ZuzanaA
10.11.09,11:58
Dobrý deň, objednali sme si knihy od istej spoločnosti a prišla nám faktúra, na ktorej je okrem kníh (podliehajúcich 10% DPH) uvedené aj poštovné s 10% DPH. Je to prosím Vás v poriadku?
Daggmar
10.11.09,11:04
Ahoj ZuzanaA, toto som riešila aj ja. Objednali sme si tiež knihy, ale to poštovné sa mi tiež nezdalo. Ale sama Firma si zodpovedá za svoje vystavené fa. Mne tu poradili, že máme nárok na odpočet aj z toho poštovného.
ZuzanaA
10.11.09,11:18
Nie je to správne, na poštovné sa vzťahuje 19% DPH.Znížená sadzba DPH sa vzťahuje na knihy vrátane učebníc, lieky a niektoré zdravotnícke pomôcky.

Áno, práve som si študovala prílohu č. 7 k zákonu o DPH, či mi náhodou niečo neušlo. Ale som prekvapená, že spomínaná firma to nevie, je to dosť známe internetové kníhkupectvo... Skúsim sa s nimi spojiť.
veronikasad
10.11.09,11:24
Dobrý deň, objednali sme si knihy od istej spoločnosti a prišla nám faktúra, na ktorej je okrem kníh (podliehajúcich 10% DPH) uvedené aj poštovné s 10% DPH. Je to prosím Vás v poriadku?
Aj poštovné podlieha sadzbe dane 10 %

Pozri stanovisko DR SR v tomto príspevku

http://www.porada.sk/1027108-post12.html
ZuzanaA
10.11.09,11:31
Fíha, takže predsa len mi to ušlo :) Ďakujem Veronika.
babi2
10.11.09,11:33
Áno, práve som si študovala prílohu č. 7 k zákonu o DPH, či mi náhodou niečo neušlo. Ale som prekvapená, že spomínaná firma to nevie, je to dosť známe internetové kníhkupectvo... Skúsim sa s nimi spojiť.
Radšej som vymazala svoj príspevok, aby som nezavádzala, nakoľko sme sa dozvedeli podľa príspevku od veronikasad, že teda v tomto prípade platí 10% DPH, to ušlo aj mne