Angibabuska
11.11.09,13:56
Dobry den!

Sme kupili byt v oktobri (zmluva bola podpisana zaciatkom oktobra) a dnes som dostal obalku od stareho vlastnika so SIPOm. Obe su na obdobie 1109 (co asi je november).
Jedno je na bytove druzstvo co je ok a to druhe je na odpad a RTVS (Rozhlas+TV), kde odpad stoji 62.70EUR. Zatial sme sa neprihlasili na trvaly pobyt na danu adresu a odpad je vystavene na stareho majitela. Mal by som to vyplatit alebo ako by som mal dalej pokracovat ked odpad este platim tu, kde teraz byvam.

Dakujem!
bobino38
12.11.09,04:58
..ved píšeš že je to na stareho majiteľa, podla počtu dní kto v byte býval sa dohodnite na zaplatení kto kolko zaplatí a hotovo.
monika74
12.11.09,07:12
ja som sa stahovala do bytu 7/2005 a od daneho mesiaca som aj bola vsade nahlasit mna ako noveho majitela, aj ked nemam v mojom sucasnom byte trvaly pobyt. Ucty sa musia platit pokial som majitelom nehnutelnosti. Takze som obehala energetikov, plynarov, UPC, bytove druzstvo a postu kde som vyplnila ich formular na prihlasenie sa ako platca SIPO (ja osobne cez SIPO platim len TV a Rozhlas). Doporucujem pozriet vo vymere najomneho z druzstva ci tam nie je polozka - nieco ako odpad alebo odvoz odpadu. Pokial vo vymere alebo sa to nazyva mesacny predpis najomneho to tam nie je, treba zistit, kto uctuje platbu za odpad a nahlasit sa tam ako novy majitel. Prajem vela energie a stastia pri vybavovackach.
Angibabuska
13.11.09,22:04
Plyn, elektrinu a dalsie zalezitosti uz mame prehlasene. Bol som na miestnom urade a mi teta povedala, ze byvaly majitel sa musi odhlasit od odobrati odpadu a vyplatit vsetky dlhy..
kaco11
14.11.09,15:38
Tak nech mu to teta tam spori a teba nahlasi od vtedy a vtedy. A jeho nech si nahanaju oni.
Angibabuska
15.11.09,09:12
Ale ja tam nebudem mat nahlaseny trvaly pobyt, tj budem platit za odpad tam kde teraz byvam..
kaco11
15.11.09,09:16
Tak v tom pripade len on sa musi k tomu datumu odhlasit. Len jej treba povedat ze nech mu uz nerataju nic. Ale len ked pojdes okolo. Iniciativa nie je na mieste
monika74
16.11.09,07:02
Ja osobne som v podobnej situacii a kazdy rok posielam na mestsky urad (v meste mojho trvaleho bydliska) potvrdenie z prace (t.j. z miesta kde pracujem momentalne je to BA), ze tam od XY datumu pracujem az doteraz a zaroven prikladam kopiu mesacneho predpisu najomneho kde je uvedena polozka za odovoz odpadu (ja to platim cez mesacne najomne). A tak s tym nemam ziaden problem.
Este jedna vec na ktoru si treba davat pozor, ked byt meni majitela. Mne sa stalo po kupe bytu, ze mi vystavili mesacny predpis na povodny pocet uzivatelov bytu (3 osoby), pricom som im nahlasila, ze tam budem byvat len ja. Samorejme ze najomne na 3 osoby bolo vyssie ako len na 1 osobu. Odvtedy som ich na podobnych omyloch aj pri zuctovani tepla nachytala min. 3-krat. Nuz doveruj ale preveruj.
Kepro
05.01.10,07:40
Mozem sa spytat co vsetko mi treba najlepsie z Kosic
Kupili sme 3 izbovy byt Kosice - Zapad
byvat tam budem sam.
uz som nahlasil plynarne a elektrarne a chystam sa za spravcom tej vraj nahlasi zmenu na vodarne. ako postupovat pri zmene na TP nek sa nemotam hore dole po kosiciach... Dik
monika74
05.01.10,08:02
nuz ak tvoj spravca akceptuje nahlasenie zmeny e-mailom, pisomne (t.j. postou) alebo telefonicky, tak mas usetrenu cestu, cas a energiu :-)). Doporucujem ak je to mozne nahlasit zmenu pisomne - e-mailom alebo listom spravcovi. Ma to tu vyhodu, ze mas dokaz, ze si si ako novy vlastnik bytu splnil nahlasovaciu povinnost....predpokladam, ze v tvojom pripade je v mesacnom predpise aj polozka za vodu (teplu aj studenu + dalsie polozky ako stocne a pod.), po nahlaseni noveho vlastnika bytu a aj noveho poctu obyvatelov bytu je spravca bytoveho domu povinny vystavit novy predpis mesacneho najomneho s prihliadnutim na pocet osob byvajucich v byte...
co sa tyka trvaleho prikazu, s novym mesacnym predpisom spravca okrem vysky najomneho uvedie aj cislo uctu a prislusny variabilny symbol pre platbu najomneho..zmeny v TP je mozne realizovat cez internetbanking (ak tvoja banka ma internetbanking na slusnej urovni) - t.j. urobit zmeny v prislusnych kolonkach TP alebo pre istotu zrusit povodny TP a zadat novy TP s novymi udajmi cez IB.......
ak zmeny nie je mozne vykonat v IB tak potom ti ine neostava len navstivit osobne pobocku tvojej banky a zmeny vykonat tam..prajem vela trpezlivosti a uspesne zavrsenie procesu zmien v TP :)
Kepro
05.01.10,08:24
joj sorry nie TP :-D Obciasnyk preukaz :o) sorry TP som bral ako technicky preukaz :-D
monika74
05.01.10,08:30
hehe pozor na skratky :-))...nuz s trvalym pobytom nemam skusenosti, ale urcite sa najde niekto kto ma s tym skusenosti a poradi ti....
Kepro
05.01.10,09:54
heh berem este raz spat ;) myslel som Trvaly Pobyt :P zle pochopena skratka :)