editasara
12.11.09,20:08
Milí poraďáci, prosím Vás, aké máte skúsenosti s bankami, poplatkujú Vás, alebo nie? Využívate nejaké balíky služieb? Ďakujem za každú dobrú radu.
Sojka 007
13.11.09,05:28
My máme Dexiu. Má veľmi prehľadný internetbanking, zatiaľ najlepší aký som mala možnosť vyskúšať( aspoň podľa mňa). Odkedy máme internetbanking ani poplatky nemáme veľké.
editasara
13.11.09,07:50
Prosím Ťa, ako to robíte na konci roka s poplatkami, aby ste sa nedostali do mínusu, keď mieniete všetky peniaze?
susann2
13.11.09,08:07
My máme VUB, v tejto banke sa mi nijako nedarí dostať /dohodnúť sa /, aby koncom roka bol nulový zostatok na účte, vždy tam nejaký zostatok musím nechať na poplatky, ktoré sa strhávajú posledný deň v mesiaci a v 1.deň nasledujúceho mesiaca, ale je to akceptovateľné MFSR, takže sa tým netrápim. Viem ale že v Dexii to dokážu urobiť, určite sa mi zdá výhodnejšia než VUB, lenže u nás o tom rozhodol riaditeľ a ja nemám na výber.
Sojka 007
13.11.09,12:19
Prosím Ťa, ako to robíte na konci roka s poplatkami, aby ste sa nedostali do mínusu, keď mieniete všetky peniaze?
No tak s týmto som mala aj ja problém. Jeden rok som mala -2000,- Sk. Skoro ma porazilo.Práve v tom roku Dexia dvíhala poplatky a ja som ich odhadla zle. Zatiaľ som nepočula, že by sa s Dexiou dalo dohodnúť, ale rozhodne sa najbližšie opýtam. Vyriešilo by to môj každoročný problém.
bef
13.11.09,16:14
My máme VUB, v tejto banke sa mi nijako nedarí dostať /dohodnúť sa /, aby koncom roka bol nulový zostatok na účte, vždy tam nejaký zostatok musím nechať na poplatky, ktoré sa strhávajú posledný deň v mesiaci a v 1.deň nasledujúceho mesiaca, ale je to akceptovateľné MFSR, takže sa tým netrápim. Viem ale že v Dexii to dokážu urobiť, určite sa mi zdá výhodnejšia než VUB, lenže u nás o tom rozhodol riaditeľ a ja nemám na výber.

Minulý rok mi iniciatívne volali z VUB-ky, že chcú rozpočtovkám uľahčiť koniec roka a zostatok na účtoch mi automaticky preúčtujú, tak som sa potešila, že konečne budú zostatky nulové. No tešila som sa asi predčasne, lebo v Januári som s hrôzou zistila, že previedli zostatky skôr ako odpísali poplatky tak som mala všade mínusové hodnoty. Aby toho nebola málo tak ešte z jedného účtu mi previedli zostatok úplne na cudzí účet, takže tento rok už ponúkanú službu nevyužijem.

Pekný deň :)
editasara
13.11.09,18:18
Ja som chcela od UNI, aby mi ponúkli aspoň nejaký vhodný balík služieb, aby som vedela, že na konci roka zaplatím xy €, ale že to bude fixný a konečný poplatok. Nemajú taký balík, ktorý by nám vyhovoval, myslela som, že v iných bankách máte lepšie skúsenosti.
susann2
13.11.09,18:53
No tak s týmto som mala aj ja problém. Jeden rok som mala -2000,- Sk. Skoro ma porazilo.Práve v tom roku Dexia dvíhala poplatky a ja som ich odhadla zle. Zatiaľ som nepočula, že by sa s Dexiou dalo dohodnúť, ale rozhodne sa najbližšie opýtam. Vyriešilo by to môj každoročný problém.
Jedna moja známa kolegyňa tvrdí, že každý rok v Dexii má nulový zostatok a druhá vo VUB to vyriešila tak, že v mesiaci decembri si dáva strhávať poplatky, ktoré idú z výdavkového účtu, z účtu sociálneho fondu a v januári to preúčtuje. To ja ale nemienim robiť, pretože Ing. Majorová z MFSR povedala raz na školení, že o tomto vedia a na účte nemôže byť napr, zostatok vo výške 30000 Sk, ale zostatok poplatky áno.
Sabadka
14.11.09,16:57
Milí poraďáci, prosím Vás, aké máte skúsenosti s bankami, poplatkujú Vás, alebo nie? Využívate nejaké balíky služieb? Ďakujem za každú dobrú radu.

My fičíme cez Štátnu pokladnicu a je to suprové, žiadne starosti, žiaden stres, pohoda, klídek, tabáček.(Samozrejme ak sú financie) :D. Nemusím lietať do žiadnej banky, poznám stav financií presne na cent na každej položke, málo vecí sa podarí v štátnej správe ale toto im fakt vyšlo. Preddavky do pokladne síce vyberáme cez VUB a to už je nočná mora. Než sa to celé spustilo, nám povedali, že na tento účel si budeme môcť vybrať banku podľa ľubovôle, ale potom prišlo direktívne dané bude to VUB a žiadna iná.:mee::mee::mee:
editasara
14.11.09,18:01
susann 2, mohla by si mi to bližšie vysvetliť? Kde sa to uvádza, alebo ako to je s tým zostatok poplatky? Som nová, neviem to.
susann2
15.11.09,11:07
susann 2, mohla by si mi to bližšie vysvetliť? Kde sa to uvádza, alebo ako to je s tým zostatok poplatky? Som nová, neviem to.
Zákon o rozpočtových pravidlách hovorí, že prostriedky na príslušný rozpočtový rok možno použiť do konca rozpočtového roka, výnimky sú len na bežné výdavky, ktorých transfer obdržala RO po 1.10. rozpočtového roka, /odviesť sa musia k 31.12. zriadovateľovi/ a možno ich použiť do 31.3. nasledujúceho roka a výdavky na mzdy a odvody za mesiac december, tie sa musia odviesť na účet cudzích prostriedkov. Nikde sa nehovorí o zostatku na bežnom výdavkovom účte na poplatky. Odkedy ale bolo umožnené RO, že si môžu zriadiť účty v komerčných bankách, zostatky na bežnom účte k 31.12. ponechané na poplatky, sú MF SR tolerované. K 31.12. urobím predpis odvodu tohto zostatku na účte a v nasledujúcom roku odvediem zriadovateľovi. Informujem o tom aj zriadovateľa, aj on o tom účtuje.
susann2
15.11.09,11:24
Milí poraďáci, prosím Vás, aké máte skúsenosti s bankami, poplatkujú Vás, alebo nie? Využívate nejaké balíky služieb? Ďakujem za každú dobrú radu.
Nechcem nijako preferovať banku Dexiu, ale napadla ma ešte jedna skutočnosť, ktorú kolegyniam závidím a to je, že účet cudzích prostriedkov majú stále otvorený, neplatia zaň žiadny poplatok za vedenie účtu, ale len poplatok za pohyb na účte. Ja musím vo VUB každoročne otvárať v decembri účet a januári ho zrušiť. Ale tiež podotýkam, že nie je pobočka ako pobočka ktorejkoľvek banky. Čo v jednej pobočke ide urobiť, to v druhej nejde, resp. nie je ochota sa tým vôbec zaoberať, jednoduchšie je odbiť klienta, že to nejde.
kunkelovaa
16.11.09,08:20
Ja mám VUB.Minulý rok mi ponúkali tzv.vynulovanie účtov. Neurobila som to, lebo to vraj nešlo v prípade, že 31.12. sú nejaké prevody. Tento rok som sa to chystala využiť a teraz čítam, že sa asi dostanem do mínusu. Čo sa týka poplatkov, ktoré strhávajú až 1.1., chcela by som sa dohodnúť so zriaďovateľom, aby mi dal prvý transfer z vlastných prostriedkov 1.1., aby bolo na tieto poplatky.
Rubrika
16.11.09,09:23
Naša organizácia má účty v Štátnej pokladnici. Na konci roka ich mám vždy vynulované. Poplatky zo všetkých účtov mám strhávané z výdavkového účtu. Výdavky účtujem tak, že nechám minimum peňazí na výdavkovom účte na koncoročné poplatky.
Akurát vo VÚB máme zriadený účet cez ktorý dotujeme pokladňu.
susann2
16.11.09,18:17
Naša organizácia má účty v Štátnej pokladnici. Na konci roka ich mám vždy vynulované. Poplatky zo všetkých účtov mám strhávané z výdavkového účtu. Výdavky účtujem tak, že nechám minimum peňazí na výdavkovom účte na koncoročné poplatky.
Akurát vo VÚB máme zriadený účet cez ktorý dotujeme pokladňu.
Je presne dané, ktoré organizácie si zriadujú účty v štátnej pokladnici, ostatné RO si musia zriadiť účty v komerčných bankách.
blazonko
18.11.09,07:41
My máme UniCredit. Neviem, ako to bolo dohadované, lebo vtedy som ešte nerobila, ale neplatíme žiadne poplatky, nepripisujú ani nestrhávajú úroky ani nič podobné.
editasara
19.11.09,19:13
Aj my máme Uni, ale nám poplatkujú aj úročia. Nechcú to zmeniť na bezpoplatkový a bezúročný účet. Chcela som nejaký výhodný balík služieb, ale nič vhodné nám zatiaľ neponúkli.