ekin
22.07.04,13:50
dávam do pléna túto tému, pretoze by som potrebovala informácie, čo sa vyžaduje od nezamestnaného, ak sa rozhodne požiadať o dotáciu z Uradu prace na vytvorenie miesta - na začiatok podnikania.
Nejake info som uz objavila, ale chybaju mi podmienky, ktoré musí splniť nezamestnany.
Ak sa mi podari dat vsetky informacie do jedneho korytka, skusim to sem zavesit, aby sa mohli aj ostatní na to pozriet.
bea
22.07.04,12:18
Ekin, skús sa pozrieť, či nepomôže článok z Profesie.
ANNA
22.07.04,12:45
Bea díky, myslím, že to pomôže viacerým. Ja som spracovala už neúrekom podnikateľských zámerov. V roku 2003 to bolo trochu iné dával sa tam plán vo výkazoch. Tento rok sa plán rozpisuje priamo v zámere.

Za uváženie ešte jedna pripomienka.
Nezamestnaný dostane cca 38 tisíc ( presné výšky v príspevku od Bea )
ale ten nezamestnaný pri založení živnosti musí platiť dôchodkové postenie ( dobrovoľne nasilu ).
Čo vlastne ten chudák získa? Veď kedy o ten príspevok nepožiadal nemusí dôchodkové platiť. Dajú mu 38 tis. a mesačne platí 2 tis. http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif
akov
22.07.04,19:09
Už sa nezamestnaný, ktorý požiadal o dotáciu k živnosti nemusí prihlásiť na dôchodkové poistenie. Upravili to v novele vyhlášky. Čísla o podrobnejšie to napíšem neskôr, mám tie materiály.
ANNA
23.07.04,07:18
No to som akosi nepostrehla. Ak máš nejaké bližšie info môžem ťa poprosiť?
Spracovávala som podklady, ktoré nezamestnaný predložil minulý mesiac a platiť musí. Ak by to bolo tak, som zvedavá čo na to ostatní. Možno sa budú môcť odhlásiť. Idem hľadať tú vyhlášku, ak ju niekto má a bude taký lásky plný a zašle ju budem vďačná.
akov
25.07.04,12:25
Ide o vyhlášku č. 44/2004 MPSVaR z 26. 1. 2004, ktorou sa vykonáva § 69 ods. 2 zákona č. 5/2004 o službách zamestnanosti a vyhlášku č. 192/2004 MPSVaR zo dňa 7. 4. 2004, ktorou sa mení predchádzajúca vyhláška č. 44.
ekin
25.07.04,18:32
vdaka za informacie - a presne o to islo, že vlastne tie podmienky v texte nie su - že je napr. povinnost platit odvody (je to akasi nadstandardna podmienka) a tiez tam v texte je uvedene čosi, čo mi nesedi. Jedna znama mi podala informaciu, ze o tento nenavratny prispevok môze poziadat iba ten nezamestnany, ktory este nema zivnostenske opravnenie!!! Nema a ani oň este nepoziadal!! A v tom je rozdiel oproti textu, kde sa pise, ze má uz byt vlastníkom živnostenského opravnenia.
Ak nezamestnaný získa ŽL, prestáva byť nezamestnanym!!
Ak nezamestnaný požiada o ŽL a este si ho neprevzal, iba leží na živn.úrade? - je uz podnikatel? Podla ÚP v KE môze poziadat o ŽL až po schválení príspevku.
Ake máte skusenosti ostatní? Alebo je to iba špecifikum v KE? Alebo je to výklad jednej referentky?
Janca
27.07.04,06:53
Moja znama ma uz zivnostenske opravnenie, ktore bude platit od augusta 2004 a uz teraz v 7/2004 jej UP podpisal zmluvu na dotaciu na rozbehnutie. Blizsie jej vsak potrebujem este poradit co dalej. /prispevok v podnikatel-zaciatocnik/
Janca
27.07.04,07:03
Podla zistenia na nasej SP, ziadne odvody nie je povinny platit, az podla dosiahnuteho prijmu za rok 2004.
ANNA
27.07.04,11:22
V 04/2004 nezamestnaný, si najprv musel založiť živnosť s dátumom začiatku 05/2004 a potom čaká na schválenie príspevku. Samozrejme musí platiť odvody. Na SP povedali, že platiť nemusí, ale to je obmedzenie toho príspevku, čo znamená, že platiť musí. Keď som sa pýtala na UP, tvrdia, že platiť musí. Tak teraz mám aj ja s toho hokej.
akov
27.07.04,17:29
O tom, že ma platiť dôchodkové poistenie píše § 8 vyhlášky č. 44 a vo vyhláške č. 192
je uvedené, že sa ruší § 8 vyhlášky č. 44, tak ja neviem.
Lentilka
01.09.04,19:49
Bea díky, myslím, že to pomôže viacerým. Ja som spracovala už neúrekom podnikateľských zámerov. V roku 2003 to bolo trochu iné dával sa tam plán vo výkazoch. Tento rok sa plán rozpisuje priamo v zámere.

Za uváženie ešte jedna pripomienka.
Nezamestnaný dostane cca 38 tisíc ( presné výšky v príspevku od Bea )
ale ten nezamestnaný pri založení živnosti musí platiť dôchodkové postenie ( dobrovoľne nasilu ).
Čo vlastne ten chudák získa? Veď kedy o ten príspevok nepožiadal nemusí dôchodkové platiť. Dajú mu 38 tis. a mesačne platí 2 tis. http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif

Prosím Vás, kto mi môžete pomôcť s vypracovaním podnikateľského zámeru na získanie príspevku z UPSVR? Ďakujem. Chcem si otvoriť predajňu s mrazenou hydinou.
aladin
13.09.04,05:40
ja som to vedel tak ye s tebou podpisu ymluvu ze zacnes podnikat a potom ide k dohode ako dodatok , tvoje ico , tvoje cislo bank uctu .. a ine ... Ale dodatok az vtedz ked mas zivnost v ruke..
ANNA
13.09.04,06:59
Pre všetkých, ktorých to zaujíma, ale hlavne pre tých ktorý úž žiadali o tento príspevok a museli platiť dôchodkové poistenie. Stačí ísť na úrad práce a oznámiť zrušenie platenia dôchodkového poistenie a samozrejme odhlásiť sa aj zo sociálnej poisťovne. Pokiaľ sa neodhlásite platiť musíte dobrovoľne.