snowka
11.11.09,23:51
Pozdravujem vsetkych,
prosim o radu - szco od 7/09, zacinam pracovat pre sro, nemam podpisanu s nimi este zmluvu, ale uz 3.tyzden som na skoleniach v CZ, ktore mi preplatia. Prosim, ako im nahrady vyfakturovat a co vsetko do toho spada? Raz som vyuzila partnerovu cestu do CZ, jedlo kupujem v potravinach, ubytovanie je na moje meno, celkovo mam malo uctov, ale prakticky "pracujem" od 8.00 do 19.00. Ospravedlnujem sa za neprofesionlnu formulaciu, vdaka.:)
Rozalaia
12.11.09,12:50
1. pracovnu cestu si vykonala za ucelom dosiahnutia a udrzania prijmov, takze si urob normalne cestaky (stravne, vreckove, ubytovanie atd) a zauctuj do svojich vydavkov
2. uzatvor dohodu (odporucam pisomne) s tvojim partnerom koli ktoremu si tu CZ turu absolvovala, ze ti vydavky nahradia v plnom rozsahu
3. spocitaj vsetky tie vydavky v bode 1, vystav fakturu partnerovi (text nieco akoze : na zaklade dohody / zmluvy o spolupraci / atd vam fakturujem) pomernu cast nakladov / celkove naklady na pracovnu cestu a skolenie v CR.
Hotovo.

Ak by partner s takymto postupom nesuhlasil, tak mu skratka zdvihni cenu. Napr. do konca roka 2009 budes fakturovat 3x? tak v podpisanej zmluve daj cenu za svoje prace vyssiu o 1/3 nakladov na tvoj pobyt v CR.
snowka
12.11.09,20:48
dakujem ti za pomoc :)
snowka
16.11.09,13:10
Takze som si nastudovala, ze stravne pre Cechy je 600CZ plus 40%diety a cestovne, ubytovanie. A nieco ako straveny cas, alebo usly cas to sa zaratava? Ak ano, ake su to asi polozky v €?
Tweety
16.11.09,13:53
Takze som si nastudovala, ze stravne pre Cechy je 600CZ plus 40%diety a cestovne, ubytovanie. A nieco ako straveny cas, alebo usly cas to sa zaratava? Ak ano, ake su to asi polozky v €?
Nie, strávený čas máš v diétach, a aký ušlý máš na mysli? Nič také Zákon o CN nepozná.
snowka
16.11.09,17:33
dakujem Tweety, myslela som to tak, ze zatial nemam pracovnu zmluvu, takze ani mzdu a hradim naklady sama a mam im to vyfakturovat, preto sa pytam, ci szco k uvedenym polozkam uz nic nepripocitava, kedze za to obdobie nemam iny prijem ako stravne a diety.