zuzanake
10.11.09,14:07
Dobrý deň poraďáci,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Začínam pracovať s týmto účtovným programom a neviem, či je možné načítať údaje našej firmy do notebooku tak, aby mi tam po odhlásení sa z firemnej siete aj ostali. Neviem, či som to napísala správne, ide mi o to, aby som si vedela vytvoriť napr. prehľad neuhradených faktúr, alebo pozrieť zoznam došlých a vyšlých faktúr doma v teplúčku??? Dnes ma konečne pripojili k firemnej sieti, takže som sa úspešne spojila s počítačom našej účtovníčky a všetko som pekne videla, no ako som sa odpojila s notebookom od firemnej siete napísalo mi hlášku, že nie je možné pripojiť sa k firme a ja neviem čo s tým...???
Za vašu pomoc Vám vopred ďakujem a prajem pekný dník.
Zuzana
bobiko
11.11.09,08:35
Dobrý deň poraďáci,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Začínam pracovať s týmto účtovným programom a neviem, či je možné načítať údaje našej firmy do notebooku tak, aby mi tam po odhlásení sa z firemnej siete aj ostali. Neviem, či som to napísala správne, ide mi o to, aby som si vedela vytvoriť napr. prehľad neuhradených faktúr, alebo pozrieť zoznam došlých a vyšlých faktúr doma v teplúčku??? Dnes ma konečne pripojili k firemnej sieti, takže som sa úspešne spojila s počítačom našej účtovníčky a všetko som pekne videla, no ako som sa odpojila s notebookom od firemnej siete napísalo mi hlášku, že nie je možné pripojiť sa k firme a ja neviem čo s tým...???
Za vašu pomoc Vám vopred ďakujem a prajem pekný dník.
Zuzana

optimalne by bolo zabezpecit si pripojenie na firemny server, kde mate ulozene data uctovnictva. vtedy mate zabezpeceny pristup k tej istej databaze ako uctovnicka. obradte sa na cloveka, ktory vam spravuje firemnu siet, nech vam umozni pristup do firemnej siete aj z ineho miesta.

dalo by sa to riesit aj cez export a import dat, ktory by som na vasom mieste volil len v pripade, ze udaje budete na notebooku len prezerat, pripadne si robit export vybranych zostav. robit uctovne, alebo evidencne zmeny by som v tomto pripade neodporucal.
zuzanake
18.11.09,07:20
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Skúsim si to zistiť vo firme, či im nebude vadiť, dovoliť mi spojenie na server z domu. Ak by bol problém, skúsim to tým exportom a importom. Veľmi ste mi pomohli. Pekný deň. Zuzana
andreaS
18.11.09,07:35
ja si bravam zalohu uctovnictva...

najskor si prenesiem do adresara "C:Omega/data/nazov firmy" subor rok2009.mdb (napriklad pre aktualny rok) a v omege si dam pripojit tuto firmu... a potom si robim zalohy uctovnictva a prenasam si len tuto zalohu, kt. ma max 4mb a dam si u seba obnovit zo zalohy a ked urobim dake zmeny doma, tak urobim opat zalohu a tuto si prenesiem do prace kde dam "obnov zo zalohy"...

problem ale vznika ak je omega spravena pre server - aspon takto mi to povedali u posledneho klienta... chcem si ale overit ci to je pravda a ci mi pojde aj tu pracovat mojim systemom...

inak sa musim pripojit na server a pracovat na nom... pouzivaju tu nato program "Team viewer" ... skusala som to vcera a funguje to... akurat treba mat ten pocitac ku kt. sa pripajam zapnuty... a pracovat moze naraz len jeden clovek...