maros1
13.11.09,10:37
Pani z law service mi uz druhykrat poslali vymahanie a sudny rozkaz ohladom drukosu. na tu istu vec.


Prvy krat v roku 2007 bola to pohladavka z roku 2005 ked odo mna vymahali omeskane splatky a trovy.To som zaplatil lebo som to chcel uzavriet. Aj z odmenou pre exekutora.

Ale teraz v roku v novembri 2009 mi prisiel dalsi sudny prikaz na ten isty pripad ale uz pod nazvom zmluvna pokuta.

Volal som do firmy law servis nejakej pani judr. a ta mi oznamila ze to je ta ista vec len je to zmluvna pokuta ktoru vtedy nevymahali. A ze to musim zaplatit inac ma daju na exekuciu.

Je to nejakych 200 eur

Viete mi poradit ako dalej postupovat.
Aby o 2 roky zase daco nevymysleli
Dakujem.
jezevcik88
11.03.10,08:28
Zdravim, aj mne doslo toto iste, ako je toto mozne?
Co s tym? Aka zmluvna pokuta ked vymahali 10 rokov stare
splatky aj uroky ktore som im zaplatil pred 3-4 rokmi a teraz chcu nejaku zmluvnu pokutu ???
bifrost
11.03.10,10:40
ahoj
ak maju exekucny titul, t.j. rozsudok, platobny rozkaz a pod a z neho im vyplyva pravo na zmluvnu pokutu tak sa asi oplati zaplatit, lebo nasledujucou exekuciou (ak to uz nie je v exekucnom stadiu) sa naklady len zvysia a uhradit ich budes musiet ty. ak vsak si tu zmluvnu pokutu len vymysleli tak zatial je to len na tebe ci im to akceptujes a zaplatis alebo pockas kym to zazaluju (co nemusia spravit a len skusaju na ludi finty).
a co presne je sudny prikaz? z toho co si napisal sa neda presne urcit v akom stadiu (predsudom, sud, exekucia) je tvoj "pripad"