Palusko.sk
11.11.09,14:55
Zdravim, chcem zateplit strop v garazi nad ktorou mam obytnu izbu, no neviem co by bolo vhodnejsie, polystyren alebo nobasilove dosky? Nobasil je nehorlavy a ma lepsie tepelne vlastnosti, no mam obavy ako to bude drzat na strope, ci na tom bude drzat omietka a o jeho objemovu stalost. S polystyrenom sa zase lepsie pracuje a je kusok lacnejsi no horlavy a ma horsie izolacne vlastnosti. Nemate niekto skusenosti s tym nobasilom na strope?
vladoziak
11.11.09,14:40
A kto Vam povedal ze plolystyren ma horsie tepelne vlastnosti ak je to na garazi tak tam by som nevahal a tresol by som EPS a aspon 15 cm
220870
11.11.09,15:22
Kto vám povedal ,že polystyrén je horľavý?Fasádne druhy polystyrénov podľa noriem nesmú horieť.Môžu sa scvrkávať taviť ale horieť až po niekoľkých minútach keď sa odparí látka zabraňujúca horeniu.Na garáž jednoznačne polystyrén.
ciners
11.11.09,22:31
je ta garaz temperovana?
ja som za nobasil alebo to nazvyme kamenna vlna, aby nebola reklama
Palusko.sk
12.11.09,08:26
Polystyren je urcite "horlavejsi" ako mineralna vlna a tiez ma urcite nizsi tepelny odpor pri rovnakej hrubke... Tiez by som volil nobasil, no mam obavy ako to bude drzat na tom strope a tiez ci nebudu problemy s omietkou. Takze napriek tomu mi vychadza ako lepsia volba aj tak polystyren. Ta garaz je inak temeprovana, ale len aby tam nemrzlo tak na 5-10 stupnov. Nad nou je spalna, preto chcem co najnizsie straty.
alltracboy
12.11.09,09:05
vlnu, alebo EPS -kup lacnejsie, na to latovanie na to sadrokarton a pokial to bude dobre drzat v strope tak ti to nemoze odpadnut. Pod vlnu este parozabranu .. z auta ide dost par.
ciners
12.11.09,09:34
Nebudem ta nahovarat,ale ta vlna tam drzi tak isto ako polystyren, lepidlo+hmozdinky. Fasadna mineralna vlna samozrejma, tvrdena, nie ta makka. Ja neviem, ci je ten polystyren do garaze tak vhodny, tam budes mat vypary benzinu, uricte obcas otvoris aceton, no necham to na teba, ja by som volil tu vlnu.