Alena T.
13.11.09,08:20
ahojte, môže mi niekto poradiť? potrebujem urobiť priebežnú účtovnú uzávierku a na 395 mám zostatok, pretože ešte sa moji nadriadení nerozhodli, kam to pridelia. mne to samozrejme robí neplechu v súvahe, ktorá sa mi nezhoduje s výkazom ziskov a strát. kde by som mohla teda zostatok z 395 mohla prehodiť, aby mi to sadlo???
dúfam, že som to napísala zrozumiteľne...:rolleyes:
za akékoľvek rady pekne ďakujem:)
krásny dník;)
Tweety
13.11.09,07:24
ahojte, môže mi niekto poradiť? potrebujem urobiť priebežnú účtovnú uzávierku a na 395 mám zostatok, pretože ešte sa moji nadriadení nerozhodli, kam to pridelia. mne to samozrejme robí neplechu v súvahe, ktorá sa mi nezhoduje s výkazom ziskov a strát. kde by som mohla teda zostatok z 395 mohla prehodiť, aby mi to sadlo???
dúfam, že som to napísala zrozumiteľne...:rolleyes:
za akékoľvek rady pekne ďakujem:)
krásny dník;)
395 nepreúčtovávame nikde, ten účet musí byť nulový, takže pozri sa na doklady ktoré sa účtovali s pomocou neho a zaúčtuj ich.
Alena T.
13.11.09,07:33
ja viem, lenže oni ešte nevedia kam tie peniažky posunú, či sa použijú na úhradu nejakých faktúr, alebo to pôjde ako požička. Ja ich nemôžem len tak niekde poúčtovať... :confused: na toto ma rázne upovedomili, že ich spolu rozdelíme na konci roka...:(
Alena T.
13.11.09,09:19
z 395 som si to prehodila na 365 pretože to zrejme pôjde ako pôžičky spoločníkov, vyrobia sa zmluvy a tak:o. a tým pádom mi VZaS a Súvaha sedia;)
Gabi03
13.11.09,09:24
z 395 som si to prehodila na 365 pretože to zrejme pôjde ako pôžičky spoločníkov, vyrobia sa zmluvy a tak:o. a tým pádom mi VZaS a Súvaha sedia;)

Ako Tweety napísala, nemali by tam byť žiadne peniaze.
Tento účet sa viac-menej používa na nejaké preúčtovanie, napr. v mojom programe sa cez tento účet zaúčtovávajú zápočty (na jednej strane voči odberateľovi, na strane druhej voči dodávateľovi).
Takže ak si mala nejaký zostatok na tomto účte, zrejme si v minulosti niečo zle zaúčtovala.
Alebo....? :confused:
Alena T.
13.11.09,09:25
ďakujem všetkým:-)