vivaldka
12.11.09,08:50
Chcela by som sa opýtať.
Bola som vyslaná na školenie cestovala som 6.11. o 19.55 - bola som tam o 05.08.- 7.11ty školenie sa začalo od 9.00 - 19.30 7.11.ty potom až nasledujúci deň čiže 8.11. školenie pokračovalo od 10.30-do 13.00 a šla som domov vten deň o 13.32 a doma som bola o 20.21. Pán riaditeľ mi vypísal cestovný príkaz až po návrate zo školenia. Je to adekvátne?
Ako sa prepláca na cestovný príkaz?
A keďže som tam bola dva dni patrí mi náhradné voľno, alebo dačo?
Vopred )dakujem za odpoveď.
susann2
12.11.09,18:41
Chcela by som sa opýtať.
Bola som vyslaná na školenie cestovala som 6.11. o 19.55 - bola som tam o 05.08.- 7.11ty školenie sa začalo od 9.00 - 19.30 7.11.ty potom až nasledujúci deň čiže 8.11. školenie pokračovalo od 10.30-do 13.00 a šla som domov vten deň o 13.32 a doma som bola o 20.21. Pán riaditeľ mi vypísal cestovný príkaz až po návrate zo školenia. Je to adekvátne?
Ako sa prepláca na cestovný príkaz?
A keďže som tam bola dva dni patrí mi náhradné voľno, alebo dačo?
Vopred )dakujem za odpoveď.
Zamestnávateľ by mal mať smernicu na preplácanie cestovných náhrad a každý zamestnanec s ňou oboznámený, aby vedel odkedy sa ráta začiatok pracovnej cesty a kedy sa končí pracovná cesta, ako sa prepláca atd, podľa zákona 283/2002 Z.z. /je aj tu na porade/. O cestovných náhradách je veľa popísané v rubrike mzdové účtovníctvo,personalistika a odvody, treba pohľadať. Zarazila ma ale skutočnosť, že pán riaditeľ vypísal cestovný príkaz, to som ešte nezažila, u nás ja vypisujem pánovi riaditeľovi. Cestovný príkaz musí byť vypísaný vopred zamestnancom a podpísaný riaditeľom. Riaditeľ tým dáva písomný súhlas na pracovnú cestu, to vyplýva zo zákona o cestovných náhradách, ak si ho nemala, došlo k porušeniu zákona, čo ak by sa ti niečo stalo na pracovnej ceste a riaditeľ by to odtajil, že ťa niekde poslal ?
Čo sa týka preplácania nadčasov zamestnávatelia sa tomu bránia, pozri si napr. Služobná cesta a práca nadčas /zo mzdové učt./