darvas
31.08.05,13:09
Ahojte Poradaci! Poraďte mi prosím! Kto sa stretol s druhým piliérom dôchodkového poistenia - je potrebné, aby nám človek ktorý je zamestnaný v našej organizácií oznámil, že má takéto poistenie? Ďakujem všetkým.
Ajuška
31.08.05,12:43
Ahojte Poradaci! Poraďte mi prosím! Kto sa stretol s druhým piliérom dôchodkového poistenia - je potrebné, aby nám človek ktorý je zamestnaný v našej organizácií oznámil, že má takéto poistenie? Ďakujem všetkým.
...áno. Vyplýva mu táto povinnosť zo zákona.
Maňaska
31.08.05,12:49
........aj keď SP si to vykladá tak, že netreba...
janka37
31.08.05,12:54
Ešte sa opýtam - ak mi to zamestnanec oznámi, vyplývajú z toho pre zamestnávateľa nejaké povinnosti alebo je to len pre evidenciu?
DanielaSL
31.08.05,13:05
Ešte sa opýtam - ak mi to zamestnanec oznámi, vyplývajú z toho pre zamestnávateľa nejaké povinnosti alebo je to len pre evidenciu?Mám dojem , že len na výplatnej páske ten dotyčný uvidí , aký odvod mu ide na druhý dôchodkový pilier, ináč žiadna povinnosť.
cece
31.08.05,13:42
Zamestnanec je povinný toto oznámiť.Mne zamestnanec doniesol lístok, ktorý mu dala poisťovňa na odovzdanie pre zamestnávateľa. Takýto zamestnanec má starobné sporenie rozdelené na výplatnej páske SP 5% a SDS 9%.
darvas
02.09.05,07:30
Ďakujem všetkým za pomoc. Veľmi mi to pomohlo. Pekný deň.