renalfa
10.11.09,16:42
Mám takú otázku, že podnikám od 1.8.2009 a chcel by som teraz objednať stravné lístky ako SZČO v hodnote 3,60 eur na deň, či môžem uplatniť od 1.8.2009 ked len teraz to objednám, alebo len odo dňa objednania stravných lístkov./ alebo len na november a december?/
Ďakujem
veronikasad
10.11.09,15:46
Mám takú otázku, že podnikám od 1.8.2009 a chcel by som teraz objednať stravné lístky ako SZČO v hodnote 3,60 eur na deň, či môžem uplatniť od 1.8.2009 ked len teraz to objednám, alebo len odo dňa objednania stravných lístkov./ alebo len na november a december?/
Ďakujem
SL SZČO sa nedajú vo VOZD uplatniť spätne.
renalfa
10.11.09,16:26
Takže len od vtedy, ked to dostanem fyzicky :-) alebo odo dňa objednania?
Paula
10.11.09,16:34
Takže len od vtedy, ked to dostanem fyzicky :-) alebo odo dňa objednania?


Myslíš, že by v reštaurácii uznali ako platidlo objednávku?;)
certik
08.01.10,07:22
SZČO kupovala stravné lístky na konci uplynulého štvrťroka. Príklad: za 1Q kúpila SL 31.3. a pod. Znamená to, že tieto SL, ktoré plánovala použiť za 1Q môže použiť len pre 2Q? Čiže spatne sa uplatniť nemôžu??? A čo so SL, ktoré kúpila 23.12.2009 a chcela ich použiť za 4Q. Do nákladov pôjde len časť???
Ak som to správne pochopila, ak si chcem uplatniť všetky SL, na kotré mám v roku nárok, tak si ich musím kúpiť hned na začiatku roka, či príslušného štvrťroka?? Ďakujem
Tweety
08.01.10,07:39
SZČO kupovala stravné lístky na konci uplynulého štvrťroka. Príklad: za 1Q kúpila SL 31.3. a pod. Znamená to, že tieto SL, ktoré plánovala použiť za 1Q môže použiť len pre 2Q? ÁNo, presne tak. Čiže spatne sa uplatniť nemôžu??? ÁNo, nemôžu. A čo so SL, ktoré kúpila 23.12.2009 a chcela ich použiť za 4Q. Do nákladov pôjde len časť??? Áno, len časť.
Ak som to správne pochopila, ak si chcem uplatniť všetky SL, na kotré mám v roku nárok, tak si ich musím kúpiť hned na začiatku roka, či príslušného štvrťroka?? ÁNo, nákup je potrebné realizovať dopredu, buď na mesiac, alebo kvartál, alebo rok. Ďakujem
Odpovede v texte.