bonboncek
11.11.09,21:29
...ja by som sa chcela spýtať.. kedy sa píše podnikateľský zámer a kedy podnik.plán....????? Aký je tam rozdiel???? a Kde sa to vlastne využíva....????:confused:.... ďakujemmmm za odpovedee.....;)
ondrejvla
11.11.09,20:36
...ja by som sa chcela spýtať.. kedy sa píše podnikateľský zámer a kedy podnik.plán....????? Aký je tam rozdiel???? a Kde sa to vlastne využíva....????:confused:.... ďakujemmmm za odpovedee.....;)

Podnikateľský zámer sa využíva pri žiadostiach o dotáciu, žiadostiach o úver, pretože ten kto poskytuje potrebuje nejakú predstavu, na čo budú tie ktoré finančné prostriedky použité.
Podnikateľský plán - to je ekonomické plánovanie jednotlivých nákladových a výnosových účtov, taktiež HV, využíva sa nielen pre vnútropodnikové plánovanie, ale taktiež ako plánovaný dosiahnutý HV v budúcich obdobiach, tak toto určite žiadajú predložiť banky pri úveroch, musia zistiť, či je žiadateľ schopný splácať úver z dosiahnutého zisku, no a zároveň sa tu porovnáva už dosiahnutý HV v minulých obdobiach.
Dúfam, že som to napísala laicky tak, že to bude možné pochopiť.:rolleyes:
bublo24
11.11.09,20:52
... takže. ak by som mal záujem si otvoriť nejakú prevádzku.. napr. bar, reštauráciu.. a mam vlastné zdroje/ tj. že nebudem žiadať o žiadnu požicku, nič./.. nie je potom nutné vypracovávať tie dve dokumentácie??? alebo sa mylim???
bonboncek
11.11.09,22:08
ondrejvla dakujem za vysvetlenie...;).. Takže ak si budem chcieť otvoriť bar, pripadne reštauráciu... nie je to nutné písať.... alebo ako???? vlastných prostriedkov mam dosť... nepotrebovala by som žiadny úver...

ja mam ešte takú menšiu otázku.... nepísal niekto náhodou žiadosť o prenájom priestorov...:confused: ak chcel v tých priestoroch podnikať/mať bar/, lebo ja by som mala záujem o priestory vinarne, ktoré vlastní obec... bola som sa už aj informovať, no povedali mi nech im zašlem žiadosť aj s opisom čo tam budem prevadzkovať...a podla toho sa rozhodnu../viete je tam viac záujemcov/ nepísal niekto niečo také podobnééé.. aspon nejaký vzor keby mi niekto poslal...prosim..:( ja by som v tých priestoroch chcela otvoriť bar..

ďakujem ak sa niekto ozveee.....
cabada
12.11.09,06:03
Podnikateľský zámer sa využíva pri žiadostiach o dotáciu, žiadostiach o úver, pretože ten kto poskytuje potrebuje nejakú predstavu, na čo budú tie ktoré finančné prostriedky použité.
Podnikateľský plán - to je ekonomické plánovanie jednotlivých nákladových a výnosových účtov, taktiež HV, využíva sa nielen pre vnútropodnikové plánovanie, ale taktiež ako plánovaný dosiahnutý HV v budúcich obdobiach, tak toto určite žiadajú predložiť banky pri úveroch, musia zistiť, či je žiadateľ schopný splácať úver z dosiahnutého zisku, no a zároveň sa tu porovnáva už dosiahnutý HV v minulých obdobiach.
Dúfam, že som to napísala laicky tak, že to bude možné pochopiť.:rolleyes:

Ahoj,
dík za vysvetlenie aj nám ostatným :)
Chcem Ťa poprosiť, či mi vieš poradiť, kde by som sa dostala, alebo si našla nejaké základné tabuľky (ktoré by som si potom upravila podľa mojej plánovanej činnosti) na ekonomické plánovanie pri zakladaní novej prevádzky ( kaviareň, prípadne reštaurácia ) a výkaz pre cash flow ..

Ide vlastne o to, že som absolútny začiatočník v týchto veciach, rada by som si plánovala a pripravovala takéto rozpočty pre moju budúcu prevádzku. Žiadam aj o dotáciu z ÚP a tieto výpočty by som rada priložila k podnikateľskému zámeru.
bonboncek
12.11.09,10:40
....posúvam...????????? poradi niketooo??? sú tu dve otázky...:)
marian152
12.11.09,12:43
bonboncek....pokiaľ nežiadaš o úver alebo dotáciku, zámer nemusíš písať, ale môžeš si ho napísať pre vlastnú potrebu...nieje to povinné
ondrejvla
12.11.09,15:15
Skúsim priložiť, tiež sa mi voľakedy zišli:
cabada
12.11.09,15:43
Skúsim priložiť, tiež sa mi voľakedy zišli:

Ďakujem veeeľmi :)
nejaké info o finančnom toku som si našla, ale ak mi môžeš poradiť overene aj tu, budem vďačná.
Našla som niečo takéto, je to ono, však?

Prvú časť seriálu Finančný plán 1.: Čo by mal obsahovať nájdete na http://www.zivnostnik.sk/node/772 (http://www.zivnostnik.sk/node/772)
cabada
12.11.09,15:48
Na tejto stránke som našla dva odkazy, druhý je aj o cash flow.
No to som ale múdra :o, skrátka začiatočník...informácie po kúskoch
bonboncek
12.11.09,18:12
..takže ak to zhrniem.... chcem si otvoriť prevádzku /kaviareň,reštaurácia,bar.../... na živnostenskom úrade ak si budem podavať žiadosť, to nebudú odomňa chcieť...?????

a výkaz cash flow je čo???? kde sa to používa.... ??ja som taký nováčik v tých veciach... a chcela by som vedieť čo najviac.. aby mi potom všetko dobre vyšloo...:)

a ešte... už v predchadzajúcom príspevku som písala..... nepísal náhodou niekto ,,žiadosť o prenajom priestorov,,?
marian152
12.11.09,20:49
..takže ak to zhrniem.... chcem si otvoriť prevádzku /kaviareň,reštaurácia,bar.../... na živnostenskom úrade ak si budem podavať žiadosť, to nebudú odomňa chcieť...????? - NIE NEBUDÚ - na ostatné ti odpovedať neviem