Andrea34
11.11.09,13:12
môže fyzická osoba prenajímať obchodné priestory aj ked nemá to uvedené ako predmet živnosti. má živnosť ako fyzická osoba a je zároveň konateľ s.r.o môže s.r.o platiť nájom fyzickej osobe.
Anja111
11.11.09,16:46
môže fyzická osoba prenajímať obchodné priestory aj ked nemá to uvedené ako predmet živnosti. má živnosť ako fyzická osoba a je zároveň konateľ s.r.o môže s.r.o platiť nájom fyzickej osobe.
Sú tie priestory zaradené v obchodnom majetku SZČO?
Andrea34
12.11.09,14:06
tie to priestory su majetkom fyzickej osoby
Anja111
12.11.09,14:20
môže fyzická osoba prenajímať obchodné priestory aj ked nemá to uvedené ako predmet živnosti. má živnosť ako fyzická osoba a je zároveň konateľ s.r.o môže s.r.o platiť nájom fyzickej osobe.


tie to priestory su majetkom fyzickej osoby
FO môže prenajímať svoje súkromné priestory s.r.o., aj keď nemá na prenájom živnosť. S.r.o. môže platiť FO za nájom, a to v zmysle zmluvy, ktorú spolu uzavrú...
Pacino
12.11.09,18:22
Ja by som sa rád pod touto témou spýtal. Starosta obce mi sľúbil prenájom garáže cca 50m2. Je v žalostnom stave, ale prisľúbil že mi tieto priestory prispôsobí na dielňu, teda vynoví, dá tam kúrenie, vodu WC, atď. Keďže by to malo byť hotové začiatkom budúceho roku, mám s ním spraviť zmluvu o prenájme týchto priestorov? Existuje niečo také? Obávam sa že môže za ním prísť niekto vplyvnejší a priestory mi vyfúkne.