yanulla01
12.11.09,20:06
Dobrý deň,
Mám dve deti (3mesačné a trojročné) a momentálne poberám materskú na mladšie. V januári 2010 ju dostanem poslednýkrát a potom mám nárok na rodičovský príspevok (neviem či aj na zvýšený). Manžel je tiež doma - najprv bol rok so synom, ja som pracovala a poberala rodičák a teraz si už trištvrte roka nevie nájsť prácu (mne v práci samozrejme nepredĺžili zmluvu keď zistili že som tehotná)Keďže sme v takejto situácii rozhodli sme sa zobrať príspevok na zač. živnosti a rozbehnúť opatrovateľské centrum na manželovu živnosť. Ja som popritom chcela založiť aj občianske združenie aby sme mohli prijímať dary a pod. Moja hlavná otázka znie, či ak založím toto OZ a budem v ňom figurovať, stratím nárok na rodičák?

Mimochodom ak nám vie niekto poradiť ako z tejto debilnej situácie von, prosím tipy, keďže už sme žili traja z necelých 5000 Sk a nebola to teda vôbec sranda a teraz nám oznámili, že aj keď sme štyria, nemáme nárok na nič navyše, že nám musí stačiť rodičák (manžel už poberal polroka podporu) :( Nemáme na seba nehnuteľnosť a len splátka úveru z dobrých čias je 5000, takže ani nemôžem spávať a nechcem si predstaviť keď niečo v zač. podnikania nevyjde čo bude s nami. Nemusím ani spomínať, ako sa asi v takýchto podmienkach dobre začína Ďakujem za každú radu... Janula
yanulla01
21.11.09,23:35
Nikto sa tomuto nevenuje?