MAVEL
10.11.09,23:41
Bezne sa stava, ze zakaznikom reklamovany tovar, sa posiela dodavatelovi. Ten vsak opat tovar posiela svojmu dodavatelovi. Ako vsak postupovat podla zakona kde musim zakaznikovi vybavyt reklamaciu do troch dni. I tridsad dni je vsak pri takejto situacii malo.
priklad:
zakaznik mi reklamuje tovar 1.dna v mesiaci, ja ho poslem na reklamaciu dalej 3. den. Reklamaciu z posty preberu 8. dna. Spracuju a poslu dalej 12.den...
dalej uz nevidim. Kazdy sa ohana reklamaciou do tridsat dni!
Mne vsak pride 1.dna v dalsom mesiaci zakaznik a ten si pyta peniaze.
Ma na to narok.
A co tera, ked mi pride opraveny pouzivany tovar lebo dodavatel mi ho doda 7-8. (lebo reklamaciu prevzal na poste 8.) cim si splnil max. 30 dni.
Ako si s tym poradit?
Chobot
11.11.09,08:35
Bezne sa stava, ze zakaznikom reklamovany tovar, sa posiela dodavatelovi. Ten vsak opat tovar posiela svojmu dodavatelovi. Ako vsak postupovat podla zakona kde musim zakaznikovi vybavyt reklamaciu do troch dni. I tridsad dni je vsak pri takejto situacii malo.
priklad:
zakaznik mi reklamuje tovar 1.dna v mesiaci, ja ho poslem na reklamaciu dalej 3. den. Reklamaciu z posty preberu 8. dna. Spracuju a poslu dalej 12.den...
dalej uz nevidim. Kazdy sa ohana reklamaciou do tridsat dni!
Mne vsak pride 1.dna v dalsom mesiaci zakaznik a ten si pyta peniaze.
Ma na to narok.
A co tera, ked mi pride opraveny pouzivany tovar lebo dodavatel mi ho doda 7-8. (lebo reklamaciu prevzal na poste 8.) cim si splnil max. 30 dni.
Ako si s tym poradit?

Urgovať dodávateľa. Volať mu každý deň, kedy bude reklamácia vybavená.
MAVEL
11.11.09,08:44
ano, ale oni prevzali tovar 8., a maju 30 dni
ja 1. a musim vyplatit peniaze.
pride opraveny, pouzivany tovar a ja budem mat problemy ho takto predat...
anaman
11.11.09,09:10
môj názor: dodávateľsko-odberateľské vzťahy sa riadia obchodným zákonníkom a nie zákonom o ochrane spotrebiteľa.
MAVEL
11.11.09,19:49
suhlasim,
asi bude najlepsie najst si dodavatela, ktory riesi vsetko promtne...