Dana7
10.11.09,14:21
Prosím o radu v 2 situáciách:

1/ Dom je vo výlučnom vlastníctve rodičov. Syn tam má trvalý pobyt na ich adrese / nie je uvedený na liste vlastníctva /. Nezdržiava sa na tej adrese, nemá žiaden príjem, ale má pôžičku, ktorú nespláca. Zrážky zo mzdy neprichádzajú do úvahy. Môže exektúor siahnuť aj na tento dom, prípadne na hnuteľné veci, ktoré majú rodičia v tomto dome?

2/ Podobný problém. Jedno z detí spláca exekúciu. Otec zomrel, matka darovala svoju polovicu domu pomerne obom deťom. Ak to jedno z detí prestane splácať exekúciu. Je vlastníkom časti domu, môže exekútor siahnuť na tento dom, resp. na hnuteľný majetok v ňom? V dome má trvalý pobyt len ich matka a má právo dožitia v tomto dome. Ale na liste vlastníctva sú už ako vlastníci uvedení súrodenci.

Ďakujem:---
kaco11
10.11.09,15:50
1. Nemoze,trv.pobyt neopravnuje exekutora siahnut na majetok rodicov. Hnutelne veci moze len synove vziat. 2. Tu sa vyjadrit neviem.
pepsikova
10.11.09,16:15
2/..exekútor môže dať urobiť odhad všetkého majetku,ktorý vlastní povinný (ten, čo nespláca exekúciu) aj keď v dome býva matka., ale deti sú vlastníkmi..potom môže žiadať odpredaj polovice majetku, ktorá spadá tomu, čo neplatí exekúciu...
(.toto je proces dosť na nervy, ak tam matka býva, lebo všetko pôjde okolo nej,odhadcovia jej budú chodiť po dome, odhad majetku je za veľké peniaze, ktoré sa pričítajú k exekúcii ako poplatky a preto by som doporučila dohodnúť sa s exekútorom na splátkach a splácať..
Dana7
10.11.09,16:38
Ďakujem veľmi pekne za rady.
terulinka
23.03.12,13:36
Dobry den, chcela by som sa informovat ohladom exekucie. Moj exmanzel, s ktorym nemame spolocne trvale bydlisko, resp. bol odhlaseny z nasho spolocneho trvaleho bydliska,dostal exekucny prikaz. Podla mojich informacii je nemajetny, byva v chatovej oblasti u kamarata, v nejakej chatke,ktora sa neda povazovat za nehnutelnost, je na starobnom dochodku, dostava dochodok cca 300 eur, tak by ma zaujimalo, ci by v pripade neschopnosti splacania z jeho strany, mohol siahnut exekutor aj na majetok deti, t.j. financne prostriedky na ucte a byty v osobnom vlastnictve, z toho 1 je zatazeny hypotekou.
Dakujem za skoru odpoved
ivka70
23.03.12,13:44
Dobry den, chcela by som sa informovat ohladom exekucie. Moj exmanzel, s ktorym nemame spolocne trvale bydlisko, resp. bol odhlaseny z nasho spolocneho trvaleho bydliska,dostal exekucny prikaz. Podla mojich informacii je nemajetny, byva v chatovej oblasti u kamarata, v nejakej chatke,ktora sa neda povazovat za nehnutelnost, je na starobnom dochodku, dostava dochodok cca 300 eur, tak by ma zaujimalo, ci by v pripade neschopnosti splacania z jeho strany, mohol siahnut exekutor aj na majetok deti, t.j. financne prostriedky na ucte a byty v osobnom vlastnictve, z toho 1 je zatazeny hypotekou.
Dakujem za skoru odpoved

Urcite nie, majetok deti nema s otcovou exekuciou nic spolocne.
Exekutor moze cez socialnu poistovnu siahnut na jeho dochodok ....