carolinka
12.11.09,10:32
Dobry den,
momentalne som na rodicovskej dovolenke s 2-rocnym dietatom a od 1.12.2009 nastupujem do prace. Potrebujem nejake potvrdenie zo sukromnych jasli, o tom ze sa staraju o moje dieta, aby som neprisla o rodicovsky prispevok???
Dakujem za odpovede.
brčko
12.11.09,12:25
Dobry den,
momentalne som na rodicovskej dovolenke s 2-rocnym dietatom a od 1.12.2009 nastupujem do prace. Potrebujem nejake potvrdenie zo sukromnych jasli, o tom ze sa staraju o moje dieta, aby som neprisla o rodicovsky prispevok???
Dakujem za odpovede.

Na UPSVaR treba nahlásiť, že začínaš pracovať na prac.pomer (ukončila si čerpanie RD) a kto sa bude o dieťa počas vykonávania tvojej práce starať. Ty poberáš RP podla zákona účinného do 31.12.08, takže by dieťa nemalo navštevovať zariadenie napojené na štát.dotácie (resp. v prechodnom ustanovení sa hovorí len o materskej škôlke). Mamičky preto museli dávať také potvrdenie zo zariadenia, do ktorého dieťa chodilo, čo túto skutočnosť potvrdzovalo. No na nete už také potvrdenie nie je, len také, čo potvrdzuje starostlivosť o dieťa v danom zariadení s počtom hodín, t.j. je to potvrdenie pre mamičky, čo sa na ne vzťahuje už zákon účinný od 1.1.09, kde sa napojenie na štát. rozpočet neskúma. Skús sa popýtať priamo na UPSVaR, aké potvrdenie potrebuješ, či stačí to nové, zverejnené na nete, alebo iné (to staré, čo bolo predtým), ak ide o súkromné jasličky (možno také potvrdenie bolo treba len od súkromných škôlok a od teba stačí len čiste potvrdenie, že navštevuje škôlku).

a tu je link na nové potvrdenie, je prvé v poradí v časti Potvrdenia:

http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?SMC=1&id=328