outy48
10.11.09,00:08
Dobrý večer,

potrebovali by sme skutočne poradiť ohľadom prenájmu hnuteľnej veci. Podnikateľ FO má prístroj, ktorý spláca na leasing a chcel by ho prenajať druhé podnikateľovi FO, podľa akého zákona by sme sa mali riadiť.
Bola by som veľmi povďačná za akúkoľvek pomoc, pretože takúto zmluvu som nerobila a neviem vôbec ako postupovať.
Ak by mal niekto podobnú zmluva na prenájom hnut. veci bola by som rada, keby mi ju poslal - pre inšpiráciu ako by mala predbežne vyzerať.

Vopred moc ďakujem a dúfam, že sa nájde niekto kto poradí.
grammatika
10.11.09,06:50
Predmet leasingu sa ďalej nesmie prenajímať, pokiaľ s tým nesúhlasí leasingová spoločnosť. Malo by to byť vo všeobecných podmienkach alebo v zmluve, ktorú máte uzatvorenú s leasingovou spoločnosťou.
outy48
11.11.09,12:38
A podľa ktorého zákona sa mám riadiť pri zostave zmluvy na prenájom hnuteľnej veci???
vikinka
11.11.09,12:53
Ako môže prenajímať niečo,čo nie je jeho vlastníctvom?A bez súhlasu vlastníka?
Nájomnú zmluvu rieši Občiansky zákonník od § 663.
outy48
11.11.09,14:36
Neviem, či je možné prenajímať niečo ďalej ak nie ste vlastníkm tej veci. Kontaktovala som už leasingovú spoločnosť, aby sa vyjadrili, či mi to povolia. Jeden môj známy má v prenájme obchodné priestory a tie prenajíma ďalej - tvrdil mi, že je to možné, tak som myslela, že by to mohlo byť aj v prípade hnuteľnej veci.
Ak by mal nietko s tým skúsenosti bola by som rada, keby sa s nimi podelil. :)
vikinka
11.11.09,14:49
Ak má súhlas od prenajímateľa,tak môže ďaľej prenajímať,ale zase len so súhlasom,čo je dohodnuté v nájomnej zmluve.
grammatika
11.11.09,19:03
Obchodné priestory sú trošku niečo iné ako predmety, ktoré sú v leasingu.
Mária.K.
17.11.09,09:11
V lízingových zmluvách zvykne byť klauzula, že nájomca nesmie dať predmet nájmu po podnájmu inej osobe bez súhlasu lízingovej firmy, (prípadne niečo podobné).