Miššička
13.11.09,09:13
Čo zadať zamestnancovi do nároku na dovolenku ked nastúpi napr. 15.11.2009. Dať mu tam 1/12 roč. nároku?
Ako nadefinovať nárok na dovolenku aby mu vo výplate za 11.mesiac nedalo do nároku nič, lebo nemá odpracovaných 21 dní. My sme mali taký program, že ked zamestnanec nastúpil. Dala som mu do nároku koľko mu prislúcha, v tomto prípade 1/12 ale potom vo výplate si program sám vypočítal, že na ňu zatiaľ nárok nemá a do nároku na páske nedalo nič. Až ked zamestnanec odrobil 21 dní tak mu do pásky samo dalo aký má nárok.
Je to možné aj v MRP?
bobiko
13.11.09,08:25
Čo zadať zamestnancovi do nároku na dovolenku ked nastúpi napr. 15.11.2009. Dať mu tam 1/12 roč. nároku?
Ako nadefinovať nárok na dovolenku aby mu vo výplate za 11.mesiac nedalo do nároku nič, lebo nemá odpracovaných 21 dní. My sme mali taký program, že ked zamestnanec nastúpil. Dala som mu do nároku koľko mu prislúcha, v tomto prípade 1/12 ale potom vo výplate si program sám vypočítal, že na ňu zatiaľ nárok nemá a do nároku na páske nedalo nič. Až ked zamestnanec odrobil 21 dní tak mu do pásky samo dalo aký má nárok.
Je to možné aj v MRP?

cez Personalistika/Cerpanie dovolenky zamestnancov/ sa postavite na noveho zamestnanca, pravym tlacitkom mysi sa zobrazi nove menu, z ktoreho si vyberiete Inicializovat dovolenku/Aktualnemu zamestnancovi a doplnite vypocitanu pomernu cast z rocneho naroku dovolenky.
Miššička
13.11.09,08:52
To hej, tak to mám dala som tam 1,5 dňa bude mať nárok do konca roku. Takto mu to nadefinujem pri nástupe. Ale v páske za 11 mesiac by ten nárok ešte vlastne nenastal lebo ešte nemá odrobených 21 dní a na páske mu to dalo. Na páske by malo písať nárok 0. Program by si sám mal rátať 21 dní či odpracoval.
Miššička
13.11.09,09:27
Asi sa to nedá, že len to ručne sledovať, či do konca roka odrobí všetko. A ked neodrobí, že by bol v decembri PN, tak roč.nárok musím ručne opraviť?
bobiko
20.11.09,11:47
Asi sa to nedá, že len to ručne sledovať, či do konca roka odrobí všetko. A ked neodrobí, že by bol v decembri PN, tak roč.nárok musím ručne opraviť?

Nestretol som sa zatial s takymto pripadom, ale v manuali je uvedene (je to strana c.59):

Počet dní dovolenka – storno
Opačná situácia nastane, ak zamestnanec vyčerpá viac dovolenky, ako mu
prináleží. Náš mzdový program si vie poradiť aj s touto situáciou. Je vytvorená
položka mzdového číselníka 198 Počet dní dovolenka – storno. Pri
samotnom výpočte mzdy je potrebné sa nastaviť na záložku Úplné údaje
mzdy a do spomínanej položky zadať počet dní dovolenky, ktorú chcete
zamestnancovi v mzde zraziť. Po potvrdení položky Počet dní dovolenka –
storno klávesou Enter sa otvorí nové okno Dovolenka – storno. V prvom
riadku je zobrazený počet dní vyčerpanej dovolenky. Do ďalšieho riadku
zapíšte počet dní dovolenky, ktoré chcete stornovať. Program ihneď vypočíta
náhrady za storno dovolenku. Pri výpočte náhrady za storno dovolenku
program postupne rozpíše čerpanú dovolenku aj s náhradami v jednotlivých
mesiacoch, pokiaľ sa nedostanete na hodnotu počtu dní, ktoré chcete zraziť.
Program takto postupuje v prípade, ak dovolenka bola čerpaná postupne, t. j. čiastkovo v priebehu niekoľkých mesiacov. Potom pri zadaní počtu dní
dovolenky storno bude zaistené, že náhrady budú vypočítané správne
a skutočne bude zrazená len taká suma, ktorej náhrady jej prináležia.
Takáto situácia sa môže kedykoľvek vyskytnúť, pretože počas roka máte
nárok vždy čerpať len istú alikvotnú časť dovolenky k danému obdobiu.
Napríklad: Ak zamestnanec vyčerpal celú dovolenku, napr.: 20 dní
v priebehu prvého polroka a potom ukončí pracovný pomer, mal samozrejme
nárok len na alikvotnú časť dovolenky. Práve takouto formou môžete v mzde zraziť náhrady za už odčerpanú dovolenku.
bobiko
20.11.09,11:49
To hej, tak to mám dala som tam 1,5 dňa bude mať nárok do konca roku. Takto mu to nadefinujem pri nástupe. Ale v páske za 11 mesiac by ten nárok ešte vlastne nenastal lebo ešte nemá odrobených 21 dní a na páske mu to dalo. Na páske by malo písať nárok 0. Program by si sám mal rátať 21 dní či odpracoval.

tym by som sa velmi netrapil, vid. §113 ods.1 a §117 zakonnika prace.
ivka70
20.11.09,12:17
To hej, tak to mám dala som tam 1,5 dňa bude mať nárok do konca roku. Takto mu to nadefinujem pri nástupe. Ale v páske za 11 mesiac by ten nárok ešte vlastne nenastal lebo ešte nemá odrobených 21 dní a na páske mu to dalo. Na páske by malo písať nárok 0. Program by si sám mal rátať 21 dní či odpracoval.

Zo zakona moze cerpat dovolenku aj v pripade, ak je predpoklad, ze do konca roka mu ten narok vznikne.
Ja by som mu tam tie dni nechala, ved aj ti, co robia od januara maju na pakach narok 20 alebo 25 dni, ajked im narok vznikne az neskor.