Daniela1010
13.11.09,07:05
Mám taký jeden problém - kto viete, poraďte. Všade sa píše aj hovorí, že ráno na lačno by sme mali vypiť pohár vlažnej vody s citrónom. Toto som praktizovala asi 2 roky tak, že ráno, keď som sa zobudila v horúcej vode som rozpustila lyžičku medu, vytlačila jeden citrón a vypila. Chutilo mi to a žiadny problém som nemala. Nedávno mi môj manžel povedal, že v telke hovoril Bukovský, aby sme med nepridávali do horúcich tekutín, lebo tak stráca svoje zdravé účinky. Trochu ma to naštvalo, ale odvtedy si najprv dám lýžičku medu a potom vypijem pohár vlažnej vody s jedným citrónom. Nie je to už také chutné, ale čo človek neurobí pre svoje zdravie, že? No a tu už mám problém. Odkedy to pijem takto, tak mám celý deň strašnú kyselinu. Čo myslíte? Ako to je s tým medom? Vadí mu tá horúca voda? Alebo by pomohlo najskôr niečo menšie zjesť? To už by ale nebolo na lačno, tak ako nám to všade radia. Máte niekto podobné skúsenosti? Skúste poradiť.
JarkaL
13.11.09,06:08
Ten med ak dáš do horúcej vody, zničia sa všetky vitamíny a slúži už len ako cukor na osladenie. Ak si sa predtým cítila lepšie, vráť sa k tomu, nemusíš sa riadiť podľa Bukovského.
Zoltán Kovács
13.11.09,06:17
Kyselina môže byť aj od samotného medu (vlastná skúsenosť). Kým si to miešala do vlažnej, resp.horúcej vody z medu sa stal cukor. Preto si asi nemala problémy s kyselinou.
JarkaL
13.11.09,06:19
mimotemyTo ako sa mi podarilo dať dva súhlasy? Asi napísal Zoli veľkú pravdu.
zalobaba
13.11.09,06:27
Mám taký jeden problém - kto viete, poraďte. Všade sa píše aj hovorí, že ráno na lačno by sme mali vypiť pohár vlažnej vody s citrónom. Toto som praktizovala asi 2 roky tak, že ráno, keď som sa zobudila v horúcej vode som rozpustila lyžičku medu, vytlačila jeden citrón a vypila. Chutilo mi to a žiadny problém som nemala. Nedávno mi môj manžel povedal, že v telke hovoril Bukovský, aby sme med nepridávali do horúcich tekutín, lebo tak stráca svoje zdravé účinky. Trochu ma to naštvalo, ale odvtedy si najprv dám lýžičku medu a potom vypijem pohár vlažnej vody s jedným citrónom. Nie je to už také chutné, ale čo človek neurobí pre svoje zdravie, že? No a tu už mám problém. Odkedy to pijem takto, tak mám celý deň strašnú kyselinu. Čo myslíte? Ako to je s tým medom? Vadí mu tá horúca voda? Alebo by pomohlo najskôr niečo menšie zjesť? To už by ale nebolo na lačno, tak ako nám to všade radia. Máte niekto podobné skúsenosti? Skúste poradiť.

ja by som sa opýtala Bukovského :D
JarkaL
13.11.09,06:33
Bukovský je strašne "prísny", priznám sa, že by ma nebavilo jesť celý život klíčky, orechy, kaše, aj keď je to zdravé, ale občas je príjemné "zhrešiť". Môj pradedo jedol celý život slaninu, tvaroh, mlieko a samozrejme tvrdo pracoval a dožil sa 95. V živote nepočul o klíčkoch a rastlinnom oleji.
Mila23
13.11.09,09:18
Ale ved na lacno sa pije vlazna voda a nie horuca. A do vlaznej si kludne mozes dat med. Bukovsky myslel,aby sa nedaval med napr. do cerstvo zaliateho caju - ktory je prilis horuci a tym padom sa med znehodnoti.
bobino38
13.11.09,09:20
Bukovský je magor:-) a preháňa:-)
danushka
13.11.09,09:35
Stále tvrdím, že naše staré matky vedeli o racionálnej strave viac, než ktokoľvek iný v dnešnej dobe.
Jedlo sa menej mäska, viac vajec, tuky len živočíšneho pôvodu, kapusta, kapusta a ešte raz kapusta so zemiakmi celú zimum + strukoviny. Sušené slivky, sušené jabĺčka a uskladnené jabĺčka.
Sladilo sa medom.
Pán doktor Bukovský to možno nemyslí zle, ale niet nad starú sedliacku stravu z doma vypestovaných surovín.
eričitka
13.11.09,09:54
Úplne súhlasím. Aj moje staré mamy väčšinou jedávali len zemiaky a kapustu, a obe sa dožili cez 90 rokov. Mám pocit, že aj teraz propagovaná zdravá strava nie je až taká zdravá, ako by sa zdala. Veď toľko škodlivín v ovzduší a v pôde sme si stihli vyprodukovať, že niekedy o tom ani nesnívali.
Gabi03
13.11.09,09:57
Stále tvrdím, že naše staré matky vedeli o racionálnej strave viac, než ktokoľvek iný v dnešnej dobe.
Jedlo sa menej mäska, viac vajec, tuky len živočíšneho pôvodu, kapusta, kapusta a ešte raz kapusta so zemiakmi celú zimum + strukoviny. Sušené slivky, sušené jabĺčka a uskladnené jabĺčka.
Sladilo sa medom.
Pán doktor Bukovský to možno nemyslí zle, ale niet nad starú sedliacku stravu z doma vypestovaných surovín.


Úplne súhlasím. Aj moje staré mamy väčšinou jedávali len zemiaky a kapustu, a obe sa dožili cez 90 rokov. Mám pocit, že aj teraz propagovaná zdravá strava nie je až taká zdravá, ako by sa zdala. Veď toľko škodlivín v ovzduší a v pôde sme si stihli vyprodukovať, že niekedy o tom ani nesnívali.

Súhlasím s vami.
Ale zároveň treba podotknúť, že aj naše staré mami žili inak, ako žijeme dnes mi.
Pracovali viac fyzicky ako psychicky, viac boli na čerstvom vzduchu, žili v inom prostredí, ...
buchač
13.11.09,09:59
Stále tvrdím, že naše staré matky vedeli o racionálnej strave viac, než ktokoľvek iný v dnešnej dobe.
Jedlo sa menej mäska, viac vajec, tuky len živočíšneho pôvodu, kapusta, kapusta a ešte raz kapusta so zemiakmi celú zimum + strukoviny. Sušené slivky, sušené jabĺčka a uskladnené jabĺčka.
Sladilo sa medom.
Pán doktor Bukovský to možno nemyslí zle, ale niet nad starú sedliacku stravu z doma vypestovaných surovín.

Danuška , vo všetkom súhlasím , len s týmto nasledovným nie ..;)

Bukovský je doktor ....ale do toho " pána " má ešte vééééééééééééľmi ďaleko .....

On je totiž len

- pán Bukovský
alebo
- doktor Bukovský

Ešte veľa vody v riekach potečie kým bude

pán doktor Bukovský ...

P.S.:
Ale aj tak to nie je správne pri bežnom oslovovaní podľa slovenčiny ...;)
susann2
13.11.09,10:28
Z každej strany človek počúva nejaké rady a informácie ohľadom stravovania, môže o nich čítať donekonečna, až začína mať pochybnosti čo je zdravé. Danushka má pravdu, treba sa riadiť zdravým sedliackym rozumom. Keď mi niečo robí zle, organizmus má problém to stráviť, tak to nebudem to jesť ani piť. Ja si myslím, že na ráno je najlepšie piť len čistú nebublinkovú vodu, izbovej teploty. Môj názor a vlastná skúsenosť.
Zita5
13.11.09,10:59
K medu v teplej vode , alebo v teplom čaji len toľko .
Moja svokra už roky každé ráno pije ovocný čaj s medom a citrónom .
Má 78 rokov , nebudem Vám klamať , doposiaľ neužíva žiadne lieky, vôbec nebýva chorá a je čiperná ako ryba . Lekárov nevyhľadáva , lebo ani nemá dôvod .

Nepozná čo je prechladnutie , čo je chrípka , čo je bolesť hlavy , čo je nádcha .
mareko
13.11.09,11:13
Ale ved na lacno sa pije vlazna voda a nie horuca. A do vlaznej si kludne mozes dat med. Bukovsky myslel,aby sa nedaval med napr. do cerstvo zaliateho caju - ktory je prilis horuci a tym padom sa med znehodnoti.
Presne tak ako píše Mila23. Ja si pridávam ešte lyžičku olivového oleja a keď je med úplne vláčny, tak to pridám iba do odstátej "studenej" vody. Takže kľudne pokračuj ako doteraz iba vodu nezohrievaj a najmä nepreváraj.
danushka
13.11.09,11:33
...tak napríklad ja keby som si dala nalačno vodu s citrónom, mňa by to tak prekyslilo hneď z rána, že do hodiny by som si musela dať za dve lyžičky sody bicarbony...
Počúvajte svoje telo a riaďte sa jeho signálmi. Občasné zhrešenie človeka snáď nezabije...
abel
13.11.09,11:42
K medu v teplej vode , alebo v teplom čaji len toľko .
Moja svokra už roky každé ráno pije ovocný čaj s medom a citrónom .
Má 78 rokov , nebudem Vám klamať , doposiaľ neužíva žiadne lieky, vôbec nebýva chorá a je čiperná ako ryba . Lekárov nevyhľadáva , lebo ani nemá dôvod .

Nepozná čo je prechladnutie , čo je chrípka , čo je bolesť hlavy , čo je nádcha .
Zitka, akoby si o mojej babke písala. Nepamätám si, že by bola kedykoľvek chorá, zomrela ako 86 ročná tak, že si večer ľahla spať a ráno už nevstala. Len jediný rozdiel bol v tých ich zvykoch. Ona si každé ráno namiesto čaju dala kalíšok domácej pálenky, čo vypálil dedko :D.
Ninna
13.11.09,11:54
...tak napríklad ja keby som si dala nalačno vodu s citrónom, mňa by to tak prekyslilo hneď z rána, že do hodiny by som si musela dať za dve lyžičky sody bicarbony...
Počúvajte svoje telo a riaďte sa jeho signálmi. Občasné zhrešenie človeka snáď nezabije...
v tomto tvrdení si dovolím nesúhlasiť nakoľko citrón aj ked chutí kyslo v tele sa správa ako zásada. /Danushka skús to jedno ráno vypiť tú citrónovu vodu bez medu a napíš či si mala kyselinu ;)/

Recept ktorý je opísaný vyššie: do pohára vlažnej vody+lyžička medu+ šťava z 1/2 citróna+ lyžička olivového oleja pochádza z ajurvédskej mediciny. A má prečisťovať pečeň v noci nakoľko by sa mal piť večer.
Designinka
14.11.09,02:25
Presne tak ako píše Mila23. Ja si pridávam ešte lyžičku olivového oleja a keď je med úplne vláčny, tak to pridám iba do odstátej "studenej" vody. Takže kľudne pokračuj ako doteraz iba vodu nezohrievaj a najmä nepreváraj.
Olivovy olej som si este k tomuto pridavat neskusila :) mimotemy Gréci vraj piju kazde rano pol deci olivoveho oleja a to im vraj pomaha k dobrej potencii ;)
Bionda
14.11.09,05:48
Olivový olej nielen na potenciu, ale tiež pôsobí očistne na organizmus.
Čo sa týka p.Bukovského, ja som len raz mala trpezlivosť odsledovať jeho varenie- "polievka veselých slonov" nejaká voda s kukuricou - no hrozné čosi a mala som dosť. Kto chce nech sa tým kŕmi, ale nemám tráviaci trakt prežúvavca a tak si to mäso dám. Myslím si, že keby tak blahodárne pôsobilo všetko :D na jeho organizmus :D ( teraz budem zlá) už by od tej dobroty mal narastené vlasy a aj okuliare by mohol odložiť. Môj názor je ten, že každý extrém je zlý!
Na margo citrónovej vody- no mne na lačno by tiež neurobilo dobre . Je to naozaj individuálne, tiež by som zadávateľke poradila, keď jej to robilo dobre tak ako to pila, nech sa ku tomu vráti! Načo meniť to čo bolo vyhovujúce? Nabudúce keď povedia, že škodí citrón, lebo je to citrus- nie z našej oblasti, t.j. nás zachladzuje ( ako som sa dopočula a ako aj všetky citrusové plody a banány) je pre nás nevhodný, tak ho vylúčiš? Drž sa toho čo ti robí dobre a vyhovuje! :) ;)
Kazu
14.11.09,05:58
Olivovy olej som si este k tomuto pridavat neskusila :) mimotemy Gréci vraj piju kazde rano pol deci olivoveho oleja a to im vraj pomaha k dobrej potencii ;)

Pol deci olivového oleja ráno.............:--- a potencia by bolo to posledné na čo by som si spomenula :D
osky
14.11.09,13:57
ja som si to tiez volakedy pripravovala-do 3 dcl vody izbovej teploty
/mala som vzdy napustenu z vecera vo flasi,aby sa vyparili zbytocne zvysky chloru.../ som zamiesala stavu z polovice citrona.zo zaciatku,pokial som si na to zvykla ,som si do toho vzdy primiesala lyzicku medu,ale potom uz nie.kyselinu som z toho nikdy nemala-ale s tym medom mi to bolo trochu tazsie na lacno-na zaludok.
pila som to koli tomu,ze ma to zarucene prebralo a ja som mala cely den energiu-veru,asi sa k tomu vratim.
nedavno som tiez citala cinsku medicinu a pise sa tam aj o chladiacich ucinkoch citrusov-ale nemyslim,ze by sme to museli brat doslovne.mne citrony nesmu v chladnicke chybat.neviem si bez nich predstavit existenciu-kazdy den potrebujeme doma min.jeden.
lijana1
14.11.09,15:10
taka voda nie je dobra naj je len a len dobre vinko
tovla
04.12.09,12:29
Dobrý deň. Ja si každé ráno dám pohár,vlažnej vody.A až potom v priebehu dňa citrónový čaj alebo kávu. Načo zbytočne prekyslovať organizmus (napríklad celú noc v spánku neprijímame tekutiny a žalúdok je tiež prekyslený ) ,keď nemusíme.Mne sa to osvedčilo.
S tým medom je to pravda nad 40 stupňov sa ničí.
Zdenka175
04.12.09,13:11
Ja som počula pohár vody + šťava z citróna vypiť nalačno. Dodá pocit plného žalúdka a je to vhodne na chudnutie.
buchač
04.12.09,13:33
Olivovy olej som si este k tomuto pridavat neskusila :) mimotemy Gréci vraj piju kazde rano pol deci olivoveho oleja a to im vraj pomaha k dobrej potencii ;)

Každé ráno liter mliečka ,

bude Ti ..........;):---:D

BUĎ FIT !!!

http://www.youtube.com/watch?v=w_fXxl3kkFo