delonka
10.11.09,13:56
milí poraďáci,
bolo mi doručené rozhodnutie zo Soc.poisťovni o 70% miere poklesu vykonávať zárobkovú činnosť., som stále PN, nemocenské dávky som prestala poberať 5.9.2009 dátum vzniku invalidity je od 6.9.2009., moja otázka je: ako mám postupovať u môjho zamestnávateľa-viem, že mu musím doručiť rozhodnutie, tam je napísané, že pracovať môžem, ale len v prostredí bez zvýšených nárokov na zrak, moja práca je len a len na počítači., prosím, poraďte mi, mám dať ja výpoveď, ak áno, aký paragraf použiť., úprimne, ja si už netrúfam vykonávať pôvodnú prácu, oči ma bolia a bola by som rada, keby som si zachovala aspoň ten stav, ktorý momentálne mám.
vopred všetkým ďakujem
holubička1
11.11.09,10:05
milí poraďáci,
bolo mi doručené rozhodnutie zo Soc.poisťovni o 70% miere poklesu vykonávať zárobkovú činnosť., som stále PN, nemocenské dávky som prestala poberať 5.9.2009 dátum vzniku invalidity je od 6.9.2009., moja otázka je: ako mám postupovať u môjho zamestnávateľa-viem, že mu musím doručiť rozhodnutie, tam je napísané, že pracovať môžem, ale len v prostredí bez zvýšených nárokov na zrak, moja práca je len a len na počítači., prosím, poraďte mi, mám dať ja výpoveď, ak áno, aký paragraf použiť., úprimne, ja si už netrúfam vykonávať pôvodnú prácu, oči ma bolia a bola by som rada, keby som si zachovala aspoň ten stav, ktorý momentálne mám.
vopred všetkým ďakujemTreba napísať žiadosť o rozv. prac. pomeru zo zdr. dôvodov myslím §69 ZP zo zdr. dôvodov, tam by mohlo byť 2 mes priem mzda a okrem toho pri prvom skončení a priznaní inv. dôch je nárok na odchodné 2 mesiace:)
delonka
16.11.09,07:04
holubička,ďakujem za radu, urobím to tak, napíšem ako som dopadla.,
delonka
02.12.09,06:05
milí poraďáci, všetkým, ktorí reagovali na mojé témy, sa chcem poďakovať., moje veľké ďakujem patrí Wagnerovi, držala som sa presne návodov, ktoré mi poskytol a "sedeli" na moju situáciu., mám za sebou veľmi ťažký rok, nebol deň aby som nebola na stránke Porady a čerpala z nej skúsenosti a informácie., nezištne pomáhať je to najcennejšie v živote čo sa môže človeku dostať.,pred rokom som bola postavená pred rozhodnutie-buď budem pokračovať v práci, ktorú mám veľmi rada alebo zoberiem na vedomie signály,ktoré vysiela resp. ma až telo" bilo" bolesťou.,asi prvý raz v živote som bola sebecká a počúvala som svoje telo., bol to však aj veľký strach., neviem, koľko času a "svetla" mi ešte ostáva, naučila som sa však už tešiť aj z malých, malilinkých chvíľ radosti., ešte raz, Porada, je veľmi dôležitá a nápomocná stránka,želám jej dlhý,dlhý internetový život., a nám všetkým-všetko dobré...