Majka28
10.11.09,07:56
Dobrý deň
skúste mi poradiť ako zaradiť učiteľku MŠ s ukončenou ped. školou - predškolská p., prax 20 r.. Do 31.10.2009 bola zaradená v 9. pl. triede s odpočtom 5 rokov. Ide do 8. ako samostaný a 5 rokov jej vrátim, alebo ostáva v 9. pl. triede.

Ďakujem
Sabadka
10.11.09,07:19
Dobrý deň
skúste mi poradiť ako zaradiť učiteľku MŠ s ukončenou ped. školou - predškolská p., prax 20 r.. Do 31.10.2009 bola zaradená v 9. pl. triede s odpočtom 5 rokov. Ide do 8. ako samostaný a 5 rokov jej vrátim, alebo ostáva v 9. pl. triede.

Ďakujem

Áno je to 8 pl. trieda a plný počet započítanej praxe.
susann2
10.11.09,08:04
Dobrý deň
skúste mi poradiť ako zaradiť učiteľku MŠ s ukončenou ped. školou - predškolská p., prax 20 r.. Do 31.10.2009 bola zaradená v 9. pl. triede s odpočtom 5 rokov. Ide do 8. ako samostaný a 5 rokov jej vrátim, alebo ostáva v 9. pl. triede.

Ďakujem
Dúfam, že k tomuto sa ešte vyjadria ministerskí úradníci, pretože mňa zaujíma, keď zaradenie do 8. triedy, ako sa bude v praxi apikovať § 61 ods.2, kde sa hovorí, že všetky výnimky zo vzdelania zostanú zachované. K 1.11. dorátam do sumy funkčného platu k 31.10 a k čomu budem doratávať k 1.1.2010 ?
Aj v tomto prípade podali školitelia rôzny výklad zákona a my si stým teraz máme poradiť.
Sabadka
10.11.09,08:10
Dúfam, že k tomuto sa ešte vyjadria ministerskí úradníci, pretože mňa zaujíma, keď zaradenie do 8. triedy, ako sa bude v praxi apikovať § 61 ods.2, kde sa hovorí, že všetky výnimky zo vzdelania zostanú zachované. K 1.11. dorátam do sumy funkčného platu k 31.10 a k čomu budem doratávať k 1.1.2010 ? znovu k funkčnému platu k 31.10.2009. až dovtedy, kým sa plat nedorovná valorizáciam alebo ich neprevýši. Dávam do pozornosti, že ani jeden konkrétny § to doslova nepíše, je to logický úsudok po prečítaní zákona. Nie je to JPP ale zaužívaná prax.Nemôžeš ukrátiť zamestnanca.
Aj v tomto prípade podali školitelia rôzny výklad zákona a my si stým teraz máme poradiť.


Odpoveď v texte
susann2
10.11.09,08:29
Sabadka práve o to mi ide, aby som nikoho neukrátila. Asi som sa špatne vyjadrila, keď teraz zaradím tých zamestnancov do 8. triedy a postupne sa plat dorovná valorizáciami, tak ako bude dodržaný § o zachovaní výnimiek ?
Sabadka
10.11.09,08:42
Sabadka práve o to mi ide, aby som nikoho neukrátila. Asi som sa špatne vyjadrila, keď teraz zaradím tých zamestnancov do 8. triedy a postupne sa plat dorovná valorizáciami, tak ako bude dodržaný § o zachovaní výnimiek ?

Výnimky boli udelené zo vzdelania, tým, že bola zaradená do 9ky ale s odpočtom 5 rokov praxe bola svojím spôsobom tiež určitá forma diskriminácie, pretože tam bola ukrátená o odpracoané roky, za ktoré jej patrila zvýšená tarifa, teraz bude zaradená do 8 vrátené roky, plat dorovnaný na výšku ako mala pred tým a umožnený karierný postup a tým aj možnosť postúpiť do vyššej platovej triedy, je len na nej či sa bude naďalej vzdelávať a zvyšovať si svoju kvalifikáciu a tým aj svoj plat, alebo jej to vyhovuje takéto zaradenie a s tým ako sa hovorí dodýcha do dôchodku. O novom zákone sa hovorí ľudovo, že od 1.11.2009 už každý hrabe na svojom piesočku, teda chceš vyšší plat, vzdelávaj sa. Veď o to išlo učiteľom, aby mali uznanú kvalifikáciu a k nej adekvátny plat. Hoci o výške platu - myslím vyjadrenie v €- by sa dalo polemizovať, ale na základe tohoto zaradenia nie sú všetci hádzaný do jedného vreca.

A čo sa výnimiek týka, neviem či si pozerala teraz v nedeľu o 5 minút 12, kde sa aj súčasný aj bývalý minister školstva vyjadril, že áno výnimky ostali zachované, ale každý je povinný si doplniť odbornú spôsobilosť do 2013 alebo 2015, podľa druhu školy. Máš to aj v § 61 ods. 3 a 4.