bikam
11.11.09,08:34
Chcela by som sa spýtať na uchovávanie okrasných tekvičiek - ako dlho ich môžem mať ako dekoráciu v byte pri izbovej teplote? Keď si ich odložím napr. do špajze, vydržia mi do budúceho roku? Aká je vlastne ich trvanlivosť?
diabol4
11.11.09,07:54
Pestujem si už niekoľko rokov okrasné tekvičky. Niektoré som mala viac rokov. Naozaj neviem na čom záleží, aby vydržali. Z jednej sorty mi niektoré vydržali pár mesiacov, niektoré dlhšie. Boli na rovnakom mieste, pri rovnakej teplote, takže ja neviem. Možno bude niekto múdrejší a poradí, aj mňa by to zaujímalo.
DanielaSL
11.11.09,08:07
Ja som minule niekde čítala, že tekvičky by mali ostať na záhone čo najdlhšie, aby dobre stvrdli a čo najdlhšie vydržali pekné .
bikam
11.11.09,08:16
Ja som minule niekde čítala, že tekvičky by mali ostať na záhone čo najdlhšie, aby dobre stvrdli a čo najdlhšie vydržali pekné .

Bohužiaľ, nemám záhon, niektoré som dostala, niektoré som si kúpila.
diabol4
11.11.09,10:02
Ja som minule niekde čítala, že tekvičky by mali ostať na záhone čo najdlhšie, aby dobre stvrdli a čo najdlhšie vydržali pekné.

To je pravda mali by sme ich ponechať na rastline čo najdlhšie, až do prvých mrazov.
bef
11.11.09,10:14
Ja som minule niekde čítala, že tekvičky by mali ostať na záhone čo najdlhšie, aby dobre stvrdli a čo najdlhšie vydržali pekné.

To je pravda mali by sme ich ponechať na rastline čo najdlhšie, až do prvých mrazov.

Práve takto dobre dozreté tekvičky, ak ich po zbere držíme na suchom a teplom mieste, tak vydržia dlho. Skúšala som ich aj vysušiť na radiátore a takéto suché vydržia niekoľko rokov.

Pekný deň :)