SMartina
13.11.09,00:42
Ahojte. Potrebujem si overiť, či správne zaúčtujem predaj skladových zásob a vlastných výrobkov.
Odoslaná faktúra: 311/601, 604, 343
ID, odúčtovanie predaja zásob a vlastných výrobkov: 613/123, 504/132 a týmto zápisom sa mi vynuluje v HK účet 123 a 132. Zásoby a vlastné výrobky boli predané komplet všetko čo bolo na sklade.
Je to tak správne? Ďakujem. :)
IvoM
13.11.09,09:02
Áno, je to OK pri variante "A"
Matušíčka
19.11.09,15:09
Určite nepoužívam účty tovarové ale výrobky, t.j. 121, 501 ... a aké zásoby? Materiál, výrobky alebo tovar?
darnie
22.11.09,21:16
Dobrý večer, chcela by som sa spytat....mam vypracovať seminárnu prácu, teda už je skoro hotová, vymyslieť si nejaky podnik vyrobny, niečo sa tam bude vyrabat, nejake naklady, samotna vyroba, zamestnanci...to som relativne všetko zvladla...ale je tam aj posledne zadanie, tykajuce sa tej vymyslenej firmy...máme popísať v krátkosti zásoby ku koncu roka, v akom su stave a porovnať dve obdobia...čo myslite, čo by som tam tak mohla napisat? v predchádzajúcich bodoch mam nejake vypočty o tom, koľko akeho materialu budem potrebovať na vyrobenie jednej jednotky, teda jedneho vyrobku...ale čo mam dat do zasob? mam pocit, že čim tam toho bude viac v sklade, tak to asi zvyšuje naklady, zase ked tam nič nenecham, tak nebudem mat po novom roku čo vyrabat...mohla by sa tohoto chytit učtovnička/učtovnik...pravdepodobne mi povie, že možem na sklade nechat toto a tamto nie...respektivne ak by ste niekto vedeli alebo si predstavili, že mate taketo zadanie prace, ako by ste ju vypracovali? možno sa niečoho chytim...zatial som dala do tych bodov iba teoriu, teda že som si usporiadala zasoby, teda material podla metody ABC...len zasoby su zložene z viac časti myslim- jedno je material, potom je tušim vlastna vyroba, rozpracovana vyroba a nejake obaly? nie som si ista...zatial som iba manipulovala s materialom...neviem, či si mam trufnut dat na sklad aj niečo, čo ešte nepojde do obchodu, najradšej by som to akože hned zabalila a dala do obchodu, alebo mam tam dačo dať do skladu? respektivne musim dat najprv do skladu a odtial sa bude vyskladnovat do predajne? som z toho jelenica už...skuste mi, ak viete, proste nejak volne improvizovat, čo by ste tam dali, alebo ako by ste sa toho chytili...vlastne o nic nejde, o žiadne peniaze, ani nemusim riešit žiadne finančne otazky v tejto praci, takže je to skor asi na fantazii, len neviem, akym sposobom ma pri zasobach obmedzuje zakon...dakujem velmi pekne
darnie
04.12.09,10:47
456