ivetkasz
10.11.09,18:29
Dobrý deň,chcela by som sa opýtať, nemal už niekto z Vás náhodou kontrolu z DÚ alebo z Inšektorátu práce ohľadom tvorby a čerpania sociálneho fondu? Kontroluje to vôbec niekto? Myslím,že nie sme jediná firma, ktorá fond síce tvorí, ale okrem príspevku na stravu ho na nič iné majitelia nechcú použiť. Ďakujem
DanielaSL
10.11.09,17:47
A myslím, že tak robia viaceré firmy. Napokon je to najrozumnejšie čerpanie SF. Nemá im kontrola podľa mňa čo vytknúť. Je to v súlade so zákonom.....
Daggmar
10.11.09,17:50
My sme mali kontrolu z daň.úradu na celý kalend.rok - teda aj vypočet mzdy + SF. Používame ho celý na strav.listky , ale za obdobie kontroly sa vtedy nedalo. Myslím ze povinne bolo 30% na stravu, 20% na cestovne a zvysok na regeneraciu. Vo vnutornom predpise sme mali po dohode majitel - zamestnanci že 50% pojde tiež na stravu a cestovne islo ku koncu roka rovnakým podielom medzi zamestnancov k výplate - daň vtedy 10%. Kontrola bola OK, tak aj SF bol asi spravne čerpaný.
ivetkasz
12.11.09,07:22
Ďakujem za odpoveď.
alexandr
13.11.09,06:55
Dobrý deň, nie úplne ale trocha k tejto téme mám otázku. Zamestnancom sa kupovali kolekcie zo sociálneho fondu tak je to nepeňažný príjem zdanený zo SF? A potom zamestnávateľ zaplatil vzdelávanie zo SF a dáva to ako nepeňažný príjem a je to tiež zdanené? Vďaka za odpoveď!
Tweety
13.11.09,06:57
Dobrý deň, nie úplne ale trocha k tejto téme mám otázku. Zamestnancom sa kupovali kolekcie zo sociálneho fondu tak je to nepeňažný príjem zdanený zo SF? Áno, nepeň. príjem, ktorý podlieha zdaneniu u zamestnancov. A potom zamestnávateľ zaplatil vzdelávanie zo SF a dáva to ako nepeňažný príjem a je to tiež zdanené? Vďaka za odpoveď! A prečo ste ho preplácali zo SF? Veď náklady na vzdelávanie sú v určitých príp. daň. uznanými nákladmi.
Odpovede v texte.