tomxas
10.11.09,14:07
Dobry den. Potreboval by som poradit, ci pri navrhu na vklad zalozneho prava na nehnutelnost (byt) je potrebny suhlas institucie (banky), ktora uz ma zapisanu tarchu na danej nehnutelnosti. Cize nova tarcha bude 2. v poradi, najprv povodna tarcha banky X a nova tarcha banky Y. Dakujem
Chobot
10.11.09,13:11
Dobry den. Potreboval by som poradit, ci pri navrhu na vklad zalozneho prava na nehnutelnost (byt) je potrebny suhlas institucie (banky), ktora uz ma zapisanu tarchu na danej nehnutelnosti. Cize nova tarcha bude 2. v poradi, najprv povodna tarcha banky X a nova tarcha banky Y. Dakujem

Pokiaľ viem, tak netreba súhlas tej prvej inštitúcie. Ale to druhú v poradí treba informovať, že na zakladanú nehnuteľnosť už má niekto zriadené záložné právo, aby s tým rátali.
tomxas
11.11.09,05:27
A nevie niekto nahodou, kde by sa to dalo zistit na 100%? Bol som sa pytat priamo na katastry a tam mi to nevedeli povedat, zevraj dopredu nevedia poskytnut taketo informacie.... az ked sa to bude schvalovat. Ide o to ze nechcem zaplatit 8000Sk za zrychlene konanie, nepovolia vklad a ja pridem o tie peniaze...
Chobot
11.11.09,08:40
A nevie niekto nahodou, kde by sa to dalo zistit na 100%? Bol som sa pytat priamo na katastry a tam mi to nevedeli povedat, zevraj dopredu nevedia poskytnut taketo informacie.... az ked sa to bude schvalovat. Ide o to ze nechcem zaplatit 8000Sk za zrychlene konanie, nepovolia vklad a ja pridem o tie peniaze...

Zavolaj znovu na kataster a vypýtaj si k telefónu niekoho kompetentného. Nechcem podceňovať tie paničky v podateľni, ale oni skutočne nevedia toho veľa o podmienkach zápisu a postupoch na katastri. Vklady povoľujú odborní referenti, nie tí zamestnanci v podateľni alebo kde sa robia výpisy z katastra.

Alebo si vypýtaj súhlas od záložného veriteľa č. 1 a budeš mať istotu, že keby to ja chceli tak to máš.
tomxas
12.11.09,05:41
Este by som sa chcel opytat. Pri zrychlenom konani by mal kataster rozhodnut do 15 dni odo dna dorucenia navrhu na vklad. To je pracovnych alebo kalendarnych dni?
Chobot
12.11.09,07:26
Este by som sa chcel opytat. Pri zrychlenom konani by mal kataster rozhodnut do 15 dni odo dna dorucenia navrhu na vklad. To je pracovnych alebo kalendarnych dni?

Pokiaľ v ustanovení nie sú vyslovene uvedené pracovné dni, tak sa jedná o kalendárne dni.

§ 32:


(3) Správa katastra môže rozhodnúť na základe žiadosti o urýchlené konanie o návrhu na vklad a zaplatení správneho poplatku10e) do 15 dní odo dňa doručenia návrhu na vklad. Ak v tejto lehote nerozhodne, rozhodne v lehote podľa odseku 1.