titti30
13.11.09,06:18
Ahojte poraďáci,

potrebujem radu. Zamestnávateľ prispieva mesačne zamestnancovi na kapitálové životné poistenie. Je potrebné tento príspevok zamestnancovi zdaniť? Vie mi niekto poradiť? Ďakujem
Paula
13.11.09,07:46
Ahojte poraďáci,

potrebujem radu. Zamestnávateľ prispieva mesačne zamestnancovi na kapitálové životné poistenie. Je potrebné tento príspevok zamestnancovi zdaniť? Vie mi niekto poradiť? Ďakujem


Tento príspevok zamestnávateľa podlieha dani z príjmu + odvodu do zdr. poisťovne.

+ zo stránky www.drsr.sk (http://www.drsr.sk):

Zákonom č. 688/2006 Z.z., ktorý novelizoval zákon o dani z príjmov, bola vykonaná zmena ustanovenia § 19 ods. 3 písm. l). S účinnosťou od 1. januára 2007 príspevky na účelové sporenie a životné poistenie poskytované zamestnávateľom za svojich zamestnancov nie sú uznaným daňovým výdavkom zamestnávateľa. Príspevky zamestnávateľa, ktorý platí zamestnancom na doplnkové dôchodkové sporenie podľa osobitného zákona, ktorým je zákon č. 650/2004 Z. z. o doplnkovom dôchodkovom sporení a o zmene a doplnení niektorých zákonov, je možné uznať za daňový výdavok (náklad) najviac do výšky 6% zo zúčtovanej mzdy a náhrady mzdy zamestnanca, ktorý je účastníkom tohto sporenia
Chobot
13.11.09,08:04
Ahojte poraďáci,

potrebujem radu. Zamestnávateľ prispieva mesačne zamestnancovi na kapitálové životné poistenie. Je potrebné tento príspevok zamestnancovi zdaniť? Vie mi niekto poradiť? Ďakujem

ÁNo je to treba zdaniť. Je to zdaniteľný benefit pre zamestnanca.
titti30
13.11.09,10:35
Ďakujem za odpovede:)