Mariana001
12.11.09,22:17
Dobry vecer,
potrebujem poradit.Budem vystavovat Fa do Ceskej republiky.Dotycny podnikatel chce,aby bola vystavena v CK.Pre mna by bolo jednoduchsie zauctovat ju v eurach.Moze si on klast takuto podmienku? On je platcom DPH aj my sme platcami DPH.Fa budem vystavovat s alebo bez DPH.A ako je to s podanim dan.priznania? Prosim o presny postup tych papierov,resp.vypoctov,co sa tyka dan.priznania. Nieco som zacula,ze mam vystavit Fa bez DPH.Ale ak je to pravda,ako je to potom s DPH na vystupe,ked nebude uvedebe na Fa.


Dakujem,dakujem,dakujem.Dufam,ze je to zrozumitelne napisane.Pisem to tak,ako mi to prechadza hlavou.
cloe
12.11.09,21:49
Dobry vecer,
potrebujem poradit.Budem vystavovat Fa do Ceskej republiky.Dotycny podnikatel chce,aby bola vystavena v CK.Pre mna by bolo jednoduchsie zauctovat ju v eurach.Moze si on klast takuto podmienku?To, v akej mene sa bude faktúrovať, je na dohode obchodných partnerov. Ale zaúčtovať to musíš aj tak v eurách. On je platcom DPH aj my sme platcami DPH.Fa budem vystavovat s alebo bez DPH.Faktúra bude bez DPH a treba napísať do faktúry aj odvolávku na príslušný paragraf, podľa ktorého je plnenie oslobodené. A ako je to s podanim dan.priznania? Tak tomuto nerozumiem. Prosim o presny postup tych papierov,resp.vypoctov,co sa tyka dan.priznania. Ak neovládaš túto problematiku, prečo si to nedáš urobiť niekomu, kto v tom má jasno? Nieco som zacula,ze mam vystavit Fa bez DPH.Ale ak je to pravda,ako je to potom s DPH na vystupe,ked nebude uvedebe na Fa. Hodnota dodaného tovaru do iného čl. štátu bude uvedená v r.13 a 14 daňového priznania.



Dakujem,dakujem,dakujem.Dufam,ze je to zrozumitelne napisane.Pisem to tak,ako mi to prechadza hlavou.

Prepáč za úprimnosť, ale na tvojom mieste by som sa do spracovania DP DPH nepúšťala, nakoľko ti chýbajú základné vedomosti;)
a_je_to
13.11.09,00:45
Prepáč za úprimnosť, ale na tvojom mieste by som sa do spracovania DP DPH nepúšťala, nakoľko ti chýbajú základné vedomosti;)
Veru tak ! A ani na ľad by si nemala radšej chodiť, kým sa nenaučíš riadne korčuľovať !
Tamila
13.11.09,08:18
Dodanie tovaru do iného členského štátu sa objaví v daňovom priznaní v r. 13 a 14 a nemôže sa zabudnúť na súhrnný výkaz.
Dodanie služby s v DP neobjaví.
Mariana001
13.11.09,12:30
Na to co som potrebovala vediet ohladom vystavenej zahr.Fa ste mi dali jasne odpovede.Dakujem.Co sa tyka mojej otazky"ako je to s podanim dan.priznania",zle som to formulovala.Islo mi o ten suhrny vykaz,ktory je potrebne prilozit k DP DPH-na ktore nesmiem zabudnut.
A myslim,ze tento pripad nie je at taky narocny,pokial mi niekto spravne poradi. Viem,ze niekto kladie uz narocne otazky ohladom uctovania.Mna skor trapi to,s cim si momentalne neviem rady.Kedze nemam tych zlozitejsich pripadov momentalne velmi vela.
Zoltán Kovács
13.11.09,12:35
Dobry vecer,
potrebujem poradit.Budem vystavovat Fa do Ceskej republiky.Dotycny podnikatel chce,aby bola vystavena v CK.Pre mna by bolo jednoduchsie zauctovat ju v eurach.Moze si on klast takuto podmienku? On je platcom DPH aj my sme platcami DPH.Fa budem vystavovat s alebo bez DPH.A ako je to s podanim dan.priznania? Prosim o presny postup tych papierov,resp.vypoctov,co sa tyka dan.priznania. Nieco som zacula,ze mam vystavit Fa bez DPH.Ale ak je to pravda,ako je to potom s DPH na vystupe,ked nebude uvedebe na Fa.


Dakujem,dakujem,dakujem.Dufam,ze je to zrozumitelne napisane.Pisem to tak,ako mi to prechadza hlavou.

Moja otázka:
Čo je predmetom fakturácie? Bez tejto informácie nie je možné dať jednoznačnú odpoveď, nakoľko môže ísť o prípad, keď sa fakturuje bez DPH, ale tak isto aj o prípad, keď sa musí fakturovať s DPH.


Na to co som potrebovala vediet ohladom vystavenej zahr.Fa ste mi dali jasne odpovede.Dakujem.Co sa tyka mojej otazky"ako je to s podanim dan.priznania",zle som to formulovala.Islo mi o ten suhrny vykaz,ktory je potrebne prilozit k DP DPH-na ktore nesmiem zabudnut.
A myslim,ze tento pripad nie je at taky narocny,pokial mi niekto spravne poradi. Viem,ze niekto kladie uz narocne otazky ohladom uctovania.Mna skor trapi to,s cim si momentalne neviem rady.Kedze nemam tych zlozitejsich pripadov momentalne velmi vela.

Tento prípad je jeden z tých menej komplikovaných. Je to vlastne základný princíp DPH.
Tina B.
24.11.09,12:33
Dobrý deň,
ja mám trošku podobný problém ako Marianna001, len sa týka FR a nie CZ a rada by som si nechala poradiť. Sú to vlastne 2 odlišné veci, ale obe sa čiastočne týkajú tejto témy:

1/ Spracúvam externe účtovníctvo a DPH pre s.r.o., ktorá dostáva faktúry za ubytovanie z Francúzska bez DPH. Je potrebné nejako DPH dopočítavať - či už kvartálne pri spracovaní DPH - alebo len jednorázovo na konci roka, alebo to stačí účtovať bez DPH v kolonke "voľný základ" ?
Tiež nosí majiteľ z FR aj rôzne pokladničné bločky, tam už však DPH vyrúbená je a tiež niekedy platí kartou zo svojho BU, ktorý má v SR - čo mám robiť s týmito ?

2/ Majiteľ firmy preddavkovo uhradil na 2x cez BU faktúru za tovar do USA. Doteraz som sa k originálu faktúry nedostala, mám ju iba odfaxovanú, priložený doklad o prevzatí (doviezla to UPS) a nejaký certifikát, nič viac. Ako mám takýto doklad správne zaúčtovať do programu, vysporiadať DPH, teda ak tam nejaká je a osobne si myslím, že by tam mal byť aj nejaký doklad o preclení a teda aj vyrúbené a zaplatené clo - alebo sa mýlim ?

Veľmi pekne vopred ďakujem za objasnenie mojich otázok.
Tina B.
30.11.09,18:37
Čakám stále na "vašu pomoc", zatiaľ sa mi nikto neozval, ani ma neodporučil inde :-(
Ešte by som sa chcela opýtať : Nevie niekto aká je finančná hranica príjmov z predaja služieb (konkrétne vykonávania tesárskych a stavebných prác) vo Fancúzsku, aby sa musela firma registrovať ako platca DPH, alebo to musí z titulu svojej aktivity spraviť automaticky ?
Tina B.
07.01.10,07:45
Ahoj,

už od novembra čakám na vašu radu, ale zatiaľ sa k mojej otázke nikto nevyjadril, mám to zadať ako "novú tému", aby prišla nejaká odpoveď :confused:

Ďakujem.