mici512
10.11.09,12:03
Ahojte, ako bude vyzerať dodatok k pracovnej zmluve pre učiteľov ktorí nemajú doplnenú kvalifikáciu? Nemá náhodou niekto vzor? Neviem aké § mám tam citovať a ako to má vyzerať?

2.) mám napísať dodatok k PZ alebo dohodu o zmene PZ?

3) Nevie niekto či platí ešte ten zákon o odčítaní rokov praxe?
(O aký zákon presne ide?)

Mám učiteľku ktorá má skončené gymnázium- od 1.11. bude zaradená do 9PT napísem jej dodatok o doplnení vzdelania a odpočítam jej roky z praxe?

3) Ak sa učiteľke od 1.11. vôbec nezmení plat aj jej mám vystaviť nový platový dekrét?
Ďakujem
Sabadka
10.11.09,12:46
Ahojte, ako bude vyzerať dodatok k pracovnej zmluve pre učiteľov ktorí nemajú doplnenú kvalifikáciu? Nemá náhodou niekto vzor? Neviem aké § mám tam citovať a ako to má vyzerať?

2.) mám napísať dodatok k PZ alebo dohodu o zmene PZ?

3) Nevie niekto či platí ešte ten zákon o odčítaní rokov praxe?
(O aký zákon presne ide?) nie už sa roky neodpočítavajú, zákon 553/2003 pozeraj aj novelizácie zákona

Mám učiteľku ktorá má skončené gymnázium- od 1.11. bude zaradená do 9PT napísem jej dodatok o doplnení vzdelania a odpočítam jej roky z praxe? áno musí si doplniť kvalifikáciu do 31.12.2013, nezabudni do dotatkov dopísať, že ak do zákonom stanoveného termínu si nedoplní príslušné vzdelanie, bude s ňou rozviazaný pracovný pomer, nakoľko nespĺňa kvalifikačné požiadavky pre pedagogického zamestnanca podľa 317/2009 §7 a podľa vyhlášky 437/2009. Roky už neodpočítavaš, priznáš celú dĺžku započítanej praxe.

3) Ak sa učiteľke od 1.11. vôbec nezmení plat aj jej mám vystaviť nový platový dekrét? áno, pretože plat od1.11.2009 je priznaný za iných podmienok, ako bol priznaný ten pre 1.11.2009
Ďakujem

2. Rieš to dodatkom nie dohodou o zmene pracovných podmienok, pridohode sa musia dohodnúť obe strany, doplnenie si vzdelania nie je dohoda , je to zákonom stanovená požiadavka, zákon 317/2009 §61 ods. 3 alebo ods. 4 podľa druhu školy.

Ostatné odpovede v texte
mici512
10.11.09,12:57
Ten dodatok podpisuje zamestnanec aj zamestnávateľ? A nevieeeš ako by mal ten dodatok vyzerať? Ď
Sabadka
10.11.09,16:16
Ten dodatok podpisuje zamestnanec aj zamestnávateľ? A nevieeeš ako by mal ten dodatok vyzerať? Ď

Obaja tak isto ako pracovnú zmluvu, veď v konečnom dôsledku je to dodatok k pracovnej zmluve.
Alex18
12.11.09,07:47
2. Rieš to dodatkom nie dohodou o zmene pracovných podmienok, pridohode sa musia dohodnúť obe strany, doplnenie si vzdelania nie je dohoda , je to zákonom stanovená požiadavka, zákon 317/2009 §61 ods. 3 alebo ods. 4 podľa druhu školy.

Ostatné odpovede v texte

V utorok som bola na školení a tam nám lektorka vravela, že je dobré do PZ dopísať aj dátum, do ktorého musí začať vôbec študovať. Nevie náhodou niekto, koľko rokov trvá tzv. DPŠ-ka, ktorú spomínala? Počula som, že asi dva roky. To znamená, že by som do PZ mala dopísať aj, že nastúpiť na štúdium musí do 1.9.2011.
mici512
12.11.09,08:35
ahoj DPŠ tvrá 2 roky ja som začala teraz chodiť ale prečo tam treba dopísať že musí nastúpiť do 1. 9. 2011. Ja by som tam nič nepísala je to ich vec kedy nastúpia len nech to stihnú do daného termínu .
Alex18
12.11.09,08:43
Pretože pokiaľ trvá škola 2 roky a oni nenastúpia do 1.9.2010, tak nemajú šancu to do 31.12.2013 dokončiť, keďže školský rok tvrá od 1.9. do 31.8. To by museli mať nejakú výnimku, aby to skončili do 31.12. Nie?
judita1971
12.11.09,09:02
Ahojte, ako bude vyzerať dodatok k pracovnej zmluve pre učiteľov ktorí nemajú doplnenú kvalifikáciu? Nemá náhodou niekto vzor? Neviem aké § mám tam citovať a ako to má vyzerať?

2.) mám napísať dodatok k PZ alebo dohodu o zmene PZ?

3) Nevie niekto či platí ešte ten zákon o odčítaní rokov praxe?
(O aký zákon presne ide?)

Mám učiteľku ktorá má skončené gymnázium- od 1.11. bude zaradená do 9PT napísem jej dodatok o doplnení vzdelania a odpočítam jej roky z praxe?

3) Ak sa učiteľke od 1.11. vôbec nezmení plat aj jej mám vystaviť nový platový dekrét?
Ďakujem

Otázka, ktorá ma napadla: Teraz sa idú robiť dodatky k PZ a máte dodatky k PZ, že si mali urobiť vzdelanie z platnosti 41/1996 Z.z. Veď tú povinnosť mala aj doteraz. Môj názor, či bude mať dodatok PZ alebo nie po uplynutí lehoty keď nebude spĺnať predpoklady nebudete ju môcť zamestnávať.
Dodatok PZ ? Neviem, pozná zákonník práce, že možno robiť dodatky ? Dočítala som sa ,len v § 43 čo tam má byť uvedené, čo môže byť uvedené a § 54 ZP - ako môžu byť prevádzané zmeny v pracovnej zmluve. Ale všade musí byť súhlas oboch strán. Tu by sa mal vyjadriť právnik, či možno robiť dodatky.

zákon o odčítaní praxe nikdy nebol - boli len udeľované výnimky zo vzdelania v zmysle 249/1992. tam stredoškolskí učitelia dostali trvalé výnimky zo vzdelania - 41/1996 im ich zachovávala.

Hoci sa ti plat nemení, ale musíš v oznámení oznámiť zaradenie podľa nových skutočností, platová trieda, pracovná trieda - to je nový pojem, možno nové paragrafy ...
judita1971
12.11.09,09:09
V utorok som bola na školení a tam nám lektorka vravela, že je dobré do PZ dopísať aj dátum, do ktorého musí začať vôbec študovať. Nevie náhodou niekto, koľko rokov trvá tzv. DPŠ-ka, ktorú spomínala? Počula som, že asi dva roky. To znamená, že by som do PZ mala dopísať aj, že nastúpiť na štúdium musí do 1.9.2011.



Ty sa neorientuješ podľa toho, koľko trvá DPŠ, ale čo ti ukladá zákon č. 317/2009 § 60 ods. 2.
Sabadka
12.11.09,11:36
Otázka, ktorá ma napadla: Teraz sa idú robiť dodatky k PZ a máte dodatky k PZ, že si mali urobiť vzdelanie z platnosti 41/1996 Z.z. Veď tú povinnosť mala aj doteraz. Môj názor, či bude mať dodatok PZ alebo nie po uplynutí lehoty keď nebude spĺnať predpoklady nebudete ju môcť zamestnávať.
Dodatok PZ ? Neviem, pozná zákonník práce, že možno robiť dodatky ? Dočítala som sa ,len v § 43 čo tam má byť uvedené, čo môže byť uvedené a § 54 ZP - ako môžu byť prevádzané zmeny v pracovnej zmluve. Ale všade musí byť súhlas oboch strán. Tu by sa mal vyjadriť právnik, či možno robiť dodatky.


No neviem či to niekomu pomôže mám takýto vzor , nechám na uváženie.
judita1971
12.11.09,12:45
No neviem či to niekomu pomôže mám takýto vzor , nechám na uváženie.

Možno toto, alebo niečo v tom zmysle by som použila aj ja, keby som chcela upozorniť nekvalifikovaných zamestnancov, že v zmysle zákona sú povinní do určitej lehoty kvalifikačný predpoklad nadobudnúť. Podpis o prevzatí tohto oznámenia, by potvrdzoval, že o tejto skutočnosti boli oboznámení.
Alex18
12.11.09,12:51
Ty sa neorientuješ podľa toho, koľko trvá DPŠ, ale čo ti ukladá zákon č. 317/2009 § 60 ods. 2.

OK. Ale § 61 ods. 3 hovorí, že pokiaľ pedagogický zamestnanec doteraz nesplnil kvalifikačné predpoklady, doplní si ho do 31.12.2013. Mne ide o to. Ked dám do PZ, že musí nastúpiť DPS do 1.9.2011, aby ju ukončil do 31.12.2013, bude to znamenať, že daného zamestnanca môžeme prepustiť. Pretože nesplnil PZ. Aby sme ho nemuseli zamestnávať do 31.12.2013, aj ked vieme, že školu dovtedy neskončí.
Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.
Sabadka
12.11.09,12:57
OK. Ale § 61 ods. 3 hovorí, že pokiaľ pedagogický zamestnanec doteraz nesplnil kvalifikačné predpoklady, doplní si ho do 31.12.2013. Mne ide o to. Ked dám do PZ, že musí nastúpiť DPS do 1.9.2011, aby ju ukončil do 31.12.2013, bude to znamenať, že daného zamestnanca môžeme prepustiť. Pretože nesplnil PZ. Aby sme ho nemuseli zamestnávať do 31.12.2013, aj ked vieme, že školu dovtedy neskončí.
Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.

§60 ods.2 317/2009 hovorí, že ak nespĺňa požadovanú kvalifikáciu pri uzatvorení pracovného pomeru, musí na štúdium nastúpiť do 2 rokov od uzatvorenia prvého pracovného pomeru , teda ak si ho zamestnala 1.9.2009 ako nekvalifikovanú do 1.9.2011 musí začať študovať ak nastúpi to znamená že splnil podmienku § 60 ods. 2 a potom sa na neho zákonite nemôže vzťahovať § 61 ods. 3 pokiaľ je to jeho štúdium 5 ročné. 2 ročnú DPŠ stíha.
Alex18
12.11.09,13:03
Problém je ten, že nástup do školy do dvoch od prvého pracovného pomeru nestíha. Ale moment. Ona má vysokoškolské vzdelanie, ale iného smeru, tuším poisťovníctvo. Ukončila ho v máji 2009. Na základe tohoto by mohla byť zaradená ako nekvalifikovaná učiteľka?
Sabadka
12.11.09,16:18
Problém je ten, že nástup do školy do dvoch od prvého pracovného pomeru nestíha. Ale moment. Ona má vysokoškolské vzdelanie, ale iného smeru, tuším poisťovníctvo. Ukončila ho v máji 2009. Na základe tohoto by mohla byť zaradená ako nekvalifikovaná učiteľka?

Tak áno ak má VŠ II. stupňa môže učiť a bude zaradená do 9PT ako nekvalifikovaná, ale ešte stále je tu ten problém začať študovať do 2 rokov od prvého nástupu do zamestnania, ten platil aj doteraz a platí aj odteraz tam nebola žiadna zmena. Teda ak ona už prešvihla už tento termín, tak žiaľ musí sa sňou rozviazať pracovný pomer.
babkamaja
12.11.09,16:27
Dodatok Ti veľa nevyrieši, podmienky si jej mala stanoviť už pri podpise zmluvy. Už vtedy jej začal plynúť čas na doplnenie vzdelania. Keď si tak neurobila, je lepšie napísať list a osobný pohovor, kde jej to všetko vysvetlíš. Musíš to mať naštudované - myslím všetky predpisy okolo toho a nie iba diskusiu na Porade.
Sabadka
12.11.09,16:39
Dodatok Ti veľa nevyrieši, podmienky si jej mala stanoviť už pri podpise zmluvy. Už vtedy jej začal plynúť čas na doplnenie vzdelania. Keď si tak neurobila, je lepšie napísať list a osobný pohovor, kde jej to všetko vysvetlíš. Musíš to mať naštudované - myslím všetky predpisy okolo toho a nie iba diskusiu na Porade.

mimotemy Mohla by som ťa poprosiť, že ak budeš nabudúce reagovať na nejaký príspevok, sprav to prosím ťa cez "cituj", aby sme vedeli, na ktorý konkrétny príspevok reaguješ. Bolo by to prehľadnejšie. Ďakujem a prajem príjemný večer:)