bowl
12.11.09,21:58
Môj rodinný príbuzný (dalej len "nájomca") má na leasing osobné auto, s ktorým mal v apríli 2008 poistnú udalosť. Nehodu spôsobila druhá osoba poistená v X poisťovni, s tým, že spôsobená škoda bude uhradená z jej poistky. Leasingová spoločnosť má vozidlo, na ktorom vznikla škoda poistené v poisťovni Y. Celá poistná udalosť mala byť zlikvidovaná cez havarijnú poistku poisťovne Y s tým, že si poisťovňa Y celú záležitosť vysporiada s poisťovňou X.

Po oprave vozidla vystavil servis, ktorý vozidlo opravoval faktúru za opravu, s tým, že ju nájomca odniesol do poisťovne Y za účelom likvidácie poistnej udalosti. Servis vydal vozidlo nájomcovi bez zaplatenia dlžnej sumy.

Zo servisu priebežne kontaktovali nájomcu, že peniaze za opravu stále poisťovňa neuhradila. Nájomca ešte v roku 2008 niekoľkokrát navštívil dotyčnú poisťovňu, s tým, že ho v poisťovni ubezpečovali, že sa veci riešia a bude všetko v poriadku.

Koncom roka 2008 poveril servis advokáta doriešiť celú záležitosť. Ten zaslal nájomcovi návrh na mimosúdnu pokonávku. Nájomca znovu navštívil poisťovňu, kde ho ubezpečili, že je všetko v poriadku. Toto tlmočil nájomca zástupcovi servisu (nie advokátovi). Odvtedy sa nikto neozval. Nájomca bol v dobrej viere v tom, že vec je doriešená.

Stalo sa však nemožné ... do súčasnej doby (18 mesiacov od dodania potrebných dokladov poisťovni !!!!) poisťovňa neuhradila žiadnu sumu a pred pár dňami zažil nájomca šok, keď mu okresný súd doručil platobný príkaz na úhradu dlhu + úroku z omeškania + súdny poplatok + trovy právneho zastúpenia. To všetko splatné do 15 dní od doručenia.

Poraďte ako z toho von. Ďakujem za každú reakciu.
Stanislav 1975
12.11.09,21:05
Toto sa mi ani veriť nechce,že by sa takto poisťovňa zachovala,hmhm-a vieš prečo zamietla poistné plnenie?
Teraz zostáva už len ten platobný rozkaz zaplatiť a následne žalovať poisťovňu o náhradu škody,ALE- nevieme prečo zamietla poistné plnenie-treba to zistiť a príp.sa odvolať...
bowl
12.11.09,21:14
Toto sa mi ani veriť nechce,že by sa takto poisťovňa zachovala,hmhm-a vieš prečo zamietla poistné plnenie?
Teraz zostáva už len ten platobný rozkaz zaplatiť a následne žalovať poisťovňu o náhradu škody,ALE- nevieme prečo zamietla poistné plnenie-treba to zistiť a príp.sa odvolať...

Nezamietla... Stalo sa to, že jednoducho stratila všetok spisový materiál... to zistil nájomca ihneď po doručení platobného rozkazu t.j. dnes ... ... .... nájomca bol dnes osobne za riaditeľom poisťovne, chybu si uznáva len ide o to, či to v tomto momente nájomcovi pomôže, lebo zaplatiť spolu 3000 EUR nie maličkosť ...
Stanislav 1975
12.11.09,21:29
Nezamietla... Stalo sa to, že jednoducho stratila všetok spisový materiál... to zistil nájomca ihneď po doručení platobného rozkazu t.j. dnes ... ... .... nájomca bol dnes osobne za riaditeľom poisťovne, chybu si uznáva len ide o to, či to v tomto momente nájomcovi pomôže, lebo zaplatiť spolu 3000 EUR nie maličkosť ...

:eek::eek::eek: ako sa mohol stratiť spis???Však všetky materialy sú naskenované v počítači-takže je to zvláštné-inak,poistovňa je ochotná zaplatiť aj poplatky navyše?A ďalšia vec,ked si chybu priznávajú-tak nech ten riaditeľ zdvihne telefon a peniaze na druhý deň možu odísť...-keby chceli,tak sa to dá...
bowl
12.11.09,21:57
:eek::eek::eek: ako sa mohol stratiť spis???Však všetky materialy sú naskenované v počítači-takže je to zvláštné-inak,poistovňa je ochotná zaplatiť aj poplatky navyše?A ďalšia vec,ked si chybu priznávajú-tak nech ten riaditeľ zdvihne telefon a peniaze na druhý deň možu odísť...-keby chceli,tak sa to dá...

... nechcem menovať poisťovňu, ale koncom roka 2008 prišlo k zlúčeniu jednej s druhou a zostala len druhá ... možno z tohoto vieš vyvodiť o ktorú poisťovňu ide ... ja tiež nechápem ako sa mohli stratiť nejaké materiály ... takto mi to bolo tlmočené ... isté je, že si poisťovňa priznáva vinu ... ten telefonát riaditeľa - mohla by to byť schodná cesta ... uvidíme
Stanislav 1975
12.11.09,22:13
... nechcem menovať poisťovňu, ale koncom roka 2008 prišlo k zlúčeniu jednej s druhou a zostala len druhá ... možno z tohoto vieš vyvodiť o ktorú poisťovňu ide ... ja tiež nechápem ako sa mohli stratiť nejaké materiály ... takto mi to bolo tlmočené ... isté je, že si poisťovňa priznáva vinu ... ten telefonát riaditeľa - mohla by to byť schodná cesta ... uvidíme

Ale už nech si to ten rodinný príslušník ustriehne a nech žiada zaplatiť aj penále,poplatky advokáta a pod.
iriska
13.11.09,06:34
Hlavne ak to nemieni zaplatiť alebo sa chce aspoň brániť, nech nezabudne podať odpor proti platobnému rozkazu, prípadne spolu s prehlásením poisťovne, že papiere stratili a pod.