jnk
31.08.05,11:55
Bol som predvolany na dan.urad kvoli chybe v DPH priznani. Vraj maju hlasenie o mojom nakupe v CR cca 300 Kc bez DPH, ktory som neuviedol v DPH priznani. Urcite ide o omyl, nic som tam nenakupoval. Pocitam, ze preklep v IC DPH. Vraj kvoli tomu mozem cakat danovu kontrolu. Mate niekto podobne skusenosti?
Pavol_Kr
31.08.05,10:20
Jedine čo môžem doporučiť je počkať na daňovú kontrolu, vychádzať im v ústrety, alebo požiadať DU o podklad z akej firmy bol nákup a snažiť si to prešetriť dopredu. Ak bol nákup v ČR a uvedená firma má tento daňový doklad nech Vám zašlú kópiu. Ak ho nemajú tak požiadať uvedenú firmu o zaslanie vyrozumenia k Vám prípadne na DU, že sa stal preklep. Či to bude niečo platné je otázne, lebo ak sa raz daňová úrad rozhodne robiť kontrolu tak ju bude robiť, nehovoriac o tom že ak tam je "bonz" tak si Vás prevetrajú teda Vaše účtovníctvo.
Paula
01.09.05,07:56
Bol som predvolany na dan.urad kvoli chybe v DPH priznani. Vraj maju hlasenie o mojom nakupe v CR cca 300 Kc bez DPH, ktory som neuviedol v DPH priznani. Urcite ide o omyl, nic som tam nenakupoval. Pocitam, ze preklep v IC DPH. Vraj kvoli tomu mozem cakat danovu kontrolu. Mate niekto podobne skusenosti?Pripadá mi to ako zneužitie mena a IC DPH vašej firmy pri nákupe. Veru bolo by potrebné daný doklad vidieť, aby sa problém vyriešil.