abcreativ
12.11.09,11:33
Pekný deň všetkým.

Prosímo radu ohľadom registrácie na daňovom úrade začínajúcim živnostníkm FO. Na živnostenskom úrade som v žiadosti uviedla že žiadam živn. úrad o registráciu na daňovom úrade, takže osobne som na daňovom úrade nebola. Dnes je už 14 deň po začatí podnikania a od daňového úradu som neobdržala žiadne potvrdenie o registrácii ani DIČ, ako dlho to spravidla trvá.

Ďakujem.
Zoltán Kovács
12.11.09,10:36
Pekný deň všetkým.

Prosímo radu ohľadom registrácie na daňovom úrade začínajúcim živnostníkm FO. Na živnostenskom úrade som v žiadosti uviedla že žiadam živn. úrad o registráciu na daňovom úrade, takže osobne som na daňovom úrade nebola. Dnes je už 14 deň po začatí podnikania a od daňového úradu som neobdržala žiadne potvrdenie o registrácii ani DIČ, ako dlho to spravidla trvá.

Ďakujem.

Odporúča sa osobná návšteva, nakoľko registrácia na DÚ cez živn.úrad trva "trošku" dlhšie.
abcreativ
12.11.09,11:11
Nevznikne už teraz problém keď sa pôjdem registrovať osobne a medzi tým ma zaregistruje živn. úrad?
veronikasad
12.11.09,11:22
Nevznikne už teraz problém keď sa pôjdem registrovať osobne a medzi tým ma zaregistruje živn. úrad?
Nepôjdeš sa registrovať osobne, pôjdeš si vyzdvihnúť daňové ident.číslo - ak ti ho medzitým neposlali poštou
marian152
12.11.09,12:40
...dostal som živnostenské listy s dátumom začatia podnikania 01.01.2010. Mám sa zapísať na Daňovom úrade? Keď áno tak do kedy? Ja totiž neviem či ma zaregistruje živnostenský. Tá teta sa ma pýtala iba či ma majú zaregistrovať do Zdravotnej poisťovne...na daňový sa nepýtala tak som teraz z toho troška mimo...ďakujem
Zoltán Kovács
13.11.09,06:13
...dostal som živnostenské listy s dátumom začatia podnikania 01.01.2010. Mám sa zapísať na Daňovom úrade? Keď áno tak do kedy? Ja totiž neviem či ma zaregistruje živnostenský. Tá teta sa ma pýtala iba či ma majú zaregistrovať do Zdravotnej poisťovne...na daňový sa nepýtala tak som teraz z toho troška mimo...ďakujem

Áno, a to čo najskôr.
Zita5
13.11.09,06:26
...dostal som živnostenské listy s dátumom začatia podnikania 01.01.2010. Mám sa zapísať na Daňovom úrade? Keď áno tak do kedy? Ja totiž neviem či ma zaregistruje živnostenský. Tá teta sa ma pýtala iba či ma majú zaregistrovať do Zdravotnej poisťovne...na daňový sa nepýtala tak som teraz z toho troška mimo...ďakujem

Začiatok podnikania máte 01.01.2010 , to znamená , že do 30 dní ste povinný sa registrovať odo dňa začatia podnikania . To znamená , že do 30.januára 2010 ste povinný sa registrovať na DU .

§ 31
Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov-od-1-4-2009-a.html#hore)

(1) Fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá na území Slovenskej republiky získa povolenie alebo oprávnenie na podnikanie 9) je povinná požiadať miestne príslušného správcu dane o registráciu do 30 dní od získania povolenia alebo oprávnenia na podnikanie. Na účely tohto zákona sa za deň získania povolenia alebo oprávnenia na podnikanie považuje deň, keď je fyzická osoba alebo právnická osoba podľa osobitných zákonov oprávnená začať podnikať na území Slovenskej republiky.
ivetakli
13.03.10,15:59
ako postupovať v prípade zmeny adresy prevádzky, nová adresa podlieha inému daňovému úradu, zmenu na živnostenskom sme už vykonali