kuknisa
10.11.09,14:04
Prosim Vas ake su to rastlinky? Kupila som ich v Ikea a bolo tam napisane len
himalaya mix a sukulent mix. Pozerala som uz vselikde a nic som nenasla
:(
Dakujem za odpovede.



picasaweb.google.sk/pozrisa/Kvety#5402506097605282066

picasaweb.google.sk/pozrisa/Kvety#5402506092515650354
Zdenka 0705
10.11.09,13:34
Prosim Vas ake su to rastlinky? Kupila som ich v Ikea a bolo tam napisane len
himalaya mix a sukulent mix. Pozerala som uz vselikde a nic som nenasla
:(
Dakujem za odpovede.
kuknisa ....kukám sa...nič nevidím :---:D:D
Hermina
10.11.09,13:48
Slovo „sukulent“ je milovníkom prírody a znalcom botaniky známe. „Sukulent /lat./ bot. typ suchomilných rastlín s veľmi zdužnatenou stonkou (napr. kaktus) alebo so zdužnatenými listami (napr. rastliny z čeľade tučnolistovitých – rozchodník, skalnica a pod.)“.
Základnou vlastnosťou týchto rastlín je sukulencia – „dužinatosť, prispôsobenie suchému a slnkom zaliatemu stanovišťu zhrubnutím orgánov, ktoré sú zásobárňou vody.“
Medzi zberateľmi týchto rastlín sa vžilo používanie slova „sukulenty“ pre tučnolistové rastliny iné ako kaktusy (hoci kaktusy vynikajú sukulenciou). Pre kaktusy a iné sukulenty je typické, že v nežičlivých podmienkach prestanú rásť a čakajú na zmenu, ktorou môže byť príchod tepla alebo ochladenie, sucho alebo dážď. Tieto rastliny majú špecifickú anatómiu, ktorá im v týchto obdobiach čakania pomáha. Niekedy je to tvar stonku, listov, tŕne, inokedy dužnaté korene a iné skutočnosti. A práve tieto osobitosti nás priťahujú, aby sme ich zbierali, pestovali, chránili. Mnohé z nich sa odmenia prekrásnymi kvetmi.
aviator
10.11.09,17:55
http://mgonline.com/articles/cactusandsucculents.aspx
Tu aj inde sa dá hľadať, ale dúfam, že sa nájde nejaký expert, to je najjednoduchšie :D