Tinaho
10.11.09,08:26
Dobrý deň,

prezerám si príspevky o zrážkach zo mzdy pri exekúcii. Princíp výpočtu som pochopila, istotu však nemám v počte vyživovaných osôb.

Zrážky sa budú robiť zamestnankyni, ktorá ma dve deti a je v rozvodovom konaní. Mám manžela uviesť tiež ako vyživovanú osobu, je potrebné zistovať jeho príjem pre tieto účely (t.j. v tomto prípade tri vyživované osoby)?

Prosím, poraďte. Ďakujem.
Andyke
10.11.09,07:31
Áno, zatiaľ aj ten manžel sa považuje za vyživovanú osobu (ešte sú neni rozvedení)
allla
10.11.09,09:16
Mám podobný problém so zrážkou zo mzdy na základe dohody, ktorú podpísala pracovníčka s nemenovanou finančnou spoločnosťou. /zatiaľ ešte nedošlo k exekúcii/ Tých dlžôb bolo toľko,že by jej neostalo nič na výplatu.Takže som jej nechala aspon 60 % zo životného minima na plnoletú fyzickú osobu.Nevyživuje žiadne osoby,žije s manželom , neviem či mám brať do úvahy aj jeho pri výpočte, kde by som našla k tejto téme trochu viac ? Ďakujem.
mzdarka renca
10.11.09,09:47
Mám podobný problém so zrážkou zo mzdy na základe dohody, ktorú podpísala pracovníčka s nemenovanou finančnou spoločnosťou. /zatiaľ ešte nedošlo k exekúcii/ Tých dlžôb bolo toľko,že by jej neostalo nič na výplatu.Takže som jej nechala aspon 60 % zo životného minima na plnoletú fyzickú osobu.Nevyživuje žiadne osoby,žije s manželom , neviem či mám brať do úvahy aj jeho pri výpočte, kde by som našla k tejto téme trochu viac ? Ďakujem.

http://www.porada.sk/t26710-vykony-rozhodnutia-zrazky-zo-mzdy.html
Andyke
10.11.09,10:00
pre alllu :
Zrejme pracovníčka má uzavretu Dohody o zrážkach zo mzdy podľa § 551 odst.1 Obč.zákonníka.
Treba to zrážať podobne ako exekučné príkazy. Keďže máš tam aj uvedenú sumu, ktorá sa má zrážať, bude sa zrážať uvedená suma, maximálne ale vo výške jednej tretiny a pokiaľ má vysokú mzdu tak suma nad 150 % ŽM sa zráža celá. Takže keď má vysokú mzdu tak spočítaj 1/3 + sumu nad 150 % ŽM.
Aj manžel je vyživovaná osoba.
Tu máš tabuľku na výpočet exek.zrážok:
http://www.porada.sk/1086374-post14.html
allla
10.11.09,14:43
Pozrela som si tabuľky, tú 1/3 som jej rátala zo 150 % ŽM, momentálne mala vyššiu mzdu. Moc sa v týchto zrážkach nevyznám, ale dám si poradiť aspoň na budúce budem múdrejšia, ďakujem obidvom za tabuľky. Ahoj!
korela888
11.05.10,08:44
Dobrý deň, potreboval by som poradiť: Zamestnankyni sa chystáme vyrátať exekúciu. Počíta sa do nepostihnuteľných častí aj suma na dcéru, ktorá už má vlastné dieťa, dovrsila 18 rokov je nezamestnaná iba na rodičovskej dovolenke a nežije s matkou v domácnosti? Nie je však vydatá. ďakujem za radu
mkatka
11.05.10,08:51
Dobrý deň, potreboval by som poradiť: Zamestnankyni sa chystáme vyrátať exekúciu. Počíta sa do nepostihnuteľných častí aj suma na dcéru, ktorá už má vlastné dieťa, dovrsila 18 rokov je nezamestnaná iba na rodičovskej dovolenke a nežije s matkou v domácnosti? Nie je však vydatá. ďakujem za radu
Dcéra už nie je vyživované dieťa / zákon o prídavku na dieťa/ , už sa nepripravuje na budúce povolanie /neštuduje/.