oDADKAo
11.11.09,23:11
Zdravim vsetkych poradakov!
Obraciam sa na Vas s prosbou o informacie.
Mam 32 rokov, som stastne zadana a s priatelom tuzime po dietatku. 6. rok sa liecim na DM typu2 liekmi a nedavno mi diagnostikovali astmu. Moj problem spociva v nedostatku informacii a z toho prameniaceho strachu. Len to odkladam a roky mi pribudaju...

Chcela by som vediet ci je nevyhnutne pred otehotnenim prejst na inzulinovy rezim? Nestaci drzat prisnu dietu? Ako prebieha tehotenstvo a porod? Aku rolu hra v tomto pripade nadvaha (zhruba 30 kil) ? Musim nutne schudnut? Pocula som aj o rizikovom tehotenstve. Je to skutocne tak nebezpecne?

Uvitam akekolvek rady, skusenosti ci uz Vase alebo Vasich znamych. Pozitívne ale aj negatívne.
S pozdravom Dana
buchač
11.11.09,22:24
Zdravim vsetkych poradakov!
Obraciam sa na Vas s prosbou o informacie.
Mam 32 rokov, som stastne zadana a s priatelom tuzime po dietatku. 6. rok sa liecim na DM typu2 liekmi a nedavno mi diagnostikovali astmu. Moj problem spociva v nedostatku informacii a z toho prameniaceho strachu. Len to odkladam a roky mi pribudaju...

Chcela by som vediet ci je nevyhnutne pred otehotnenim prejst na inzulinovy rezim? Nestaci drzat prisnu dietu? Ako prebieha tehotenstvo a porod? Aku rolu hra v tomto pripade nadvaha (zhruba 30 kil) ? Musim nutne schudnut? Pocula som aj o rizikovom tehotenstve. Je to skutocne tak nebezpecne?

Uvitam akekolvek rady, skusenosti ci uz Vase alebo Vasich znamych. Pozitívne ale aj negatívne.
S pozdravom Dana

Mám síce DM , pichám si 4 x denne , no tehotný som ešte nebol ....;););) Prepáč , teraz vážne ...

Tu nikto nepozná TVOJ zdravotný stav , jednoznačne sa musíš obrátiť na svojho diabetológa/ku...
Ona vie presne čo a ako , či budeš musieť prejsť na aplikáciu inzulínu injekčne ...
Veľa tiež záleží aj od ostatných sprievodných javoch DM ako sú záťaž srdca , tlak , kĺby , ľadviny , krvný obeh ....

O nadváhe ani nerozprávam ....
Skoro každý diabetológ je v podstate nespokojný s váhou každého jedného pacienta ...:--- Aj tá moja ma vždy drbe za tú moju , ale ja jej statočne vzdorujem - myslím doktorku , nie váhu ....:D:D:D:D:D

Inak , na nete je toho neúrekom ...;)

http://www.google.sk/search?hl=sk&client=opera&rls=sk&hs=u0M&q=diabetes+a+tehotenstvo&btnG=H%C4%BEada%C5%A5&meta=&aq=f&oq=
alla66
11.11.09,22:41
Zdravim vsetkych poradakov!
Obraciam sa na Vas s prosbou o informacie.
Mam 32 rokov, som stastne zadana a s priatelom tuzime po dietatku. 6. rok sa liecim na DM typu2 liekmi a nedavno mi diagnostikovali astmu. Moj problem spociva v nedostatku informacii a z toho prameniaceho strachu. Len to odkladam a roky mi pribudaju...

Chcela by som vediet ci je nevyhnutne pred otehotnenim prejst na inzulinovy rezim? Nestaci drzat prisnu dietu? Ako prebieha tehotenstvo a porod? Aku rolu hra v tomto pripade nadvaha (zhruba 30 kil) ? Musim nutne schudnut? Pocula som aj o rizikovom tehotenstve. Je to skutocne tak nebezpecne?

Uvitam akekolvek rady, skusenosti ci uz Vase alebo Vasich znamych. Pozitívne ale aj negatívne.
S pozdravom Dana
Ahojky, informovala si sa u svojej diabetologičky? Iba tvoja ošetrujúca lekárka, ku ktorej chodíš na pravidelné kontroly a pozná tvoj zdravotný stav, vie posúdiť správnu liečbu a komplikácie, ktoré ťa čakajú v tehotenstve. Poučí ťa a budeš pod pravidelnou kontrolou.
Mám dve priateľky, ktoré si viackrát denne pichajú inzulín, porodili zdravé deti. Držím palce:)