pimpa
13.11.09,01:47
potrebujem vediet ci ako zivnostnik(mam prepr.os.do 8+1)môžem podnikat v nepravid.osobnej preprave bez taxi koncesie.viem že nepotr.erp,že staci
davat prij.pokl.dokl.ale viem za taxikari maju nejake zvlastne ine blocky.môžem pouzivat obyč.ppd,alebo ten nejaky taxikarsky?na aute nechcem mat reklamu,ale taka tabula na streche..môžem mať taxi?abo radsej s inym napisom?
j.sch
13.11.09,01:35
potrebujem vediet ci ako zivnostnik(mam prepr.os.do 8+1)môžem podnikat v nepravid.osobnej preprave bez taxi koncesie.viem že nepotr.erp,že staci
davat prij.pokl.dokl.ale viem za taxikari maju nejake zvlastne ine blocky.môžem pouzivat obyč.ppd,alebo ten nejaky taxikarsky?na aute nechcem mat reklamu,ale taka tabula na streche..môžem mať taxi?abo radsej s inym napisom?
Tak chceš prevádzkovať nepravidelnú dopravu ?? alebo Taxi ??

Voziť ludí pre firmy ??? alebo stáť na place TAXI ??

Pre mna su trochu nejasné tvoje otázky........

Dnes dosť letí aj vozenie ludí do práce , pokial je pracovisko mimo obydlí .. napr log. centrá a podobne. (zaskakoval som v jednej "prac. agentúre"... Tu v SC
marian152
13.11.09,11:49
...ak nebudeš mat koncesiu na taxik, tak TAXI na streche mať nemôžeš...ani na boku, ani na podvozku, nikde! A s taxikárčením je strašne veľa papierovačiek a navyše sú strašne nákladné...a nielen papierovačky, musel by si kúpiť taxameter, dať ho odborne namontovať atď...radšej daj tú nepravidelnú dopravu a potom si na auto daj reklamnou firmou nalepiť "RÝCHLA OSOBNÁ PREPRAVA" alebo niečo podobné...krikľavou farbou, asi najlepšie by bolo žltou, podmienený reflex - žltá na aute = taxi :-)
mysimis
13.11.09,12:21
Ak budeš prevádzkovať nepravidelnú cestnú prepravu tak Ti stačí dávať PPD - normálny ktorý si kúpiš v papiernictve alebo v predajni tlačív.
Lianka
13.11.09,15:06
pimpa
17.11.09,16:42
vdaka.ale neviem ci staci davat ppd,resp.tam by som mal vypisat aj meno a adresu zakaznika a ked budem rozvazat ludi do prace alebo na diskoteky alebo len tak,tak budem musiet denne vypisovat co ja viem kolko ppd.a pytat od kazdeho adr.meno atd.je to tak?ja to planujem totiz robit normalne s reklamou telefonom.ak ma bude niekto kontrolovat bude stacit mat v aute len opeciatkovane ppd?prip.kopia nahl.vozidla na dan.urade a zivnost.kde to mam zapisane?este raz dakujem za predosle odpovede.
marian152
18.11.09,04:59
...doklady maj opečiatkované, myslím že tam bude stačiť napísať sumu a meno tam písať nemusíš. Ak to niekto bude potrebovať tak si ho tam dopíše sám. Na paragon sa tiež nepíšu takéto údaje. A myslím, že keď budeš viezť niekoho z diskotéky tak ten doklad mu ani nemusíš ponúkať. Ja by som sa každého opýtal či potrebuje doklad a iba keby ho ptreboval tak by som mu ho dal.
pimpa
19.11.09,21:57
vdaka,dufam ze to bude v poriadku s papiermy,a ze sa mi to rozbehne,vdaka vam vsetkym.