mici512
11.11.09,11:47
Ahojte, ako má vyzerať povrdenie o duševnej spôsobilosti z-ca, ktoré musia doložiť všetci učitelia. Platí to aj pre učiteľov ktorí už su zamestnaní alebo len pre novo prijatých. Nemá náhodou niekto vzor alebo to má vystaviť lekár?
Sabadka
11.11.09,10:53
Ahojte, ako má vyzerať povrdenie o duševnej spôsobilosti z-ca, ktoré musia doložiť všetci učitelia. Platí to aj pre učiteľov ktorí už su zamestnaní alebo len pre novo prijatých. Nemá náhodou niekto vzor alebo to má vystaviť lekár?

Vytavuje to lekár, a platí to od účinnosti zákona, teda ak prijmeš niekoho po 1.11.2009.
susann2
11.11.09,11:23
Ahojte, ako má vyzerať povrdenie o duševnej spôsobilosti z-ca, ktoré musia doložiť všetci učitelia. Platí to aj pre učiteľov ktorí už su zamestnaní alebo len pre novo prijatých. Nemá náhodou niekto vzor alebo to má vystaviť lekár?
Terajších zamestnancov sa to týka len v prípade, ak má zamestnávateľ dôvodné podozrenie, že došlo k zmene zdravotnej spôsobilosti u ped. zamestnanca, vyzve ho, aby v lehote do 90 dní preukázal svoju zdravotnú spôsobilosť. Pri nepreukázaní zdravotnej spôsobilosti zamestnávateľ postupuje rovnako ako pri strate zdravotnej spôsobilosti / § 10 ods.3/. V tomto prípade všetky náklady znáša zamestnávateľ.
Čo sa týka preukázania duševnej spôsobilosti, ja predpokladám, že zo strany MŠSR bude ešte k tomu nejaké vysvetlenie, čo to vyšetrenie obnáša, či bude stačiť potvrdenie od obvodného lekára. Počúvala som v rozhlase jednu diskusnú reláciu o tom, a mne to pripadalo, že tá spôsobilosť sa bude preukazovať niečo ako na spôsob psychotestov.
Fany1000
11.11.09,17:40
Na školení povedala p. Belešová, že je dôležité, aby na papieri od lekára boli napísané obe slová: telesnú i duševnú spôsobilosť. A je len na lekárovi, ako túto záležitosť vybaví. Či bude robiť psychotesty, alebo ja neviem čo. Pre zamestnávateľa je podstatné, aby tam tieto dve podmienky boli napísané čierne na bielom.
1gabika1
28.08.12,07:42
Dobrý deň, prosím Vás má niekto vzor potvrdenia o zdravotnej a duševnej spôsobilosti? Náš lekár je taký pohodlný, že od to predsa písať nebude mám mu doniesť tlačivo :-) Ďakujem
Tweety
28.08.12,07:43
Dobrý deň, prosím Vás má niekto vzor potvrdenia o zdravotnej a duševnej spôsobilosti? Náš lekár je taký pohodlný, že od to predsa písať nebude mám mu doniesť tlačivo :-) Ďakujem
Aj vyšetriť sa máš sama?:confused: ALe pozri tu:
https://www.google.sk/search?q=potvrdenie+o+telesnej+du%C5%A1evnej+sp%C3 %B4sobilosti&aq=0&oq=potvrdenie+o+du%C5%A1e&sugexp=chrome,mod=10&sourceid=chrome&ie=UTF-8
1gabika1
28.08.12,08:49
no áno, náš lekár nám už pri vstupe do ordinacii určí diagnózu :D
ďakujem pekne za ochotu pomôcť mi, už som si nejake potvrdenie vyrobila .