Lennkka17
09.11.09,20:39
Chcela by som sa opytat niekoho kto ma s tym dlhsie skusenosti ako dlho trva kym vyplatia takyto preplatok DPH....som stvrtrocny platca a za 2. kvartal stale nic neprislo (apríl-jún) dakujem
Zoltán Kovács
09.11.09,19:40
Chcela by som sa opytat niekoho kto ma s tym dlhsie skusenosti ako dlho trva kym vyplatia takyto preplatok DPH....som stvrtrocny platca a za 2. kvartal stale nic neprislo (apríl-jún) dakujem

Majú čas do 25.11. Totiž DÚ počká na priznanie za 3.Q, čo je termín do 25.10. a od tohto dátumu majú na to 30 dni.
ilona
10.11.09,04:36
Viete mi poradiť,je nejaký čas určený na ukončenie kontroly na DPH pri vrátení nadmerného odpočtu?Štát drží peniaze už 6 mesiacov,o ukončení kontroly nevedia povedať nič,lebo preverujú zahraničie a nevedia kedy im odpovedia.Nie su peniaze na výplaty,na odvody a takto sa likvidujú firmy ktoré ešte ako tak fungujú.
Dáša_
10.11.09,05:15
Viete mi poradiť,je nejaký čas určený na ukončenie kontroly na DPH pri vrátení nadmerného odpočtu?Štát drží peniaze už 6 mesiacov,o ukončení kontroly nevedia povedať nič,lebo preverujú zahraničie a nevedia kedy im odpovedia.Nie su peniaze na výplaty,na odvody a takto sa likvidujú firmy ktoré ešte ako tak fungujú.

a tu kontrolu máte ukončenú aj protokolom?

Lebo moja skúsenosť je taká, že kým neprídu všetky dožiadania a preverovania aj zo zahraničia, tak kontrolu neukončia. Ale to je už nejaký rok dozadu, v poslednej dobe nám už dožiadania nerobia.
ilona
10.11.09,05:34
V tejto firme už dožiadania robia 3x,ale takto dlho to netrvalo ešte nikdy.Raz boli na dovolenke tie čo robili kontrolu,potom zase tie z kadial žiadali,potom dovolenkovali na generálnom a takto dni bežia a nikto s ních si nevie predstaviť čo to je fungovať bez peňazí a zamestnanci to už nepochopia vôbec.Fakt neexistuje nič aby sa tie doby skrátili?
Dáša_
10.11.09,05:36
V tejto firme už dožiadania robia 3x,ale takto dlho to netrvalo ešte nikdy.Raz boli na dovolenke tie čo robili kontrolu,potom zase tie z kadial žiadali,potom dovolenkovali na generálnom a takto dni bežia a nikto s ních si nevie predstaviť čo to je fungovať bez peňazí a zamestnanci to už nepochopia vôbec.Fakt neexistuje nič aby sa tie doby skrátili?

takže protokol stale nie je?
ilona
10.11.09,07:03
Nie je
Dáša_
10.11.09,07:06
Nie je

až po protokole.

viem, že ti to nepomôže, ale môže to trvať kľudne pol roka aj viac.
Dáša_
10.11.09,07:10
§ 79

(1)
(2)
(3)
(4) Ak daňový úrad v lehote na vrátenie nadmerného odpočtu podľa odseku 1 alebo 2 začne kontrolu na zistenie oprávnenosti nároku na vrátenie nadmerného odpočtu, vráti daňový úrad nadmerný odpočet v lehote desiatich dní od skončenia kontroly. Ak platiteľ neumožní vykonanie kontroly v lehote na vrátenie nadmerného odpočtu podľa odseku 1, vráti daňový úrad nadmerný odpočet do desiatich dní od skončenia kontroly.


Ako dlho už kontrola beži?
betka
10.11.09,08:54
Chcela by som sa opytat niekoho kto ma s tym dlhsie skusenosti ako dlho trva kym vyplatia takyto preplatok DPH....som stvrtrocny platca a za 2. kvartal stale nic neprislo (apríl-jún) dakujem

§ 79
Nadmerný odpočet
Na začiatok (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-07-2009-a.html#hore)


(1) Ak v zdaňovacom období vznikne platiteľovi nadmerný odpočet, odpočíta platiteľ nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období s výnimkou podľa odseku 2. Ak platiteľ nemôže odpočítať nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období, daňový úrad vráti neodpočítaný nadmerný odpočet alebo jeho neodpočítanú časť do 30 dní od podania daňového priznania za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol alebo do 30 dní od uplynutia lehoty na podanie daňového priznania, ak platiteľ nebol povinný podať daňové priznanie (§ 78 ods. 1) za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol. Na účely tohto zákona sa nadmerným odpočtom rozumie prevýšenie celkovej výšky odpočítateľnej dane za príslušné zdaňovacie obdobie nad celkovou výškou dane za príslušné zdaňovacie obdobie okrem dane pri dovoze tovaru.

Príklad:
NO za 2.q. 1000 €. DP podané 25.7.2009.
NO za 3. q 1000 €. DP podané 25.10.2009.
NO za 2. q. by Vám mal nabehnúť na účet do 24.11.2009

Príklad.
NO za 2 q. 1000 €. DP podané 8.7.2009
NO za 3.q. 1000 €. DP podané 8.10.2009.
NO za 2 q. Vám bude vrátený do 30 dní, t.j. do 7.11.2009

Príklad:
NO za 2 q 1000 €. DP podané 8.7.2009
NO za 3.q 1000 €. DP podané 25.10.2009
NO za 2.q. bude vrátený do 30 dní t.j.24.11.2009

Príklad:
NO za 2.q. 1000 €. DP podané 8.7.2009
DP za 3.q 900 €. DP podané 2.10.2009
NO Vám DU vráti vo výške 100 € do 1.11.2009
betka
10.11.09,09:02
V tejto firme už dožiadania robia 3x,ale takto dlho to netrvalo ešte nikdy.Raz boli na dovolenke tie čo robili kontrolu,potom zase tie z kadial žiadali,potom dovolenkovali na generálnom a takto dni bežia a nikto s ních si nevie predstaviť čo to je fungovať bez peňazí a zamestnanci to už nepochopia vôbec.Fakt neexistuje nič aby sa tie doby skrátili?

Správa daní a poplatkov:

15/(17) Správca dane ukončí daňovú kontrolu do šiestich mesiacov odo dňa jej začatia. Orgán najbližšie nadriadený správcovi dane môže lehotu uvedenú v prvej vete v zložitých prípadoch pred jej uplynutím primerane predĺžiť, najviac však o šesť mesiacov, a ak ide o daňovú kontrolu zahraničných závislých osôb, ktoré vyčísľujú rozdiel základu dane podľa osobitného zákona, 6eg) najviac o 12 mesiacov. Ak vykonáva daňovú kontrolu orgán podľa odseku 15, príslušným orgánom na predĺženie lehoty je ministerstvo.

(9) Prevzatie dokladov a iných vecí podľa odseku 6 písm. g) potvrdí zamestnanec správcu dane osobitne pri prevzatí. Zapožičané doklady a iné veci vráti správca dane kontrolovanému daňovému subjektu najneskôr do 30 dní od predloženia posledného dokladu alebo inej veci. V osobitne zložitých prípadoch, najmä ak je nevyhnutné vykonať vonkajšiu expertízu alebo zapožičané doklady a iné veci poskytnúť na účely trestného konania, môže túto lehotu predĺžiť najviac o 60 dní odvolací orgán (§ 48 ods. 1). O tejto skutočnosti správca dane písomne upovedomí kontrolovaný daňový subjekt.

Ak sa naháňajú doklady, ktoré máte predkladať, predlžuje sa neustále lehota. A potom je času dosť.
Dáša_
10.11.09,09:08
Ak sa naháňajú doklady, ktoré máte predkladať, predlžuje sa neustále lehota. A potom je času dosť.

Veru tak, je to smutné, ale na peniaze z NO sa nedá spoliehať.

Poznala som aj takú firmu, ktorá na toto pošla ...