuje finančná úspora? Napr. pri prepočte pri 4m dĺžke. Efekt neriešim.

U nás: dosť veľa murovania, komplikované detaily, prechody, šikmé uhly. Kuchyňa obložená drobnými obkladačkami (9,8 x 9,8) + vyššie spomenuté = drahé obkladanie (nerobil som sám).
Stolárčina nebola až taká náročná, ale všetko máme smrek masív, dvierka + police v pohode, ale zase je tam dosť veľa šikmých uhlov a sem tam zložitejšie kovania. Zrátané presne nemám ale okolo 3000 by to mohlo byť.
Evkake
12.09.11,04:14
Dolfort, dakujem. Tiez sa vrele prihovaram za fotky Vasej kuchynky, myslim, ze sa mame na co tesit.
dolfort
12.09.11,05:14
Dolfort, dakujem. Tiez sa vrele prihovaram za fotky Vasej kuchynky, myslim, ze sa mame na co tesit.

do chmary, uz ste premotivovani a kompik je stale down :(
JOSCH
12.09.11,05:18
Zaujímam sa o zabudovanú rúru na pečenie,teda presnejšie ako je riešené odvetrávanie vzniknutých pachov pri pečení alebo otváraní dvierok.Keď som sa pýtal v predajni, povedali mi, že treba mať silnejší digestor nad varnou doskou,aby to "vytiahol ten". Určite je aj lepšie riešenie ale ako?
Evkake
12.09.11,07:15
do chmary, uz ste premotivovani a kompik je stale down :(

... mame mimoriadny pozitivny zaujem :)
Ja si cenim ludi, ktori su ochotni sa podelit nielen so svojimi skusenostami, ale pridanim fotiek aj tak trosku so svojim sukromim. Ono, vidiet u nas realizovanu kuchynu je daleko prinosnejsie, ako kuchynu v casaku, alebo zahranicnom webe, ktoru nedokazem realizovat, pretoze prave to, co na nej zaujme, u nas nezozeniem, alebo na to proste nemam ci uz priestor, ci financie... Preto sa tesim aj na Tvoje fotky. Skoda, ze sem nenakukne Metadon, jemu tiez patri vdaka.
dolfort
12.09.11,07:38
Zaujímam sa o zabudovanú rúru na pečenie,teda presnejšie ako je riešené odvetrávanie vzniknutých pachov pri pečení alebo otváraní dvierok.Keď som sa pýtal v predajni, povedali mi, že treba mať silnejší digestor nad varnou doskou,aby to "vytiahol ten". Určite je aj lepšie riešenie ale ako?

Taky digestor by ci vycahol aj rezanky z poľefky.
Čiže teraz aspoň vieš kde si nemáš kupovať spotrebiče.

Naša zabudovaná rúra (a myslím že aj každá iná normálna) má vyduchy na horúci vzduch spredu - je to asi celkom logické riešenie. Čiže normálka to môžeš celé obstavať, akurát zachovaj tolerancie voľného priestoru vo vnútri - z toho vyplýva, že je dobré pred stavbou kuchyne už presne vedieť aký tam dáš spotrebič (hoci väčšinou aj tak majú veľmi podobné rozmery), pozrieš si návod a v ňom je napísané aký musíš zachovať voľný priestor nad, okolo a za rúrou. Obdobne je to aj s varnou doskou, pri tej bude v návode napísané koľko miesta by si mal zachovať pod varnou doskou, resp. medzi doskou a rúrou.

Pokiaľ by si to chcel poistiť, mohol by si napr. urobiť na pracovnej doske za varnou platňou vetraciu mriežku. Som si istý že by to pomohlo chladiť prehriaty priestor vo vnútri. Nevýhoda takého riešenia by asi bola že by ti tam padal bordel z varenia, čiže následne by som ešte uvažoval nad nejakým systémom ako sa občas dostať dovnútra aby sa to dalo čistiť.
Prípadne by si mohol urobiť vetraciu mriežku s nejakým hustým filtrom, ktorý by zachytil aj drobné mechanické nečistoty aby to nepadalo dole.
dolfort
12.09.11,07:42
... mame mimoriadny pozitivny zaujem :)
Ja si cenim ludi, ktori su ochotni sa podelit nielen so svojimi skusenostami, ale pridanim fotiek aj tak trosku so svojim sukromim. Ono, vidiet u nas realizovanu kuchynu je daleko prinosnejsie, ako kuchynu v casaku, alebo zahranicnom webe, ktoru nedokazem realizovat, pretoze prave to, co na nej zaujme, u nas nezozeniem, alebo na to proste nemam ci uz priestor, ci financie... Preto sa tesim aj na Tvoje fotky. Skoda, ze sem nenakukne Metadon, jemu tiez patri vdaka.

coming soon...
Evkake
12.09.11,10:06
coming soon...

To vyzara skvele! Som vedela, ze sa je na co tesit. Krasny obklad aj dlazba. Dakujem, neskromne cakam na dalsie fotky a to s este vacsim zaujmom.