lucika1
11.11.09,14:26
Dobry den,
nakolko nas postihla kriza, moc tovaru sme nevozili. A tak 4-6/2009 niektore nase tankovacie karty pozical sef inej firme. Natankovanu naftu aj dialnice sme im prefakurovali.
Teraz nam prisla vratka DPH 1-6/2009. Niektora DPH nam nepatri, no firma ju nechce (vraj za pozicanie kariet).
Mam celu tuto vratku dat do POZD?
IvoM
11.11.09,16:45
Nerozumiem prečo Vám nepatrí časť vratky za DPH, keď ste všetku naftu aj poplatky za dialnice firme ktorej ste karty požičali prefakturovali. Ako Vám môže nepatriť Vami uplatnená DPH v daňovom priznaní, veď si môžem na vstupe uplatniť daň len vtedy keď mám nárok na odpočet /pozri hlavne §49.2/.
Ináč vratku DPH ako daňový príjem som teda ešte nevidel.
lucika1
12.11.09,11:02
No su to faktury s DPH z roznych krajin. My zaplatime tieto fa v plnej vyske aj vratane DPH a potom si v tychto krajinach narokujeme vratenie DPH. V danovom priznani DPH z tychto faktur neuplatnujem predsa.
A ako sa uctuje teda vratka DPH, ked nie ako POZD?
Daggmar
12.11.09,12:49
Ako PNZD ... ako účtuješ v denníku DPH ? predsa VNZD
Soňula
13.11.09,07:12
Lucika 1, ja rozumiem, o čom píšeš, asi by to bolo dobré viac rozpísať. Aj mi máme firmu, cez ktorú sa nám vracia DPH z krajín, kde sme tankovali. Ono ide o to, že táto DPH - vrátená sa neuplatňuje v daňovom priznani, pretože sa vratenie DPH robí formou dobropisu. Napr. nám vracajú DPH v sume 1000,-Eur, ale zároveń je na faktúre vyučtovanie z tankovania napr.800,-Eur, takže nám zastane -200,Eur, čo je vlastne dobropis. O týchto 200,-Eur budeme v ďaľšej faktúre platiť menej. Neviem Lucika, či to tak máte aj vy. Teraz ide o to, že Lucikinej firme prišiel ten dobropis, vrátena DPH. Ešte by mohla Lucika napísať, či tá firma na faktúrach odčítava vrátenu DPH z vyfakturovaných tankovaní, ako nám.
tinkas
09.03.10,17:02
ahojte ...chcela by som sa spýtať na podobný problem...spoločnosť, ktorý sa nám stará o vratky DPH nám zasiela vrátenú DPH (dobropis) za príslušnú krajinu a túto vrátenú DPH si poníži o poplatok...mám to v JU nejako rozlišovať - vrátená dph ako PNVZ a poplatok ako VOZD(prípadne POZD ale s mínusom)? a este taka otázočka dobropis mám tena zaznamenat do JU ako FA? Ďakujem :)