katula02
13.11.09,08:46
Prosím Vás chcem sa opýtať veľmi súrne jednu vec.Keď zamestnanec dostane výpoveď má nárok na odstupné aj na 2.mesačnú výpovednú lehotu?A či ked zamestnanec dostane výpoved z organizačných dôvodov?Ďakujem za rýchlu odpoved
Tweety
13.11.09,07:56
Prosím Vás chcem sa opýtať veľmi súrne jednu vec.Keď zamestnanec dostane výpoveď má nárok na odstupné aj na 2.mesačnú výpovednú lehotu?A či ked zamestnanec dostane výpoved z organizačných dôvodov?Ďakujem za rýchlu odpoved
Áno, na jedno aj druhé.
Andyke
13.11.09,08:05
Zamestnanec má nárok na odstupné v prípade, že končí pracovný pomer výpoveďou alebo dohodou z dôvodov uvedených v § 63 odsek 1 písm. a), teda zamestnávateľ alebo jeho časť sa ruší alebo premiestňuje, alebo ide o § 63 odsek 1 písm. b), teda zamestnanec sa stane nadbytočným alebo nastane situácia, že zamestnanec už zo zdravotných dôvodov nebude schopný vykonávať doterajšiu prácu (§ 63 odsek 1 písm. c).

Ak dáva výpoveď zamestnávateľ, dĺžka výpovednej doby je podľa § 62 ZP najmenej 2 mesiace, ak však zamestnanec odpracoval u zamestnávateľa najmenej 5 rokov, je výpovedná doba najmenej 3 mesiace
lenka.ba
26.11.09,10:13
Dobrý deň, aby som nezakladala novú tému, využijem túto.
Zamestnanec pracoval asi 10 rokov u SZČO, v roku 2007 bol podnik predaný do s.r.o., aj so zamestnancami. Pri ukončovaní PP u SZČO sme zamestnancovi nevyplatili odstupné, ale chcela by som sa spýtať, že teraz 31.12.2009 bude zamestnanec končiť u nastupujúcej s.r.o. a má nárok na odstupné v akej výške? 2- alebo 3-mesačné? Zaratáva sa do odpracovanej doby aj doba u SZČO? Ďakujem za odpoved
Chobot
26.11.09,10:39
Dobrý deň, aby som nezakladala novú tému, využijem túto.
Zamestnanec pracoval asi 10 rokov u SZČO, v roku 2007 bol podnik predaný do s.r.o., aj so zamestnancami. Pri ukončovaní PP u SZČO sme zamestnancovi nevyplatili odstupné, ale chcela by som sa spýtať, že teraz 31.12.2009 bude zamestnanec končiť u nastupujúcej s.r.o. a má nárok na odstupné v akej výške? 2- alebo 3-mesačné? Zaratáva sa do odpracovanej doby aj doba u SZČO? Ďakujem za odpoved

Ak bola s.r.o nástupcom SZČO, teda ak s.r.o. prevzala všetky záväzky aj pohľadávky od SZČO, tak aj PP zamestnanca trva toľko, čo je súčet jeho PP u SZČO a v s.r.o, teda bude mať nárok na 3 mesačné odstupné.