9janka9
13.11.09,14:11
poprosím o radu- robím vo firme len 3 mesiace a až teraz som zistila , že zamestnankyna /ktorá mi až teraz- na moju žiadosť doniesla papier zo SP - bol je priznaný starobný dôchodok 28.2.2009/ firma jej ale neupravila odvody , ktoré prislúchaju k uvedenému- a odvádzala aj za firmu aj strhávala zamestnankyni do fondu inval. a j do fondu zamest. až do 8 mesiacu- v 9 mesiaci som odvody upravila- aký je daľší postup - napísať žiadosť do SP o vrátenie neprávom odvedených odvodov- účtovanie= mínus 524/336 a vrátenie neprávom stiahn.súm z výplaty - mínus 331/336 ? ako potom výkazy do SP opraviť spatne za uvedené mesiace ?



:)vopred dakujem jana
veronikasad
13.11.09,13:16
poprosím o radu- robím vo firme len 3 mesiace a až teraz som zistila , že zamestnankyna /ktorá mi až teraz- na moju žiadosť doniesla papier zo SP - bol je priznaný starobný dôchodok 28.2.2009/ firma jej ale neupravila odvody , ktoré prislúchaju k uvedenému- a odvádzala aj za firmu aj strhávala zamestnankyni do fondu inval. a j do fondu zamest. až do 8 mesiacu- v 9 mesiaci som odvody upravila- aký je daľší postup - napísať žiadosť do SP o vrátenie neprávom odvedených odvodov- účtovanie= mínus 524/336 a vrátenie neprávom stiahn.súm z výplaty - mínus 331/336 ? ako potom výkazy do SP opraviť spatne za uvedené mesiace ?



:)vopred dakujem jana
neopravuješ mesačné výkazy, pozri usmernenie SP

http://www.socpoist.sk/aktuality-zamestnavatelia--neprehliadnite--informacia-o-zmene-postupu-pri-vykazovani-vymeriavacieho-zakladu-a-poistneho-na-socialne-poistenie-vo-vykaze-poistneho-na-socialne-poistenie-a-prispevkov-/1755s24827c?
9janka9
18.11.09,09:37
dakujem , a chcem sa ešte spýtať, či musím každý mesiac zvlášt vypísať žiadosť, alebo nasčítať uvedené mesiace a dať to do jednej žiadosti,dakujem

jana
Nutricia
18.11.09,11:02
žiadost je za každý mesiac zvlást.
Jana Motyčková
18.11.09,15:05
Žiadosť stačí jedna za všetky mesiace,ale vypísať každý mesiac osobitne.
Tu je odpoveď zo SP z 5.6. na rovnakú otázku.

Dobrý deň,



k Vašim otázkam vo veci žiadosti o vrátenie poistného na sociálne poistenie, ktoré bolo zaplatené bez právneho dôvodu (ďalej len „žiadosť“) v súvislosti s informáciou o zmene postupu pri vykazovaní vymeriavacieho základu a poistného na sociálne poistenie vo výkaze poistného na sociálne poistenie a príspevkov (ďalej len „mesačný výkaz“), zverejnenou na internetovej stránke Sociálnej poisťovne, uvádzame.


K otázke č. 1

Rozpis vykázaných pôvodných údajov a nových údajov o poistnom na sociálne poistenie (ďalej len „poistné“) a vymeriavacom základe zamestnávateľ uvedie v jednej žiadosti za tri mesiace, a to za každý mesiac osobitne vrátane súhrnu poistného a príspevkov za jednotlivý kalendárny mesiac. V žiadosti nie je potrebné uviesť celkovú sumu poistného, ktorú zamestnávateľ žiada vrátiť, pretože príslušná pobočka Sociálnej poisťovne údaje skontroluje a spracuje v informačnom systéme Sociálnej poisťovne, ktorý určí konečnú sumu poistného, zaplateného bez právneho dôvodu.