hanelie
13.11.09,13:11
/ tému môžu použiť aj iní podobne "postihnutí" /
dňa 11.11 v skorých ranných hodinách cca medzi 2 hodinou rannou až 5,30 v dedine Ostrov pri Piešťanoch bolo ukradnuté motorové vozidlo :

Škoda Octávia sedan EČ: TT258CK
obsah: 1,9 TDi
rok výroby: 2001
farba: olivovo - zelená metalíza
interier: béžovej farby
doplnky: chromové kľučky, chromová maska,

akékoľvek info posielajte na mail : brano302@chello.sk / alebo aj ss mne
odmena istá -
kaco11
14.11.09,15:45
Daj vinko. Skodovky ho maju na prednom skle pri vodicovi. Ak nahodou niekto take auto bude kupovat alebo vidiet lahsie opozna. V tomto maju skodovky vyhodu.
frederyka
15.11.09,12:12
Daj vinko. Skodovky ho maju na prednom skle pri vodicovi. Ak nahodou niekto take auto bude kupovat alebo vidiet lahsie opozna. V tomto maju skodovky vyhodu.
mimotemyprepáč kaco11, nepochopila som. Aké vinko ?
Lianka
15.11.09,12:28
Ani ja, ale neskor mi to doslo :D - zrejme VIN kod.
frederyka
15.11.09,12:40
Ďakujem, už som múdrejšia;)
xaxar1
15.11.09,12:43
Odpoviem za kaco11: mysli, že mal na mysli VIN, t. j. číslo karosérie.
Lianka
15.11.09,12:59
Odpoviem za kaco11: mysli, že mal na mysli VIN, t. j. číslo karosérie.

Dobre rano, odpovedala som to iste v prispevku 4 ;).
frederyka
15.11.09,13:12
Dobre rano, odpovedala som to iste v prispevku 4 ;).
Ďakujem za odpovede.mimotemy xaxar1 iba upresnil tvoju odpoveď. Netušila som, že VIN kod je kod karoserie:)
kaco11
15.11.09,16:02
Vin cislo alebo vin kod je cislo karoserie. Je to cislo vyrazene vyrobcom v ktorom sa skryva znacka,typ auta,originalna farba,krajina povodu a podobne info. Na aute sa nachadza v zavislosti od typu auta.zrovna na skodovke je to za sklom pri soferovi. Dobre viditelne. Nachadza sa este asi 2 az 3 krat na aute. Povedala som to len preto,ze keby niekto kupoval podobne auto v okoli kradeze bude vediet ze je to kradnute a vie to nahlasit na policiu.
misomiso
15.11.09,16:36
No pockaj, to si myslis, ze zlodej by bol taky hlupy, ze by predaval auto z povodnym VIN? Pokial viem, tak tie gangy vzdy VIN pozmenia, alebo sa auta rovno kradnu a rozoberaju na suciasktky.

Nie je ziadnym tajomstvom, ze sa da kupit (predovsetkym v Polsku) za smiesnu cenu diel na akekolvek auto. Nech mi niekto vysvetli, ako sa na takyto trh dostane napr. nevybuchnuty airbag z Passata, ktory sa vyraba dva roky. Urcite nie legalne z vrakoviska, kde sa rozoberaju auta po zivotnosti, alebo po havarii.
kaco11
16.11.09,06:15
Miso to je fajn. Ked mam byt hnusna tak podla toho opisu to auto v zivote neuvidi. Do troch hodin bolo rozobrate pripadne prelakovane. Ja to viem,len som chcela pomoct ked uz sa takato tema otvorila. To auto sa da najst do par hodin. Potom uz len taaaazko.
Stanislav 1975
16.11.09,06:49
Miso to je fajn. Ked mam byt hnusna tak podla toho opisu to auto v zivote neuvidi. Do troch hodin bolo rozobrate pripadne prelakovane. Ja to viem,len som chcela pomoct ked uz sa takato tema otvorila. To auto sa da najst do par hodin. Potom uz len taaaazko.

Ale občas,keď sa policajti pomýlia sa ukradnuté auto nájde,ale tá možnosť je tak 15%
Stanislav 1975
16.11.09,06:50
A k tomu VIN-ku

VIN-vehicle identification number:cool:
kaco11
16.11.09,06:52
Ale občas,keď sa policajti pomýlia sa ukradnuté auto nájde,ale tá možnosť je tak 15%

Beriem ako kompliment:)
Stanislav 1975
16.11.09,06:57
Beriem ako kompliment:)

;)
hanelie
16.11.09,07:21
VIN : TMBBP41U522534759
comodo
16.11.09,07:21
To by cloveka slak trafil , mozno nepomozem ,ale zelene octavie si aspon vsimnem, a drzim palce.
Preto sa ja neponahlam vymenit moju staru, ze sa o nu aspon tak nebojim.
Mame 20 vyrocie revolucie a i toto je dan za vydobytky kapitalizmu. Za komancov sa octavie nekradli ! :confused:
AlaNR
16.11.09,14:53
Žeby preto, lebo neboli?:D

Želám veľa úspechov v hľadaní. Možno motyka vystrelí....;)
Generalissimus
16.11.09,15:15
Miso to je fajn. Ked mam byt hnusna tak podla toho opisu to auto v zivote neuvidi. Do troch hodin bolo rozobrate pripadne prelakovane. Ja to viem,len som chcela pomoct ked uz sa takato tema otvorila. To auto sa da najst do par hodin. Potom uz len taaaazko.


Tak tak, rozobrate do par hodin...

Inak mafia(ani autickari) by bez policie nikdy fungovat nemohli, policajti dobre vedia vo svojich rajonoch na ktorych miestach a kto tieto auta rozobera, na benzinkach si snimi podavaju ruky ostatne si domyslite. Ak sa nahodou nejake to auto najde tak to ked niekto ide na zatah mimo svojej oblasti a narazi na nespravnu hliadku...

6 rokov spat mi tiez bolo ukradnute auto cize chapem ako sa citite, no vtedy som ani len netusil ze keby poznam tych spravnych ludi (hlavne policajtov) ako dnes tak mohlo byt dorana tam odkial zmizlo :mad:

Treba zabudnut, na nove auto hodit zedera a hlavne nekupovat SKODA, VW, AUDI pred rokom vyroby 2008
misomiso
16.11.09,15:27
Tak tak, rozobrate do par hodin...

Inak mafia(ani autickari) by bez policie nikdy fungovat nemohli, policajti dobre vedia vo svojich rajonoch na ktorych miestach a kto tieto auta rozobera, na benzinkach si snimi podavaju ruky ostatne si domyslite. Ak sa nahodou nejake to auto najde tak to ked niekto ide na zatah mimo svojej oblasti a narazi na nespravnu hliadku...

6 rokov spat mi tiez bolo ukradnute auto cize chapem ako sa citite, no vtedy som ani len netusil ze keby poznam tych spravnych ludi (hlavne policajtov) ako dnes tak mohlo byt dorana tam odkial zmizlo :mad:

Treba zabudnut, na nove auto hodit zedera a hlavne nekupovat SKODA, VW, AUDI pred rokom vyroby 2008

Preco pre rokom vyroby 2008?
Generalissimus
16.11.09,15:43
Cakal som ze sa to niekto spyta :rolleyes:

Taka informacia sa kumne dostala zevraj do 2008 sa VIN vyrazalo len na par starych znamych miest v automobiloch, netrebalo ich hladat, lahko sa dali vycistit, cize ziadne stopy.
V tychto novsich modeloch sa zevraj toto VIN vyraza takmer po celom aute roznymi technologiami aj na bezp. pasy a pod..., zlodejom to znacne stazuje predaj tychto aut na diely a venuju sa radsej starym osvedcenym passatom, golfom a octaviam ktore sa este stale dnes daju vyrobit v 1-tkovej rade :confused: a su najpredavanejsie a najpocetnejsie na SVK...

Co je natom pravdy neviem, ale ten zabezp. pristroj ktoremu uz nechcem robit reklamu radi nemaju, stale sa najdu nasilne otvorene auta co ho maju namontovany - to mam z prvej ruky od organov.
kaco11
16.11.09,17:54
Ci je to presne 08 neviem,ale obzrite sa okolo seba. Tieto auta su povacsine 2-3 rocne. Relativne nove,nie drahe,je ich dost. Diely idu na odbyt a lahko sa stratia. Auta ktorych je malo su kradnute vylucne na objednavku. Takze to cele dava logiku. Ale z pohladu policajta sa postavte o stvrtej na bajkalsku a hadajte co skor najdete,kradnute ferari alebo octaviu? Aby vam nepresla ani jedna. Uf len pri tej myslienke ma pot oblial:)
hanelie
18.11.09,08:19
posúvam
magnum
18.11.09,08:47
inak to je vyborny napad davat VIN pod celne sklo na viditelne miesto... ak si ho opisete tak v kazdom znackovom servise vam objednaju nakodovany kluc ktorym si to auto mozete otvorit a nastartovat...
hadajte spravi to nejaky podhodnoteny zamestnanec servisu za cca 500 EUR ?

inak otvorit auto ktore ma kluc s hadik-om tj napriklad oktavia/fabia/passat je otazka 10 sekund (takym celkom smiesnym naradim) a dalsich 10 min potrebujete na vymenu riadiacky a nastartovanie pokial nemate orig kluc...

z toho vypliva ze hociake zabezpecovacie zariadenie navyse nie je zle pretoze tych aut je dost a ked tak sa pripadne zlodej presunie o 2-3 parkovacie miesta dalej a zobere odtial... a nakoniec ak ma niekto zalusk na konkretne vase auto tak si ponho pride odtahovkou zarucujem vam ze si ich nikto ani nevsimne a auto si odvezu spokojne...
anonym222
18.11.09,19:19
Mame 20 vyrocie revolucie a i toto je dan za vydobytky kapitalizmu. Za komancov sa octavie nekradli ! :confused:


Žeby preto, lebo neboli?:D

Nie je pravda, boli. Oktávie, a aj Felície. :)
Dnes sú to však už veteráni.
wanrouter
21.11.09,11:41
inak to je vyborny napad davat VIN pod celne sklo na viditelne miesto... ak si ho opisete tak v kazdom znackovom servise vam objednaju nakodovany kluc ktorym si to auto mozete otvorit a nastartovat...
hadajte spravi to nejaky podhodnoteny zamestnanec servisu za cca 500 EUR ?

inak otvorit auto ktore ma kluc s hadik-om tj napriklad oktavia/fabia/passat je otazka 10 sekund (takym celkom smiesnym naradim) a dalsich 10 min potrebujete na vymenu riadiacky a nastartovanie pokial nemate orig kluc...

z toho vypliva ze hociake zabezpecovacie zariadenie navyse nie je zle pretoze tych aut je dost a ked tak sa pripadne zlodej presunie o 2-3 parkovacie miesta dalej a zobere odtial... a nakoniec ak ma niekto zalusk na konkretne vase auto tak si ponho pride odtahovkou zarucujem vam ze si ich nikto ani nevsimne a auto si odvezu spokojne...

Nie nie je to pravda. Podla VIN je mozne zistit aky typ kluca k tomu autu patri, ale neda sa univezalne vyrobit ...
magnum
30.11.09,07:14
VIN ti staci na vyrobu a aj nakodovanie kluca ktory bude pasovat (ak neboli vymenene zamky a spinacka pripadne RJ)

takze DA sa vyrobit...

edit:
vyraba sa len v cechach - objednava znackovy servis...

typ vie zistit podla katalogu a VIN temer hocikto aj podla informacii na internete