katka27
10.11.09,10:03
Prosím Vás potrebovala by som poradiť ohľadom nároku na stravný lístok za nadčasové hodiny. Ide mi o to, či je zamestnávateľ povinný dať zamestnancovi stravný lístok aj za nadčasové hodiny? Príklad: zamestnanec odpracoval 180 hodín a mesačný fond bol 172 hodín. 8 hodín = 1 deň odpracoval navyše. Je zamestnávateľ povinný mu dať stravný lístok za tento jeden odpracovaný deň navyše? Ďalšiu otázku mám ohľadom toho, či sa stravné lístky vydávajú podľa počtu odpracovaných zmien alebo podľa počtu odpracovaných hodín (zamestnanci majú v PZ dohodnutý 40h pracovný týždeň, ale pracujú jeden týždeň kratší a jeden týždeň dlhý, t.j. 3 dni /3x12h/ pracujú, 2 dni voľno, 2 dni /2x12/ pracujú, 3 dni voľno).
ĎAkujem veľmi pekne za odpoveď.
VERONIKA6
10.11.09,09:11
Prosím Vás potrebovala by som poradiť ohľadom nároku na stravný lístok za nadčasové hodiny. Ide mi o to, či je zamestnávateľ povinný dať zamestnancovi stravný lístok aj za nadčasové hodiny? Príklad: zamestnanec odpracoval 180 hodín a mesačný fond bol 172 hodín. 8 hodín = 1 deň odpracoval navyše. Je zamestnávateľ povinný mu dať stravný lístok za tento jeden odpracovaný deň navyše? Ďalšiu otázku mám ohľadom toho, či sa stravné lístky vydávajú podľa počtu odpracovaných zmien alebo podľa počtu odpracovaných hodín (zamestnanci majú v PZ dohodnutý 40h pracovný týždeň, ale pracujú jeden týždeň kratší a jeden týždeň dlhý, t.j. 3 dni /3x12h/ pracujú, 2 dni voľno, 2 dni /2x12/ pracujú, 3 dni voľno).
ĎAkujem veľmi pekne za odpoveď. Zamestnenec má nárok na stravný lístok za deň, v ktorom odpracoval viac ako 4 hodiny.
Pozri tento link.
http://www.porada.sk/t120429-narok-na-stravne-listky.html
katka27
10.11.09,10:48
K tým nadčasovým hodinám to tam nie je jednoznačné. Nadčasové hodiny, ktoré vzniknú v rámci jednej pracovnej zmeny sú mi jasné (po 11. odpracovaných hodinách môže zamestnávateľ dať SL). Ale čo vtedy, keď odpracuje celý deň navyše? V ZP je uvedené, že za pracovné zmeny nad rámec rozvrhu zamestnávateľ môže dať SL len po dohode so zástupcami zamestnancov. Na základe tohto im teda nemôže dať zamestnávateľ SL, keďže nemá zástupcov zamestnancov? Bol by vtedy náklad spojený s týmito SL nedaňový?
Ďakujem