dstopka
12.11.09,12:01
Ahojte, vie mi niekto poradiť, ako je najlepšie spoznať New York??? Isť na vlastnú päsť, alebo cez cestovku??? Bol niekto na nejakom zájazde? skúsenosti?
bolacka
12.11.09,12:56
ja som tam este sice nebola

ale ak pojdes na vlastnu past, budes naozaj odkazana sama na seba a treba si zvazit a proiadne naplanovat celu cestu..predsa len New Yourk nieje rozlohou ani bezpecnostou podobny ziadnemu mestu na Slovensku.No vyjde ta to rozhodne lacnejsie ako cez cestovku.

Cez cestovku to bdues mat drahsie a riskujes ze program alebo sluzby cestovky budu naozaj pod urovnou (hlavne ak sa cestovka bdue tvarit ze dava vyhodnu cenu) ale na druhu stranu ak je to faj cestovka bdues mat zabezpeceny program a nemusis sa dopredu o nic starat...

Treba si zvazit vyhody a nevyhody:)
JarkaL
12.11.09,12:59
Pozri si toto, je to zaujímavé čítanie.
http://www.porada.sk/blog.php?u=79363
bendži
12.11.09,12:59
bola som v NY "na vlastnú päsť" bez cestovky, mali sme kúpené len letenky a ubytovanie, od stravy cez program to bolo len na nás, kedy kde čo sa pohneme.. a osobne som si to veľmi dobre užila, program sme si naplánovali dopredu, čo cca chceme ktorý deň vidieť a všetko bolo ok.. NY je síce veľké mesto, ale myslím že sa v ňom dá celkom dobre orientovať..
Mila23
18.01.10,14:04
Ahoj DSTOPKA?
Bola si uz v tom NY alebo sa len chystas? Ja tiez rozmyslam nad vyletom do NY - na vlastnu past,lebo cestovky ponukaju 5-dnovy vylet,kde 1 a 1/2 dna je len cesta....aj ked,ked niekto nevie po anglicky alebo sa boji ist na vlastnu past, tak urcite to nie je zle.
Mila23
18.01.10,14:05
Ahoj Bendzi,
mozes mi poradit kde ste byvali v NY?
diky
skke
22.01.10,23:48
V NYC som bol zopárkrát a jednoznačne by som odporúčal návštevu tohto mesta na vlastnú päsť. Je zbytočné platiť za organizovaný výlet agentúre, takto si sama vyberieš čo chceš vidieť a kedy, podľa svojich záujmov, chuti a predstáv. Mesto je prehľadné, ulice sú zreteľne značené, čiže v podstate nie je šanca zablúdiť. :) Manhattan je bezpečný, aj keď neznalého človeka môže niekedy zaskočiť otvorenosť a svojskosť Amíkov, hlavne černochov. Metrom sa rýchlo dostaneš všade. Taktiež možeš priamo na Manhattane využiť Sightseeing tour, teda jazdu mestom v otvorenom autobuse.
Odporúčam ti dopredu si nájsť ubytovanie a naplánovať miesta, ktoré chceš navštíviť, spraviť si program, vyhľadať si informácie na internete.
Ak máte nejaké otázky, kľudne sa pýtajte. :)
tiger111
01.02.10,21:31
ja by som tiez kukol do NYC .....ale chcel by som ist lodou.....mate s tym niekto skusenost?
Pangur Ban
01.03.10,11:02
Ahojte, vie mi niekto poradiť, ako je najlepšie spoznať New York??? Isť na vlastnú päsť, alebo cez cestovku??? Bol niekto na nejakom zájazde? skúsenosti?

Ak vies po anglicky tak jednoznacne na vlastnu päst. Kup si nejaky bedeker, najlepsie Lonely planet a bez problemov si NY vychutnas viac ako v spolocnosti nejakej velkej skupiny.
embuck
01.03.10,12:09
Ahojte, urcite odporucam ist na vlastnu past. Ubytovanie je teraz asi najlacnejsie, letenky sa pohybuju takisto v prijatelnych cenovych relaciach, takze sa vylet do New Yorku naozaj oplati.

Ako uz bolo spominane s dobrym sprievodcom sa nestratite ani ked velmi anglicky nerozumiete. Ak by ste mali nejake otazky pokojne cez sukromne spravy, ci na webe newyorkcity.sk :)
Mila23
22.06.10,15:33
Ahojte,
vie mi niekto odporucit ubytovanie v NYC - pre dvoch? Viem,ze na nete je vela ponuk,ale rada by som nejake konkretne odporucanie.
Dakujem
embuck
23.06.10,06:20
Ahoj, osobne by som odporucil niektory z hotelov na Long Island City v Queens. Usetris aj polovicu ceny za ubytovanie na Manhattane. Dobre skusenosti mam napriklad s Ramada Long Island City
newyorkcity.sk/hotely/ramada-long-island-city
nealko
10.08.10,21:16
Ahoj newyork/cania .. s akou leteckou spolocnostou ste cestovali? chcel by som ist na jar 2011 cca na 2 tyzdne a netusim ci sa oplati zarezervovat letenku uz teraz alebo pockat .. ake mate skusenosti?
embuck
03.09.10,15:46
Ahoj, ja mozem odporucit British Airways, sice s prestupom v Londyne, ale bez problemov. Ak hladas letenky bez prestupu, potom Austrian z Viedne.
Ingrid Ondruskova
03.09.10,17:11
Cestovali ste niekto loďou?...NY je môj sen, ale veeeeľmi sa bojím lietania....
zk24
10.11.11,07:58
Ahojte,

tí, ktorí ste boli v NY, na koľko dní odporúčate tam ísť? Tak aby som videla "všetko", resp.všetky doležité veci... Myslíte že do 5 dní čistého času v NY stačí na to aby to človek pobehal, bez toho aby sa musel naháňať? Pôjdem prvý krát, tak nemám skúsenosť.

Ďakujem.
lujza.j
10.11.11,19:44
Ahojte,

tí, ktorí ste boli v NY, na koľko dní odporúčate tam ísť? Tak aby som videla "všetko", resp.všetky doležité veci... Myslíte že do 5 dní čistého času v NY stačí na to aby to človek pobehal, bez toho aby sa musel naháňať? Pôjdem prvý krát, tak nemám skúsenosť.

Ďakujem.



možno trošku pomôže aspoň orientačne:) http://www.dekampo-dovolenka.sk/usa/poznavacie-zajazdy/new-york/
pepsikova
10.11.11,19:52
Ahojte,

tí, ktorí ste boli v NY, na koľko dní odporúčate tam ísť? Tak aby som videla "všetko", resp.všetky doležité veci... Myslíte že do 5 dní čistého času v NY stačí na to aby to človek pobehal, bez toho aby sa musel naháňať? Pôjdem prvý krát, tak nemám skúsenosť.

Ďakujem.

..

..nemyslím, že 5 dní by na New York stačilo, hádam ani pol roka nie...mala by si si určiť, čo chceš vidieť, urobiť nejaký plánik, a potom určiť, kolko času mu chceš venovať...

..niekde tu v kaviarni bol link na 3D mapy, kde sa dalo nájsť mesto a zobrazilo tam všetky ulice a celé mesto, len neviem, kde to už je, bolo to dávnejšie,možno by ti orientačne pomohlo..