otázka
31.08.05,18:10
Podnikateľ zamestnal ľudí na dobo určitú,ale stavebné práce sa pretiahli.Chcem sa spýtať, či zmluvy len predĺžiť znovu na dobu určitú, alebo vystaviť nové na dobu určitú.Ďakujem
Zita4
31.08.05,16:44
Podnikateľ zamestnal ľudí na dobo určitú,ale stavebné práce sa pretiahli.Chcem sa spýtať, či zmluvy len predĺžiť znovu na dobu určitú, alebo vystaviť nové na dobu určitú.Ďakujem Stačí urobiť dohodu o zmene pracovnej zmluvy, kde sa uvedie nový dátum skončenia pracovného pomeru.
liba2
01.09.05,06:03
Stačí urobiť dohodu o zmene pracovnej zmluvy, kde sa uvedie nový dátum skončenia pracovného pomeru.Malá poznámočka: treba urobiť "Dodatok k Pracovnej zmluve" k článku.... podľa ktorého sa dátum skončenia PP.....(pôvodný) mení na ..... (nový).
S dodatkom musia súhlasiť obidve strany a na znak súhlasu ho podpísať.
Sandra
01.09.05,14:04
Je to úplne jedno, či to bude dodatok k pôvodnej PZ, alebo nová PZ. Dôležitý je dátum podpisu, ktorý je uvedený na PZ. Zmluvy na dobu určitú môžeš mať max. tri, potom už treba PP na dobu neurčitú. Pozor na dátumy, ak nestihneš posledný deň doby určitej, PP sa automaticky predlžuje na dobu neurčitú, ak pracovník nastúpi na druhý deň do práce a pracuje bez PZ. Ak je šikovný zamestnanec, tak to môže zneužiť.
Zita4
01.09.05,14:58
...Zmluvy na dobu určitú môžeš mať max. tri, potom už treba PP na dobu neurčitú. Opravila by som ťa: predlžovanie pracovnej zmluvy môže byť maximálne 3 roky. Môže to byť viac predĺžení zmluvy ako 3.
Magda
01.09.05,18:17
Opatovne dohodnúť, alebo predĺžiť pracovný pomer na dobu určitú aj nad tri roky može zamestnávateľ, ktorý zamestnáva menej ako 20 zamestnancov.
Adina
27.09.05,11:10
Ak sa doba určitá môže predlžovať max. na 3 roky, zarátavajú sa sem aj sezónne zmluvy v priebehu týchto 3 rokov?Vie mi niekto poradiť? Ďakujem.
Daska
27.09.05,11:25
ked mas mezi dvomi pp pauzu nie je to predlzenie, ale novy pp
Zita4
27.09.05,11:53
ked mas mezi dvomi pp pauzu nie je to predlzenie, ale novy ppTá pauza musí byť aspoň 6 mesiacov. § 48 ods.2 ZP
Adina
29.09.05,07:55
Tá pauza je menej ako 6 mesiacov. Takže ide o predĺženie PP. Ide o to, či sa do času 3 rokov započítavajú aj sezónne práce, podľa par. 48 ods. 3b), kde sa píše, že možno predĺžiť PP aj nad 3 roky, z dôvodu vykonávania prác, pri ktorých "je potrebné podstatne zvýšiť počet zamestnancov na prechodný čas nepresahujúci osem mesiacov v kalendárnom roku". To sú podľa mňa aj sezónne práce.

A teraz,
započítavajú sa do tých troch rokov aj tieto sezónne práce, či nie? Chápem to tak, že ak sa predlžoval PP aj so sezónnymi prácami 3 roky, tak PP možno síce predĺžiť, ale len z dôvodu potrebného zvýšenia počtu zamestnancov t.j. sezónnej práce.
Ja to tak správne? (alebo tie sezónne práce-ktoré sa prelínajú s nesezónnymi) vôbec nepočítať do tých 3 rokov) ???
raimonda
20.11.05,16:11
mam dotaz , ukoncujem pracovnu pomer na dobu urcitu ktora konci 30.11.2005 , treba na to nejak specialne tlacivo alebo napisat len jednou vetou - ukoncenie pracovneho pomeru na dobu urcitu ku dnu 30.11. a dopisat cerpanie dovolenky/alebo to staci dohodnut ustne?
dik za radu/som zacinajuca mzdarka
DanielaSL
20.11.05,20:04
Tak ja u nás len ústne upozorním , že po tom dátume už netreba chodiť do práce , lebo sa mu končí zmluva.
Daska
20.11.05,20:24
mam dotaz , ukoncujem pracovnu pomer na dobu urcitu ktora konci 30.11.2005 , treba na to nejak specialne tlacivo alebo napisat len jednou vetou - ukoncenie pracovneho pomeru na dobu urcitu ku dnu 30.11. a dopisat cerpanie dovolenky/alebo to staci dohodnut ustne?
dik za radu/som zacinajuca mzdarka

Ja upozornim tiez len ustne, ze sa nebude zmluva predlzovat, cerpanie dovolenky sa musi skoncit este pre tymto datumom.., takze odhlasky su ku dnu 30,11,
Jara
21.11.05,06:02
Ja to robím písomnou formou, ale nemám zvláštne tlačivo, len tam napíšem, že pracovný pomer bol dohodnutý na dobu určitú a teda končí dňom uvedeným v pr. zmluve, a to... Dovolenku nepíšem, veď je uvedený zostatok na poslednom výplatnom lístku a každý vie, že ju má vyčerpať. Nie som v styku so všetkými zamestnancami tak je lepšie ak mám všetko na papieri...
Manual
21.11.05,06:25
Neupozorňujeme, úpracovník predsa vie dokedy má uzatvorenú prac. zmluvu a na kolko dní dovolenky má nárok - pri nástupe mu to povieme. Keby mal zamestnávateľ o neho záujem ďalej, vopred ho s našou požiadavkou obznámime