bozenka22
11.11.09,21:13
Ahojte, hľadám nejakú inšpiráciu na poznávací zájazd... Síce až v lete chcem ísť, ale nechcem vyberať na poslednú chvíľu a taktiež ma teší nad t=ym premýšľať už teraz :) Tak sa chcem opýtať, kam by ste mi poradili? Tento rok som bola v Paríži. Budem vďačná za každú radu a skúsenosť... ďakujem :)
Stanislav 1975
11.11.09,20:22
Ahojte, hľadám nejakú inšpiráciu na poznávací zájazd... Síce až v lete chcem ísť, ale nechcem vyberať na poslednú chvíľu a taktiež ma teší nad t=ym premýšľať už teraz :) Tak sa chcem opýtať, kam by ste mi poradili? Tento rok som bola v Paríži. Budem vďačná za každú radu a skúsenosť... ďakujem :)

Ja mám dve srdcovky a to aj z dovodu odlišnosti dvoch rozných cikevných porovnaní- Rím a Istanbul...(chrám sv.petra vs. modrá mešita)
m.hladka
11.11.09,20:36
Benátky - super!
marina8
11.11.09,23:10
Ahojte, hľadám nejakú inšpiráciu na poznávací zájazd... Síce až v lete chcem ísť, ale nechcem vyberať na poslednú chvíľu a taktiež ma teší nad t=ym premýšľať už teraz :) Tak sa chcem opýtať, kam by ste mi poradili? Tento rok som bola v Paríži. Budem vďačná za každú radu a skúsenosť... ďakujem :)


moji znami sa vratili z Kapskeho mesta, videla som fotky, zamilovala som sa;)
idem kupit take ruzove prasa jak z reklamy CSOB a skusim ho krmit nejakymi drobakmi, som zvedava, co z toho bude:eek::rolleyes::D
a budem mu aj spievat: dziny dziny dziny, mam prasiatko z hliny, nechovam ho na sunky, hadzem do nho korunky, vlastne uz centiky:D
Stina
12.11.09,04:42
Mňa očaroval Cyprus (okrem Nikózie som ho prešla celý) - je nádherný ...
pepsikova
12.11.09,05:44
moji znami sa vratili z Kapskeho mesta, videla som fotky, zamilovala som sa;)
idem kupit take ruzove prasa jak z reklamy CSOB a skusim ho krmit nejakymi drobakmi, som zvedava, co z toho bude:eek::rolleyes::D
a budem mu aj spievat: dziny dziny dziny, mam prasiatko z hliny, nechovam ho na sunky, hadzem do nho korunky, vlastne uz centiky:D
.

..mimotemy..chrumky-chrumky- mňamiky, prasa papá centíky,
nebuď taká skromnučká, hádž mu radšej eurká..
..doporučujem väčšie hodnoty,aby si si to Kapské aj užila:D..
Olice
12.11.09,06:00
Francúzka Riviera (Monacké kniežatstvo, Nice, Monte Carlo)

Holandsko (Amsterdam, Rotterdam, Delft, Den Haag, Keukenhof -
kvetinové polia, Leiden, Brusel)

Benelux (Luxembourg, Brusel, Brugy, Antwerpy, Rotterdam, Delft,
DeHaag,Amsterdam)
magnum
12.11.09,06:09
kambodza (min 3 tyzdne), istanbul (predlzeny vikend)
dstopka
12.11.09,09:19
Ahoj, všetko záleží len od toho, koľko chceš do toho "výletu" investovať :) Či zvoliť nejakú europsku destináciu, alebo niečo exotické...

Ja sám som bol v Thajsku a vo Vietname, rozprával som sa s mnohými cestovateľmi, ktorí mi fakt potvrdili, že jedna z najlepších destinácii je práve Thajsko, je tam všetko: trhy, kultúra, oddych, adrenalín...
wanrouter
12.11.09,13:44
nechcelali by ste ist do Cernobylu? bol som tam dva roky po sebe a je to pecka :-)
kincomop
12.11.09,17:57
no cernobyl planujem aj ja, co tak wanrouter nejake info dodat? :-)

inak moj typ /a miesto kde som dol dovolenkovat posledne 2 roky/ je Finsko. a je jedno ci Helsinki alebo Laponsko. je to proste uchvatne
wanrouter
12.11.09,18:02
no cernobyl planujem aj ja, co tak wanrouter nejake info dodat? :-)

inak moj typ /a miesto kde som dol dovolenkovat posledne 2 roky/ je Finsko. a je jedno ci Helsinki alebo Laponsko. je to proste uchvatne

No jasne ... info. Spravil som o tom dve reportaze.

http://borik.blog.sme.sk/c/199473/Cernobyl-po-23-rokoch.html

http://borik.blog.sme.sk/c/149481/Expedicia-Ukrajina-Cernobyl-2008-II.html
bozenka22
12.11.09,19:33
No to som sem mala napísať... chcem Európu určite. Plánujem toho na leto totiž viac - ešte chcem k moru a možno nejaké Tatry, tak nechcem aby to bolo nejako extrémne finančne náročné a tiež nelietam... teda ešte som neletela a aj mám strach :D A ešte ak by ste mohli tak viete odporučiť aj cestovnú kanceláriu, s ktorou máte dobré skúsenosti? :) A v Nórsku ste nikto neboli? Nad tým som rozmýšľala :) Len sa bojím počasia trochu - mám rada teplo a už teraz sa teším zas na slnko takže... A môžem ísť len v lete pretože som učiteľka.
marina8
12.11.09,19:48
.

..mimotemy..chrumky-chrumky- mňamiky, prasa papá centíky,
nebuď taká skromnučká, hádž mu radšej eurká..
..doporučujem väčšie hodnoty,aby si si to Kapské aj užila:D..


do dochodku casu dost, hadam:eek::D:D:D
ale pekne sa ta prva veta rymovala;)
arizona
12.11.09,20:09
Mňa láka Moskva a "širšie" okolie.

Muža nemôžem nalomiť, a s kámoškou sama si netrúfam. Poznávacie zájazdy moc nemusím, mám radšej tie leňošivé dovolenky, ale ruské hist. pamiatky určite stoja za to !
Rozalka
12.11.09,20:45
Ak nelietaš, tak potom Taliansko, Rakúsko, Švajčiarsko.
Dostatočne blízko - bez lietania.
Olice
13.11.09,04:27
Mňa láka Moskva a "širšie" okolie.

Muža nemôžem nalomiť, a s kámoškou sama si netrúfam. Poznávacie zájazdy moc nemusím, mám radšej tie leňošivé dovolenky, ale ruské hist. pamiatky určite stoja za to !
Janka, veru stoja. Bola som v niekdajšom Leningrade, síce nebol to poznávací zájazd, bola to svadobná cesta:), ale naozaj tie pamiatky stoja za to, aby ich človek videl.
elaurie
13.11.09,11:32
No to som sem mala napísať... chcem Európu určite. Plánujem toho na leto totiž viac - ešte chcem k moru a možno nejaké Tatry, tak nechcem aby to bolo nejako extrémne finančne náročné a tiež nelietam... teda ešte som neletela a aj mám strach :D A ešte ak by ste mohli tak viete odporučiť aj cestovnú kanceláriu, s ktorou máte dobré skúsenosti? :) A v Nórsku ste nikto neboli? Nad tým som rozmýšľala :) Len sa bojím počasia trochu - mám rada teplo a už teraz sa teším zas na slnko takže... A môžem ísť len v lete pretože som učiteľka.

Myslím, že to Nórsko by bolo asi finančne náročnejšie... Inak môj manžel je do Nórska zaľúbený, i keď tam bol pred mnohými rokmi, stále sníva, že sa tam vráti...
Odporúčam Taliansko... Benátky, Rím, Toskánsko (Florencia, Pisa, Sienna, San Gimignano, Volterra) alebo Lago di Garda, to je úplne jedno, všetko sú to nádherné destinácie... Cestovku odporučiť neviem, cestovala som vo vlastnej réžii...
Macka
13.11.09,11:48
Ahoj, všetko záleží len od toho, koľko chceš do toho "výletu" investovať :) Či zvoliť nejakú europsku destináciu, alebo niečo exotické...

Ja sám som bol v Thajsku a vo Vietname, rozprával som sa s mnohými cestovateľmi, ktorí mi fakt potvrdili, že jedna z najlepších destinácii je práve Thajsko, je tam všetko: trhy, kultúra, oddych, adrenalín...

musím súhlasiť ,tento rok som aj bola 3 týždne v Thajsku ,a musím povedať ,že úžasní ľudia, príroda ,pamiatky , pláže , jedlo, lacné nákupy... Nikdy som nechodila na dovolenky do toho istého štátu ,vždy som skúšala niečo nové ,ale po návšteve Thajska už nikde inde na dovolenku nepôjdem.Môžme sa tam vracať nespočetne veľakrát ,je to obrovská zem , vždy tam nájdeme niečo iné úžasné. Kto nevidel,nezažil ,nepochopí...Je pravda ,že letenky sú tam drahšie ako tu niekde v Europe ,ale pobyt a strava to zase vyváži . Určite sa tam vrátim ak zase našetrím nejaké peniažky a všetkým ho doporučujem .Bola som tam prvýkrát a bez cestovky ,a už inak ani na dovolenku nepôjdem.Bola to fakt paráda.Ešte to spojiť s pár dňami v Malajzii alebo v Kambodži....
Tu pripájam jeden český cestovateľský web ,ktorý mi pri výbere veľmi pomohol ,a kde sú úžasní ľudia ,takí ako na porade, ktorí sú ochotní ti poradiť. Ja som si tu napr. našla kamarátku s ktorou som si dala stretko v Thajsku ,nikdy predtým sme sa nevideli!Bolo to úžasné a priateľstvo stále trvá. Tu je tá slubovaná stránka, dá sa v nej inšpirovať : www.orbion.cz (http://www.orbion.cz)
Macka
13.11.09,11:51
Janka, veru stoja. Bola som v niekdajšom Leningrade, síce nebol to poznávací zájazd, bola to svadobná cesta:), ale naozaj tie pamiatky stoja za to, aby ich človek videl.
pripájam sa ,aj ja som bola v tomto krásnom meste ,dávno, ešte počas školy , krásne mesto a pamiatky...Doporučujem.
ZlaticaB
13.11.09,12:00
Ja jednoznačne odpovedám NÓRSKO , neviem ako je to teraz z cenami: Bola som tam v r. 2000 alebo niečo pred tým ale bol to môj najlepší zájazd. Presúvali sme sa po krajine každú noc sme spali v inom hoteli, neviem ako to bola zariadené ale všade kde sme prišli (nedalo sa presne určiť kedy keďže sme sa stale presúvali autobusom) ale v každom hoteli nás čakali všade perfektné ubytovanie a tá krajina no proste to treba vidieť.
bozenka22
13.11.09,14:52
Myslím, že to Nórsko by bolo asi finančne náročnejšie... Inak môj manžel je do Nórska zaľúbený, i keď tam bol pred mnohými rokmi, stále sníva, že sa tam vráti...
Odporúčam Taliansko... Benátky, Rím, Toskánsko (Florencia, Pisa, Sienna, San Gimignano, Volterra) alebo Lago di Garda, to je úplne jedno, všetko sú to nádherné destinácie... Cestovku odporučiť neviem, cestovala som vo vlastnej réžii...

No zájazd som našla za 500 eur na 11 dní aj s cestou... otázne je koľko by ma vyšla strava plus vstupy... ale vzhľadom k tomu, že chcem ísť ešte aj niekam k moru...
ZlaticaB
13.11.09,15:29
To si naozaj musiš prekalkulovať podľa svojich finančných možností. My sme mali stravu stále formou švédských stolov ale
tie stoly boli stoliská ak to tak môžem nazvať a ak máš rada ryby určite si prídeš na svoje, zmrzliny, dezerty, prílohy ...o akých sa Ti ani nesníva
Rozalka
13.11.09,19:13
Ja jednoznačne odpovedám NÓRSKO , neviem ako je to teraz z cenami: Bola som tam v r. 2000 alebo niečo pred tým ale bol to môj najlepší zájazd. Presúvali sme sa po krajine každú noc sme spali v inom hoteli, neviem ako to bola zariadené ale všade kde sme prišli (nedalo sa presne určiť kedy keďže sme sa stale presúvali autobusom) ale v každom hoteli nás čakali všade perfektné ubytovanie a tá krajina no proste to treba vidieť.
Ja som bola v Taliansku, tiež sme spali každý večer v inom hoteli a tiež všade nás čakalo perfektné ubytovanie.
Píšem to preto, že podľa tohto sa ťažko dá odporučiť krajina pre návštevu.
Premysli si, čo je tvoja "srdcovka" a vyber si podľa toho.
Aj Švédsko je nádherné ...
Keď sa bojíš lietania, skús Švajčiarsko. Je tak krásne a tak malé, že sa dá byť ubytovaný vždy v tom istom hoteli (je to podstatne pohodlnejšie) a môžeš navštíviť miesta od 0 m n.m. až po 4tisíc
simi16
16.11.09,13:25
Ahoj, pozri si ryanair .com a nájdi si akciu niekedy od 0,1€ + hotel= lacný euro víkend.
osky
17.11.09,12:14
Benátky - super!
aj ja odporucam-prave bezia ponuky na Karneval.aj ja rozmyslam ze sa tam s muzom vyberieme.
osky
17.11.09,12:53
No jasne ... info. Spravil som o tom dve reportaze.

http://borik.blog.sme.sk/c/199473/Cernobyl-po-23-rokoch.html

http://borik.blog.sme.sk/c/149481/Expedicia-Ukrajina-Cernobyl-2008-II.html

zaujimave citanie-je az neuveritelne,ze uz uplynulo tolko casu.
bozenka22
18.11.09,18:26
aj ja odporucam-prave bezia ponuky na Karneval.aj ja rozmyslam ze sa tam s muzom vyberieme.

Letieť sa bojím, písala som už vyššie :)
bozenka22
18.11.09,18:26
aj ja odporucam-prave bezia ponuky na Karneval.aj ja rozmyslam ze sa tam s muzom vyberieme.

Nemôžem ísť hocikedy, musím ísť keď sú v škole prázdniny :)
bozenka22
18.11.09,18:29
Ďakujem všetkým, čo mi doteraz poradili, ale keďže ja stále niečo vymýšľam, tak nedám pokoj :D a pýtam sa - bol tu niekto z Vás v Holandsku a Škótsku? Zvažovala som aj Holandsko cez Veľkú noc, no neviem, či nie je lepšie v lete...
IL342
19.11.09,08:18
Ja som bola minulý rok cez Veľkú noc v Holandsku a bola som nadšená. Boli sme s cestovkou, DOPORUČUJEM.
Bolo krásne slnečné počasie , takže po pláži sme chodili bosí. Krásne kvetinky /dajú sa kúpiť cibuľky tulipánov, amarylisov../, výroba syrov, Amsterdam. Haag. Išla by som zas
anklar
19.11.09,20:36
Ďakujem všetkým, čo mi doteraz poradili, ale keďže ja stále niečo vymýšľam, tak nedám pokoj :D a pýtam sa - bol tu niekto z Vás v Holandsku a Škótsku? Zvažovala som aj Holandsko cez Veľkú noc, no neviem, či nie je lepšie v lete...

Holandsko vnímam ako jednu z krajín, kde by som chcela žiť. Všetko, vrátane ľudí na mňa pôsobilo tak, že som sa cítila ako doma, len v omnoho-omnoho vyššom leveli. Presnejšie, nepociťovala som, že som v cudzine. Na dve veci som musela dávať pozor. Cez deň, v mestách, aby ma nezrazil bicykel a v noci, aby ma nezahlušili narkomani. Pravdupovediac, na nočnej potulke po Amsterdame som sa v jednom momente cítala veľmi, ako by som to povedala, no tak, ako keby som mala v nohaviciach to, čo sa pýta von z tela. To bol jediný nepríjemný zážitok, bola to však moja vina, nemala som sa sama trepať von. Je to skvelá krajina, ľudia tam vedia žiť. Mala som pocit, že si turistov vážia.
bozenka22
02.04.10,11:58
Tak nakoniec sme sa rozhodli pre Belgicko-Holandsko - do Amsterdamu ideme však až posledný deň, čo je asi málo, no ale budiš... Sú to dva dni v Belgicku a dva v Holandsku :)
220870
02.04.10,12:37
mimotemySíce trochu mimo témy ale dovolenka pre extrémistov a dobré čítanie zo spústou fotografií na svitočné popoludnie .:)
http://motoride.sk/?ID=2246&strana=1