Jirka
22.07.04,11:35
Dobrý deň,
u našej firmy si objedná prepravu napr. z PL do SR odberateľ z iného štátu EU pod IČ pridelenom v tomto štáte (napr. NSR). Naša firma mu túto prepravu fakturuje bez DPH a on si ju zdaňuje v NSR ich sadzbou DPH.
Sú súčasťou daňového priznania takéto faktúry a ak áno v ktorom riadku sa uvádzajú?
Ďakujem za pozornosť a odpovedi
Luckasari
22.07.04,11:46
vysle sluzby do clenskych statov EU §15, §16 nie su sucastou danoveho priznania
andrea
22.07.04,11:53
Mám dotaz na Luckasari : v príspevku TOVAR Z EU ste uviedla, že vystup r. 08 a vstup r. 17. Jedna sa to nákup tovaru v zahraničí. V daňovom priznani je riad. 8 s možnosťou odpočítania DPH. Všetko je v poriadku. Ja keď zadam si takýto prípad, tak mi da riadom 8, ale hneď aj automaticky riadok 6 ako súčet. A to nevadi, že to nieje dodanie tovaru a služieb? Voľajako mi to nepasuje, keď ja nakúpim, že to sa berie za dodanie? Asi som ........ alebo mám dlhé vedenie. Čím viac do toho čumím tým som blbšia. Ďakujem za odpoveď. Pekný deň.
Zuzka
22.07.04,18:26
--------------------------------------------------------------------------------
Andrejka, Luckasari sa v nasledujúcich príspevkoch opravila.
"ano Oldi ma pravdu, riadok 04 je spravny
ospravedlnujem sa za chybu"
Riadok 4. tovar z EU a potom riadok 17.
andrea
23.07.04,03:48
Ďakujem, už mi to bolo vysvetlené.

Pekný deň.