kiki
31.08.05,19:06
Čaute poraďáci,
predom sa ospravedlňujem ak sa budem pýtať na vec,ktorá tu už bola diskutovaná. Sme slovenská firma platci DPH na Slovensku,objednali sme si od českej firmy/platca DPH/ službu,konkr. použitie ťažkého stroja na prenos nakladu,služba bola vykonana na uzemi ČR. Ako by nám mala vystaviť česká firma faktúru,s DPH al. bez DPH? ďakujem za vaše názory
babenko1
31.08.05,17:20
podľa správnosti by mala byť s DPH, nakoľko služba bola vykonaná na území ČR a nie na Slovensku
kiki
31.08.05,17:25
Babenko a mohol by si mi prosim ta napísať podľa čoho tak súdiš,resp. na aký paragraf by som sa mal ohľadom toho pozrieť? dik
KEJKA
31.08.05,19:58
chcelo by to presne špecifikovať druh služby
preprava - §16 /to asi nie je/
nájom hnuteľnej veci - §15, ods 7 a 8, slžby v ods. 8 sú bez DPH pre rôzne ičDPH, ale "okrem dopravných prostriedkov"
iná služba? kombinácia požičaného so službou typu prepava?
rene
31.08.05,21:18
Ja som na pochybách pri tomto prípade : Slovenská firma plátca DPH uskutočnila školenie/môže byť chápané aj ako vzdelávanie ale aj ako poradenstvo/ pre českú firmu plátcu DPH. Školenie sa konalo na Slovensku.
Máme fakturovať bez DPH podľa paragrafu 8 alebo s DPH podľa paragrafu 15 ?
Ďakujem vopred !
kiki
01.09.05,16:28
Pri tej službe sa jednalo o poskytnutie vysokozdvižneho vozika,akosi si neviem poradiť či ich faktúra ktoru nam vystavia ma byť s DPH alebo bez,prosim o radu ak sa s tym už niekto stretol alebo vie odpoveď
MMM
06.09.05,11:16
skus pozrieť §15 odstavec 5 záona o DPH